Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagáltok? Hogy léptek túl?

Hogy reagáltok? Hogy léptek túl?

Figyelt kérdés
Ma a babám (1 eves) 2x is beverte a fejét, tápszer után még hányt egyszer. Benn tartottak, jól van, de egyszerűen olyan felelőtlennek érzem magam. Nálatok volt ilyen? Érzem, hogy a sírás kerülget, de egyszerűen nem jon... Holnap mehetünk haza. Orulnom kéne, de en aggódom, félek, egyszer rosszabb lesz, sőt rettegek. Hagyom esni, de félek egyszer nagyon beveri magát, ahova tudtunk oda tettünk szőnyeget..
2020. jan. 25. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Ohh hogyne


Szedd össze magas mert sok lesz még.

Babám 10 hónaposan olyan szerencsétlenül esett, hogy a foga letört.


Azóta nincs olyan, hogy ne lenne kék-zöld.

18 hós státuszon persze a gerincénél végig

Néz a doktornő, h hát ez

Jah csak felmászott az éjjeliszekrényre.. onnan a fal meg közé esett.


2 napja kimászott/ esett a kiságyból


1 évesen annyira vehensen dobálta le a ruháimat az ágyról, hogy utánaesetett.


Itthon meredeke a feljárónk.

2 hete kb hiába mondtam, hogy lassabban, megbotlott, lehorzsolta az orrát.


Egyszer úgy esett, hogy a kisasztal ahhoz messze volt, hogy megkapaszkodjon bele, de ahhoz közel, hogy a padlón támasszon be.. fejjel megfogta..


Összeszedve elég sok..

De mázlink van, a fogas esetet leszámítva mind olyan volt, h pár perc sírás, és ennyi..

2020. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ható csak eldolt.. Azt puff, koppant a feje :( mikor teszik le a kezüket..
2020. jan. 25. 22:33
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ő 8 hónaposan már tudott esni.. ha néha bénán is

Az meg Megy most 1,5 évesen is😅


Úgyhogy nem tudom másnál mi a “szokás”



Agyrázkódása lett?


Amúgy nálunk pont az segített a jó esés megtanulásához, hogy párszor megütötte picit magát..

1.

2020. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Mit érsz a szőnyeggel?

Nálunk vastag padlószőnyeg van a szobában, a lányon szaladt, elesett, rá a könyökére - el is tört. Mikor megtanult járni pont úgy vágódott hanyatt, hogy fejjel pont nekiesett az íróasztal fa polcának sarkának, ettől meg semmi baja nem lett.

Jó sokszor fogja még baleset érni a gyereket, képtelenség mindent kivédeni

2020. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves volt a fiam, mikor megcsípte az áram. Belenyúlt egy fedetlen konnektorba, egy majdnem kész lakásban, miközben 3-an álltunk mellette és nem vettük észre, hogy gond lehet. Milliószor végiggondoltam, mit kellett volna másképp csinálni, nem mintha számítanának már ilyenkor az alternatívák. 2 éjszakát voltunk kórházban. Szörnyen éreztem magam, egyértelműen az én, meg kicsit az apja hibája volt. Jobban kellett volna figyelnünk.

Balesetek megesnek és csak remélhetjük, hogy a szerencsések közé tartozunk, illetve felkészültek vagyunk ahhoz eléggé, hogy szerencsések legyünk.

2020. jan. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lett neki, de azért voltam szomorú, aggódó, mert ugye előtte verte be a fejét kétszer, és tulehette magát.
2020. jan. 26. 08:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen... A nagyobbik fiam baba korában egyszer legurult az ágyról (a szőnyegre esett, szerencsére nem lett baja csak nagyon megijedt és sírt). Azóta is elkap a lelkiismeretfurdalás, ha eszembe jut, miért nem vigyáztam jobban. Tanultam belőle.

Amikor elkezdett mászni, felállni, járni, mindig körbejártam a lakást, igyekeztem minél biztonságosabbá tenni. Szekrényajtók, fiókok, ajtók, asztalsarkak, konnektorok, csúszós szőnyegek, felborítható kisbútorok-berendezési tárgyak, törékeny tárgyak, forró sütő, vegyszerek stb... Nagyon oda kellett figyelni rá. Persze még így is sokszor megütötte magát, ezt nem lehet teljesen kivédeni, sőt így tanulja meg, hogy vigyázzon magára, része a tanulási, fejlődési folyamatnak. Már iskolások a gyerekeim, de még mindig sokszor tele van a lábuk zúzódásokkal. Óvodás korukban mindkettőnek össze kellett egyszer varrni a szemöldökét, mert úgy elestek, hogy felszakadt a bőr (az egyik az óvodában történt). Más komolyabb baleset nem volt szerencsére.

2020. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!