Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mézes mackó Mecsek tea mikortó...

Mézes mackó Mecsek tea mikortól adható a babának?

Figyelt kérdés
Kaptam egy doboz mézes mackó teát. Összetevői: rooibos, almadarabok, csipkebogyóhús, édesgyökér, hibiszkuszvirág, természetazonos málna és méz aroma. A dobozon nem írnak semmit erről. 6 hónapos a lányom. Adhatom már vagy várjak egy kicsit még?

2014. máj. 13. 09:07
 1/2 Janika0001984 válasza:

Szia!


Ugyanez a kérdés merült fel bennem is a napokban, az én lányom 7,5 hónapos. Én írtam emailt a Mecsek Kft. -nek, még nem kaptam választ tegnap óta.

Ma viszont megkérdeztem a gyerekorvosunkat is, ő azt mondta, szerinte adhatom neki, mert valószínűleg a beletett mézet kezelik, tehát nem hinné, hogy beteg lesz tőle, illetve azt is mondta, hogy a Mecsek teák nagyon jó minőségűek. Illetve, ha eleve méz aromát ír a dobozon (amire én nem emlékszem, a honlapon nem írja), akkor a méz nem okozhat gondot. A rooibus is van más gyerekteákban, illetve több helyen olvasni, hogy jótékony hatású, gyerekeknek is adható, sőt édeskés íze miatt is szeretik, nem kell cukor bele. Mondjuk én amúgy se édesítem semmivel a teákat, mézet eleve tilos 1 éves korig adni.

Ha érkezik válasz a Mecsek teától, szívesen megírom.

itt meg a tea "hivatalos" adatlapja:

[link]

2014. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha kapsz választ, kérlek írd meg! Köszönöm!
2014. máj. 29. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!