Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányom napközben...

4 hónapos kislányom napközben nem akar aludni, erőltessem?

Figyelt kérdés

Napközben max.2 órát alszik a kislányom,persze nem egy huzamban. Pedig látom rajta,hogy álmos és nyünyi, de ahogy el akarom altatni tiltakozik vagy ha félálomba sikerül ringatni akkor megpróbálom letenni,de hatalmas ordítás lesz belőle. Próbáltam hagyni,hogy majd csak alvásba sírja magát,de mindig ő nyer.

Első baba és nem igazán tudom,mi lenne jó.

Estével minden rendben 8kor fürcsi 9kor már alszik és hajnal 3kor kell először utána 6- fél 7 körül.

Köszönöm a tanácsokat,válaszokat!


2011. márc. 21. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposom fixen napi 3-szor alszik, 1-1,5 órát. A délelőtti 1,5 órás, a déli is 1,5 órás, a délutáni már csak 1 órás, de néha csak fél órás.

Teljes sötétség kell neki, lerakom és pár perc múlva elalszik magától. Világosban nem alszik el (kivéve babakocsi).

Az első lányomat ringatni kellett 4 hósan, de ő is csak sötétben aludt el, és ha el is aludt, max 20 perc után felébredt.

Próbáld meg a sötétet első körben, esetleg rakd le hason, ha eddig háton aludt, hátha úgy sikerrel jársz. Legyen csend, amíg el nem alszik.

2011. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
11 napos kora óta csak hason tud elaludni,háton egyből felriad. A sötétség jó ötlet,már nagyon sok minden érdekli és valószínű,hogy ezért nem alszik el.Köszönöm a tippet!
2011. márc. 21. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:

ha nem is teljes sötét, de egy kis sötétítés nem árt. a másik dolog, ne várd meg, hogy az álmosságtól nyűgös legyen, ha már ásítozik, azonnal tedd le aludni. próbáld meg letenni hasra, aztán simizd a hátát, vagy a tedd a derekára a kezed, és kicsit ringasd, hogy ellazuljon.

éljetek napirend szerint. persze ez még sokat fog változni, de azért ekkora babának is lehet napirendje, ami pár hétig, esetleg hónapig tartható.

eszerint ha felébred reggel, egyen, tedd tisztába, öltöztesd át, játszatok ahogy szoktatok, és amint azt látod, hogy többször ásít, nem fordul már tárgyak felé..stb, akkor jöhet az alvás. a kiságyban ne legyen semmi, max egy-két plüss, alvókendő, amit szorongathat. ha nagyon sír, vedd fel, ringasd el. próbáld meg letenni, ha megnyugodott, de ha nem megy, akkor altasd el teljesen a karodba. vidd sétálni, amikor álmos, már nem kell annyira felöltözteni, ott is alhat hason, az én lányom csak úgy aludt a babakocsiban is. egy jó kis pléddel be volt takarva, éppen csak az arca volt kint.

sírni sose hagyd!

2011. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém dettó ugyanez volt 4 hónaposan, annyi fokozással, hogy egy percet sem aludt. Nem tudtam vele mit csinálni. 6 hónapos kora körül kezdett újra aludni, cserébe leszokott arról, hogy átaludja az éjszakát. :(
2011. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,úgy tűnik bevált:) Reggel 6kor kel,eszik,játszunk utána bemegyünk a hálóba redőny le,csend és fél órán belül alszik.Ma mondjuk kicsit nehezebben aludt el,de azért sikerült.Napközben sétálunk és a babakocsiban nem igazán akar aludni legfeljebb fél órát.De ma 4kor haza értünk evett,redőny le, csend és aludt.Remélem ezt megszokja.Köszönöm még egyszer a segítséget nektek!!!
2011. márc. 23. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!