Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai ez egy kicsit h a...

Nem korai ez egy kicsit h a 11 hós kislányom már csak 1szer akar aludni nappal?

Figyelt kérdés
Kinek mikortól alszik 1szer a babája?
2010. júl. 22. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az éjszakát végig alussza,akkor nem baj. Van baba,akinek kevesebb alvás is elég. Lehet,hogy a meleg is befolyásolja.
2010. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ó,az én lányom már 9 hónapos korától 1x alszik... :) És az is a legjobb esetben is max 1 óra.Nagyon nagyon ritkán van,hogy 2x alszik... Most 13 hónapos.

De amúgy korai nálatok is,de hát sajnos ez van.... :)

2010. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon jó alvó volt és 5hetes kora óta átalussza az éjjeleket! De persze mióta fogzik elég sokszor volt már h felkelt éjjel főleg a meleg miatt felkel inni van h 2szer is:(! De ez van. Ő mondjuk 1,5- 2-5 órát alszik!
2010. júl. 22. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem korai, a lányom 8 és fél hónapos korától alszik 1x, na az korai volt de ha agyonvágtam :) volna sem aludt volna el.
2010. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem korai nekünk is 10 hónapos kora óta egyszer alszik, bár akkor még 2.5-3 óra volt, most már ez csak 1.5-2 óra lett. Az éjszakát átalussza! Hál istennek :)
2010. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ennyi idős volt, mikor váltott, és ebéd előtt nem aludt már, csak délután. Az éjszakát átalussza, későn kel, és délután alszik 2-2,5 órát.

Amúgy nem tudom, hogy mi lenne az ideális, és mikortól "kell" csak egyszer aludniuk, és azt sem tudom, hogy mennyi lenne az alvásigényük ilyen korban, de nekünk szépen fixen megvan a napirend (ő állította be magának anno), látom rajta, ha álmos, kipihenten, jókedvűen ébred, tehát nem hiszem, hogy változtatnunk kéne, akármi is van "előírva".

2010. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ötlet az éjszakai ivásos keltésre: Nem iszik nappal egyedül még? Mert ha igen, akkor éjszakára is betehetsz az ágyába vizet neki csőrös itatóba vagy cumisüvegbe, és ki fogja magát szolgálni.

Itt egy anyukától olvastam, és amikor a kisfiam 8,5 hónaposan napközben egyedül ivott már, akkor megpróbáltam éjjelre is az ágyába tenni neki vizet. Első éjszaka még nem találta meg, de a második nap reggelén már üresen találtam az ágyában a csőrös itatót (természetesen csöpögés-mentessel lehet megoldani). Azóta nem kelt fel minket, ha szomjas (ma hajnalban mondjuk negyed 6-kor nyöszörgött, és az üres itatóval a kezében kalapálta az ágyrácsot - innen tudtam, hogy elfogyott, és szomjas még). De éjszaka szerintem tucatszor kelnénk, amilyen meleg van, ha nem ezt csinálnám neki.


Egyébként most 10 hónapos lesz 5 nap múlva, és már ő is csak 1x alszik napközben, déltől, 2-2,5 órát (van, hogy hármat is) egyszerre. Ő erre van beállva, és a Te babád is. Már jó ideje csak 1x alszik, én nem aggódom ezen. Tudja ő, hogy mikor fáradt.

2010. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már nagyon nagyon régen egyedül iszik talán 6 hós kora óta!De állandóan rázza a cumis üveget szerintem tiszta víz lenne az ágya de lehet kipróbálom h be teszem neki a vizet!HA megtalálja egyáltalán sötétben:)!
2010. júl. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!