Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom visszatenni...

Miért nem tudom visszatenni éjszaka a kiságyba aludni az 1 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Mindig szépen aludt a kislányom az ágyában,sosem aludt közöttünk,most 3 napja felsír éjszaka,felveszem és már alszik is a kezembe,ha tenném vissza,azonnal elkezd sírni.Ezt eljátszuk 3-4-szer,utána leteszem közénk és azonnal alszik.Nem értem mi lehet ez,mert nappal nincs semmi gond.

1 hónapja is volt ilyen,utána megint átaludt az éjszakát és most megint ugyanez van.

Mi lehet a kisággyal?Meg ijedhet vmitől?


2011. aug. 2. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves a kisfiunk és kb. 1 hónapja megy hasonló nyűglődés. Bár ő nem alussza át az éjszakát evés nélkül, de már kezdtem látni az alagút végét, de most visszaléptünk, újra sokszor 2-szer is eszik, anélkül meg nem alszik vissza. Meg sír, eddig csak nyöszörgött, úgy jelzett. Nem tudom én sem hova tenni a dolgot. Kb. amióta az idő ilyen szeszélyes, azóta ilyen. Nem tudom, hogy az ilyen hosszú távon okozhatja-e, vagy mi ez?
2011. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Egyszerű:úgy csináld ,ahogy folytatni szeretnéd.Ha azt szeretnéd,hogy a kiságyában aludjon,ne vidd a közös ágyba!Ne vedd fel,amikor sír,állj az ágyához,öleld át és kedvesen,de határozottan fektesd vissza.Maradj mellette kezdetben,míg el nem alszik.Ha megint feláll,megint fektesd vissza.Ha első éjjel 50-szer,akkor annyiszor.Minden éjjel jobb lesz,hidd el.Legyél kitartó és következetes.Ezzel nem bántod őt,hanem megtanítod,hogyan nyugodjon meg,ott vagy mellette,de te irányítasz.Próbáld ki,nekem bevált.A másik,csak akkor menj be hozzá,ha sír,ha motyog várj,lehet visszaalszik.
2011. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
sztem ne vedd ki az ágyábol, az enyém is egy éves, fel sir néha akkor gyorsan lefektetem, cumisüveg, cumi, takaro, és simizem a hátát. volt pár alkalom hogy kivettem de alig tudtam vissza szoktatni, ha köztetek alszik, akkor még 5 évesen is ezt szokja meg..
2011. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok.Az a gond,hogy nem tudom visszafektetni,mert ha már rakom vissza ordít,és azonnal feláll és teli torokból folytatja.Eddig ráztam pár percig a fenekét,és aludtunk tovább.Soha nem aludt köztünk.ezért nem értem ezt a hirtelen változást.
2011. aug. 2. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok.Nem baj ha ordít,akkor is fektesd vissza,rakd le az ágyába,várd meg amíg megint feláll,megint fektesd vissza.Maradj vele és mondogasd neki,hogy Anya itt van veled,de most aludni kell...Ne etesd meg éjszaka,esetleg itasd meg.Mondom,lehet 50-szer vissza kell fektetned,de következő éjjel már csak 30-szor és így tovább...Ha kiveszed és magad mellé veszed,rövid távon kényelmes megoldásnak tűnik,viszont ha azt akarod,hogy a saját ágyában aludjon akkor próbáld ki.Volt olyan,hogy füldugót raktam be,de sikerült.Ezzel nem kínzod,mert nem hagyod magára,hanem megtanítod aludni.Arra is gondolhatsz esetleg,hogy mostanában történt-e valami változás a családban,nem azóta vannak ezek a felébredések?
2011. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk annál jobban üvölt, ha nem akar már aludni én meg fektetgetem. Hajnal 5-kor szoktam megpróbálni visszatenni vízszintbe, de ordítás a vége.
2011. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez volt tegnap éjszaka,már nagyon bemérgelte magát.1 órán át altattam,de már olyan lelkiismeret furdalásom volt,amiért ennyit sírt.

Utána kiderült mi a probléma,4 foga kijött egyszerre,semmi nem utalt rá hogy jönne a foga csak az éjszakai ébredés,pedig ilyenkor egész nap nyűglődni szokott és nem is rágcsált.

2011. aug. 4. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, tegnap éjjel 1-kor ébredt a kisfiam, evett, de nem tudtam az ágyába visszatenni, azonnal felsírt, szorította a nyakam, hogy nem hagyjam ott. Így vele aludtam, kíváncsi leszek a mai éjszakára. Nálunk is gyanús a fogzás, még 4 örlője hiányzik, nagyon rágja a cumiját oldalt mostanában.
2011. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!