Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a babámnak Mézes...

Adhatok a babámnak Mézes mackó teát? Ha nem akkor mi mást? Illetve mennyire normális ha folyton fel van puffadva?

Figyelt kérdés
A lányom 7 hetes, 2-3 naponta van széklete, de a harmadik napon már nagyon kínozza. Puffasztja valami, azonban nem eszek puffasztó ételt! Reggel pékárú vagy szendvics, délután gyenge leves ( répa, petrezselyem gyökér és krumpli ) délután rizs/krumpli és valami hús. Estére változó, de ezek közül valami. Viszont a tea sokat segít neki, csak attól meg egy nap 4-5x van hasmenés állagú széklete. (Mecsek baba tea, kamilla és édeskömény, cukor nélkül kapja) A védőnővel azt beszéltük, hogy a hasmenés allergia is lehet a tejcukorra, laktózra. Egyébként anyatejes néha kell csak kiegészítés (napi 1 vagy 2 alkalom, de azt sem mindig) Alapvetően szépen fejlődik, jó a kedve is ha a gázok nem kínozzák. Az estéket egy felkelés mellett alussza át.

2020. jan. 30. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz mezes teat adni egy 7 hetes babanak???? Mezet egyebkent is tilos adni 1 eves korig, en ilyen formaban sem adnam. Meg ez a mezes tea nem fog segiteni. Nalunk a PAR KORTY kamilla tea valt be amikor nem tudott kakilni, vedono is azt javasolta. Meleg a pocakra. Masszazs. De ne itasd ilyen szarokkal, hogy mezes tea.
2020. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ebben csak méz aroma van, másik hasonló kérdésnél láttam, hogy elméletileg az orvos azt mondta ez nem okozhat gondot.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Azért akarom teáztatni, mert amúgy a baba igényli, csak nem tudom milyen más teát adhatnék neki és ezt találtam ezért is kérdezem kinek mik a tapasztalatai. :)

2020. jan. 30. 08:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennél hülyébb érvet. Igényli... Csak elveszed vele az étvágyát. Nem kell tea egy ekkora babának, az édesköményről meg rengeteg új ismeret van már, és kiderült, többet árt, mint használ. A babák egy részénél sajnos az első 3 hónapban a hasfájás természetes, de nem az a megoldás, hogy teával tömöd. Vannak készítmények amiket erre találtak ki (Colief, Espumisan, Gripp water, Infacol).

Egy anyatejes babának a 2-3 naponta lévő széklet teljesen rendben van. Amúgy ez a sok szarság amit adsz neki rendesen puffaszthatja.

2020. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradj a neki való dolgoknál és bírd ki ezt az időszakot. Ez ilyen sajnos.
2020. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Megnéztem az összetételét. Rooibos tea, és az 6 hós kor alatt nem adható.
2020. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamilla teát maximum, másfajtát ne adj neki.
2020. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy három naponta 30-40 ml tea nem azt jelenti, tömöm belé.

Amikor pedig két órán keresztül sír, semmi se jó, ha tornáztok azért üvölt, ha ringatod azért és inkább csak azért hallgat el mert már kimerült, elutasítja az anyatejet is, akkor azt nevezhetem annak igenis igényli hogy valami segítsen. Eddig ez a tea, amit másfél hete adok neki, mint írtam három naponta. Gondoltam jobb mint a szélcső és a hőmérőzés amit az orvos mondott.

Igen, ismerem ezeket az új információkat az édesköményről ezért is keresnék neki más teát aminek kevésbé vannak káros hatásai.


4/6

Ezt mondták már mások is, de tudom azt hogy a páromnak laktóz érzékenysége van. Attól tartok örökölte és az is rátesz még neki.


5/6

Köszönöm, mert ezt nem tudtam.


6/6

Köszönöm, akkor inkább azzal fogok próbálkozni ha gond van.

2020. jan. 30. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező felsoroltam neked 4 készítményt, amit kifejezetten csecsemőkori hasfájásrs találtak ki. Szakadj már le a teáról! Nem az kell egy ekkora gyereknek.
2020. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!