Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]



Ti míg gondoltok erről a cikkről? Az anyuka jól tette hogy megszulte a babát, vagy ti másképp dontottetek volna?

Fejtsetek ki a véleményeteket!


2020. jan. 25. 11:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
El sem olvasom. És nem lehet releváns választ adni a mit döntöttetek volna kérdésre, aki nincs benne. Annál gusztustalanabb dolgot meg nem tudok elképzelni, mit olyanról véleményt alkotni, okoskodni, amiben mi nem vagyunk benne. Teljesen másként gondolkozik az ember, mikor kívülálló, meg másként amikor saját helyzetéről kell dönteni. Örüljön mindenki, akinek nem kell a más életét élnie, ha szomorú a végkifejlett.
2020. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Ha el sem olvastad, minek szólsz hozzá? Ez a kérdés nem neked szól ebben az esetben.


Kérdező, ez nagyon nehéz. Ahogy írja az anyuka is, ha megszakította volna a terhességet, abba őrül bele, mi lett volna ha...

Valószínűleg ha ebben a helyzetben lennék, több helyről is véleményt kérek, majd ha mindenki egyet mond, megszakítom a terhességet.

2020. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Ez szörnyű 😞 Borzasztó lehetett, el sem tudom képzelni. Nekem is fejlődési rendellenességgel született a fiam, 3 műtétje volt 7 hós koráig. De hál'istennek jól van, most 1 éves. Sok mindent láttunk a kórházban, elképesztő, mennyi beteg gyermek van.

Ugyanezt tettem volna, mint az anyuka, nem szakítottam volna meg a terhességet. Ha bármi esély van arra, hogy mégis megyógyítják, nem tudnám elvetetni.

2020. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Első vagyok, a kérdező vadidegeneket kérdez egy vadidegen életéről. Jól tette -e??? Ki mondhatja meg??? Csak ők, csak az orvosok, csak a család! Senki más!

Láttam elég sok szörnyűséget, hogy ki merjem mondani, ennek itt smemi értelme. És ha elolvasom, sem segít az már senkit sem. De, ha kibeszélem, az sem!

2020. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem a cikk íróját akarja kibeszélni a kérdező, hanem arra kíváncsi, ki mit tett volna, de mindegy...
2020. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudod mit tettél volna, ha nem vagy benne!!!!!
2020. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem a cikk íróját akarom kibeszelni, de láttam olyan kommentet hogy önző amiért csak magára gondolt, és arra nem hogy a gyereke szenvedne egész életében... Csak ezért tettem fel a kérdést.
2020. jan. 25. 11:37
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

Megszakítás mellett döntöttünk volna közösen a férjemmel,mert neki is ugyanannyi joga van bele szólni,mint nekem elvégre a kettőnk gyereke,nem úgy, ahogy az anyuka tette a történetben. Nekem már ez sem tetszett, hogy csak az ő érzései számítottak és nem vette figyelembe, hogy egy beteg gyerek nemcsak a saját életére van hatással,hanem a férjére is. Nem közös döntés volt a megtartása. A férjemmel mindketten sérült gyerekekkel dolgozunk. Láttunk már durva dolgokat,testi, értelmi, és pszichés elváltozásokat,fogyatékosságot eleget. Egész nap ilyen gyerekekkel vagyunk és nem bírnánk elviselni,hogy haza menjünk és kezdjük elölről. Amúgy nagyon szeretjük a munkánkat és a gyerekeket is,de mi nem bírnánk ezt csinálni a saját gyerekünkkel. Van egy egészséges kislányunk is és nem szeretném elrontani a gyermekkorát,azzal, hogy a sérült tesóját istápoljuk 0-24-ben vele meg nem tudunk eleget foglalkozni,mert valljuk be, hogy,ahol sérült gyerek van ott az egészséges testvére negyed annyi figyelmet nem kap. Számomra ez az anyuka felelőtlen volt,mert úgy gondolom, hogy csak "szenvedtette" szegény újszülött babáját,mikor megmondták neki, már az ultrahangon, hogy valószínűleg nem maradna életben. Persze van olyan,amikor korrigálható és meg is szüntethető a probléma úgy mi is megtartanánk,de ez nem az az eset volt.

(Na most jól le leszek pontozva.🙃)

2020. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az anyuka a kommentben ecsetelte hogy neki azt mondták hogy "3 műtét és élhet vígan" nem mondtak el neki hogy mi is fog rá várni.

Persze. Ha van 1 egészséges tesó nem kockáztat úgy nagyon senki.

De ahogy a szövegben olvasható első baba volt.

2020. jan. 25. 12:26
 10/23 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon nehéz döntés volt. És nehéz lett volna a terhesség megszakítása mellett is dönteni.

De az anyuka elmondta,ha utólag dönthetne,most is ezt tenné. Ha így nézzük,jó döntést hozott. Számára így kevésbé nehéz feldolgozni a gyászt,mintha meg sem próbálta volna,és egész életében kísérte volna a "mi lett volna,ha?"-érzése.

Nem tudom,hasonló helyzetben hogy döntenék. Benne kell lenni ahhoz egy adott szituációban,hogy ezt a kérdést meg tudjuk válaszolni. De valószínű,több független szakvélemény kikérése után közös döntés születne. Nem az én döntésem,és nem a férjemé,hanem a miénk.

Ismeretlenül is erőt kívánok a családnak,a baba pedig nyugodjon békében!

2020. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!