Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotóniás a gyermek?

Hipotóniás a gyermek?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hónapos, egészséges, jó kedélyű baba. Mai napig 100% anyatejes, már elkezdtük a hozzátáplálást, de étkezés nincs kiváltva. 38-hétre született progi császárral farfekvés miatt. 2980g-al született,már 3 hónapos korára megduplázta a súlyát, azóta lelassult természetesen, így most 8500 körül van. A mozgásfejlődése teljesen rendben haladt egészen idáig, már 1 hetesen emelte a fejecskéjét, teljesen idő szerint csinált mindent, mint ahogy a nagykönyvekben meg van írva. 5 és fél hónaposan fordult át hátról hasra, hasról hátra már 1 hónapos korában. Észrevettem, így lassan 1,5 hónap alatt, hogy szívesen forog hátról hasra, de vissza már kevésbé. 6 hónaposan elkezdett kúszni, de csak hátra tolat és körbe-körbe. Bármiért elkúszott, viszonylag nagy távokat is megtesz többször is, ez körülbelül 2-3 akár 4 métert is. A gond ott kezdődött, hogy 1 hónap alatt nem tanult meg előre kúszni, ezért felkerestem egy Dévény módszerrel dolgozó gyógytornászt. Ott voltunk és azt mondta a hölgy, hogy a kislányomnak enyhén laza izomzata van kb mindenhol , amire az jellemző, hogy nehezebben erősödik meg és sokkal fáradékonyabb, illetve azt is mondta, hogy a háta meg feszes, és mivel tenyérrel tolja ki magát, ezért ilyen kényszertartásba kerül a nyaka meg a háta. Mutatott pár gyakorlatot, hogy itthon csináljam 1 max 1,5 hónapot, ha akkor sem kezd el előre kúszni akkor vigyem vissza. De ezeket a gyakorlatokat, végig üvölti a gyerek. Az lenne a fő kérdésem, hogy hogyan tudnék neki segíteni? Mennyire lehet súlyos ez? Esetleges babamasszázs segíteni neki? Csinálom egy nap többször a gyakorlatokat, bár 1-2-t el is felejtettem.

#gyerek #hipotónia #laza izomzat #feszes hát
2020. jan. 25. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném másik dévényeshez,ha feszes az izma akkor azét kellemetlenek neki a gyakorlatok,mi hetente jártunk,masszírozta,persze ezeket végigüvöltötte a fiam,de egy honap alatt látványos fejlődés volt,szoval az ő érdekében történt minden....de ezt nem értem hogy 1,5 hónapig ne is menjetek vissza....szoval ez olyan lerázós nekem...
2020. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1 hónaposan hasról hátra fordulni nem természetes, legtöbbször feszes izomzatra utal. Az én fiam 6 hetesen csinálta, neki a vállizomzata volt feszes. A dévényes megnézte és gyógymasszázst ajánlott, a dévény se való ám mindenkinek. Kb a második kezelés után abba hagyta a fiam a “rossz” forgást és újra már csak időben csinálta.
2020. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat’


Mikor jeleztem a védőnőnek és a házi orvosnak, hogy 1 hónaposan átfordult( én kis naív még örültem neki), akkor azt mondták, hogy semmi gond nincsen, hagyjam már ezt a gyereket békén. Én sajnos hittem nekik, talán ha akkor elmentünk volna, nem lenne baj.

2020. jan. 25. 19:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma többször masszíroztam neki, és ma már vagy 5-6 alkalommal hasról hátra fordult. Ilyen sokszor még nem is csinálta😁


Egyébként valóban nem volt kedves, 10 percért fizettem 5 ezret😏

Felkeresek még egyet a biztonság kedvéért, addig csinalom a gyakorlatokat, hátha..


Azért babamasszázs mindenképp ajánlatos ugye?


Annyira érdekelne más hasonló sztorija még

2020. jan. 25. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
a dévénynek pont az a lényege hogy szakember csinálja a masszázst aki ezt tanulta,egyébként sima babamasszázsnak is lehetne nevezni.
2020. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!