Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák játszótéren ti hogy...

Anyukák játszótéren ti hogy reagáltok ilyenekre?

Figyelt kérdés
Tegnap is betalált minket egy irtó pofátlan gyerek, alig érkeztünk meg még be se tettem a 2 éves kisfiam a homokozóba már egy kissrác a kezemből kitépte volna a homokozócuccokat. Nem adtam neki mert el se kérte és miután nem engedtem el még teljes erőből nekiállt kitépni a kezemből. Szülő persze sehol... Rászóltam hogy ne vegye el mert mi játszunk épp vele, rámkiabált hogy ő nem kisfiú (mert lekisfiúztam) és neki az krll az az övé. Utána elvette a kisfiamtól az autóját, amikor elment mellette direkt meglökte a testével. Aztàn szerencsére arrébb ment, figyeltem merre jár amig jatszottunk, mert nála volt a kisautó, majd láttam hogy elindultak hazafelé. Utánamentünk, az anyja a nagyobbik gyerekkel küldte vissza az autót. Nagyon felidegesitett. Ti hogy reagáltok az ilyenekre? Igazi rosszindulatú undok kis kölyök volt, szivem szerint megcibáltam volna de nyilván nem lehet.Mi erre a jó reakció?
2017. júl. 5. 15:32
1 2
 1/11 Amarok Tonrar válasza:
42%

"Rászóltam hogy ne vegye el mert mi játszunk épp vele, rámkiabált hogy ő nem kisfiú (mert lekisfiúztam) és neki az krll az az övé."


Megmondtam volna neki, hogy de hát ezek kislányoknak való játékok, mit szeretne velük? Esetleg legyen nálad egy baba, amit felmutathatsz, hogy azt is kéri-e.

Rosszabb esetben séta anyucihoz és szépen megkéred, hogy figyeljen oda jobban a gyerekére.

2017. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem adtam volna neki oda semmit. Ha elveszi a gyerekemtől az autót, simán visszaveszem, ha kell, kitépem a kezéből, mert

1. nem kérte el

2. velem ne ordítozzon, nem az anyja vagyok, aki ezt hagyja

3. egy ilyen kis genyónak, aki bosszúból lökdös, annak oda se adnám, mert nem érdemli, és nem is biztos, h bosszúból nem rongálja meg

4. a gyerekem azt lássa, h megvédem, és ne is az jöjjön le neki, hogy ne álljon ki magáért a jövőben, csak mert gyáva konfrontálódni.


Mondjuk én mindenképp megkerestem volna anyukát, valszeg a gyereket is magammal "rángatom", és felvilágosítom a kicsi fiáról és figyeljen rá, mert ha szemétkedik, én nem egy buksisimit fogok neki adni, hogy "jól van döncike, neked szabad", hanem nagy helyreteszen.

2017. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én is azt tettem volna csak a kisfiam közben már szaladt a csúszda felé.


De megnyugodtam hogy nem én reagáltam túl.

2017. júl. 5. 17:08
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én sem hagytam volna, hogy vigye. Még így sem, hogy a kisfiúnak (mármint a tiédnek, nem a kisvadállatnak) nem kellett épp. Nálam lett volna addig.

Nehogy már egy ilyen kis szörnyeteg ennyit megengedjen magának.

2017. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Hú, már ahogy olvastam felment bennem a pumpa. Az én kisfiam még csak hét hónapos, de már előre félek, mi lesz ha játszóterezünk majd és belebotlunk egy-két ilyen "jólnevelt" kis ösztönlénybe...Sajnos én nem szeretek senkivel konfrontálódni, így viszont szerintem le fogok blokkolni és agyvérzés közeli állapotban leszek egy ilyen szituban. Szerintem nem reagáltad túl a dolgot, teljesen megértelek.
2017. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
én nem félek az ilyenekre rászólni. ha a szülei nem nevelik meg az nehogy már az én problémám legyen. ha kell akkor rákiabálok, ha az anyja ott van akkor annak szólok, de ha kivenné a gyerekem játékát a kezéből, én is kitépném az övéből. nehogy már azt higgye, hogy neki mindent szabad mindenhol, csak mert otthon azt csinál amit akar.
2017. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha érdekel valakit, hogy én mit csináltam 30 éve.


Vittem extra tavalyi vödröket, lapátokat, stb. dolgokat odaadni a pucéran hozott gyerekeknek. A sajátjaimnak vettünk újakat minden évben a játszótér melletti trafikban, a karcos, töröttsarkú maradt az idegen gyerekeknek. Ha egy gyerek elvette vagy el akarta venni az enyéimtől, szépen, kedvesen, aranyosan kicseréltem a kezében, észre sem vették legtöbbször. Ha igen, akkor elkéstem, ennyi.


Nem ér annyit egy műanyag játék, hogy elrontsuk a saját gyerekünk játékidejét. Sem a konfliktus más anyukákkal a közös játszótéren.


Mellesleg, pont a legjobban eleresztett gyerekek jöttek játék nélkül, főleg egykék.

Megkaptam azt is, hogy még jó, hogy van maradék játék nálam, hiszen 3-4 gyerekem van. Észre sem vették, hogy másik szatyorból veszem elő, komolyan.

2017. júl. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Coffelia ***** válasza:
44%

Kétévesem van, és ha nem vagyok a nyomában, bárkinek kitép bármit a kezéből, és komolyan mondja és hiszi, hogy az az övé. Hogy miért? Mert két éves, és most nála ez az időszak van. Nálunk a jatszón most vagy 10 ugyanennyi idős gyerek van ugyanilyen problémákkal, és mind értjük, hogy ez milyen, kezelgetjük, elmondjuk 50x , hogy nem, nem a tied, és másnap kezdjük elölről, mert vannak olyan gyerekek, akiknél ennek a fajta akaratnak a szabályozása nem egy napig tart.

Ha több gyerekkel megy le egy szülő, akkor bizony van olyan, hogy egy ilyen esetről éppen lemarad.

Hogy mit szólok? Semmit, visszakérem az illető gyerektől, vagy visszaveszem. Ismerem a szitut, és ennyiből semmilyen családról nem vonok le messzemenő következtetést.

2018. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
8-as, a kérdező kezéből gondolom nem egy 2 éves akarta kitépni a kisvödröt, hanem 4-5 éves. A 2 évesnek még nincs annyi bátorsága és ereje. Egy 2 éves max. odamegy a földön lévő vödörhöz és naívan elveszi, de nem fog odamenni egy felnőtthöz és erőnek erejével szembeszállni vele. Egy 2 éves mér megszeppen, ha rászólnak, sőt még egy 3 éves is,
2018. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Coffelia ***** válasza:
De jó lenne, ha megszeppenne. Nem, nem minden 2-3 eves szeppen meg attól, ha rászólnak. Az enyém kerek, 5-6 szavas mondatokban visszaszól, úgyhogy iq küzdelem minden napunk. Nem írta a kérdező, hogy hány éves volt a kisgyerek
2018. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!