Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én szúrtam el, hogy felébreszt...

Én szúrtam el, hogy felébresztettem?

Figyelt kérdés

2 hete született meg a kisfiunk, a kislányunk pedig múlt héten lett 1 éves. Ma nagyon fárasztó napja volt a kislányunknak szóval hazafele elaludt az autóban, viszont már 2 és fél órája aludt, vacsora-, fürdésidőt rég átléptük szóval felkeltettem, hogy aludjon az éjszaka is. Normál esetben 9kor már alszik, ehhez képest 1 órája aludt el. A picivel is így megcsúszott a napirend,őt most raktam le. Hagynom kellett volna aludni?

Imádok anyuka lenni, de borzasztó, hogy a két gyerek gyakorlatilag egymást váltja a keléssel. Már előre félek milyen lesz a mostani éjszaka.


2020. febr. 2. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a korkülönbség, 13 hónap. Az első pár hét volt nagyon szétcsúszva, aztán én tudatosan elkezdtem a kicsi napjait a nagyéhoz alakítani. Nyilván aludhatott még bármikor, de délben, ebéd után ugyanúgy letettem őt is, mint a nagyot, hogy szokja. Ugyanez az esti fektetéssel. Kb 3 hónapos volt, amikor teljesen beállt erre a 2 alvásra, innentől pedig én is tudok pihenni délben 2-3 órát, ami bőven kárpótol azért a pár felváltva ébren levős hétért. 😊 Most lesz egy éves a kicsi, kb 2 hónapja ő is csak egyszer alszik már nappal, azóta teljesen fix és összehangolt a napunk. Kitartás!
2020. febr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Összerendeződnek, jó lesz majd. A kérdésre pedig szerintem nincs jó válasz. De ên nem ébresztettem volna fel. Vagy ha mégis, akkor sokkal korábban.
2020. febr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2es vagyok: az a baj, az ébresztéssel az üzented neki, hogy nincs még éjszaka, elkezdett egy újabb ébrenléti ciklust, és csak akkor aludt el, amikor ez lejárt és újra elfáradt.


De azért mondom, hogy nem lehet tudni a jó választ, hogy van olyan gyerek aki meg ilyen esetben felébrednek éjfélkor, és nem lehetne visszaaltatni hajnali 4ig, az szerintem sokkal rosszabb.

2020. febr. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se keltettem volna fel. Kimarad egy fürdés? Kinek fáj? Ha meg éhes, valószínűleg felkel magától. De persze ez magánvélemény.
2020. febr. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt olyan, hogy drasztikusan borult a napirendje az akkor 6 hónapos babámnak. Délelőtt szakrendelésre kellett vinnem, ahol jókora csúszás volt, elromlott a gép, nem volt net, összejött minden. Több órát vártunk. Délutánra értünk haza, evett, és 4-kor elaludt. A vacsora és fürdés időben még aludt. Nem keltettem fel, gondoltam, ha éhes lesz, felébred. Ha későn kel, kimarad egy fürdetés. Reggel 7-kor ébredt. Nagyon elfáradt aznap. De minden visszaállt a régi kerékvágásba ezután.

Ha máskor ilyen van, szerintem jobb nem ébreszteni.

Ami a kis korkülönbséget illeti, szépen be fog állni a közös napirend. Kitartást, és jó babázást!

2020. febr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
En fel szoktam ilyenkor kelteni de sokkal hamarabb mert velunk mar elofordult, hogy hagytam aludni aztan 11 utan felebredt es mivel nem volt meg az esti rutin azt hitte csak egy delutani szunyabol ebredt fel es ne tudd meg meddig ebren volt... szoval az en allaspontom az h nyugodtan keltsd csak sokkal hamarabb
2020. febr. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Jó olvasni a saját tapasztalataitokat. Ez ez éjszaka varhatóan borzasztó volt. Az egyik gyerekeket leraktam aludni, fel ora mulva kelt a masik enni, aztan a kicsi olyat prodkulat a pelusba, hogy az egesz hata csupa kaki volt, meg kellett fürdetni. Végül fel 6kor kelt a nagyobb. Hullák vagyunk, de ilyen ez, túléljük. Most hihetetlen, de egyszerre aludtak el kb.
2020. febr. 2. 12:36
 8/8 A kérdező kommentje:
*az egyik gyereket
2020. febr. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!