Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet kiszívni a baba...

Hogy lehet kiszívni a baba orrát, ha nem hagyja?

Figyelt kérdés
11hónapos lányom náthás,eddig még nem volt az,elkapkodja a fejét,ellenkezik,sír,ha szívni akarom neki.Valami praktika erre?
2020. febr. 6. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Durván hangozhat, de ha egyedül vagyok, leszorítom a kezeit magamellé, és a fél lábammal lefogom. Az egyik kezemmel a fejét fogom le, a másikkal szívok.


Ha a férjem is itthon van akkor ő fogja le ölelő szorítással, én a fejét fogom le az egyik kezemmel a másikkal szívom.

2020. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Le kell fogni.
2020. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kérdezték itt is már ezt, keress rá a tapasztalatokra. Van akinél beválik, hogy a gyerek is kezelhesse, ismerkedjen vele, kiszívhassa a te orrodat vagy kapjon érte jutalmat, tapsot vagy valami bohóckodj közben, hogy eltereld a figyelmét. Ki lehet próbálni halkabb elemes vagy szájjal szívós eszközt is. Más gyereket nem hatja meg semmi, és marad a gyorsan átesünk rajta - ha a tiéd is ilyen, gondolj rá úgy, mint egy elsősegélyre, ami az ő érdeke akkor is, ha épp nem szereti. Ha előre bűntudattal rettegsz tőle te is és már előre vigasztalod, biztos, hogy ő is jobban fog félni, legyél nyugodt, határozott, utána meg lehet ölelgetni, nyugtatni, aztán valami jobb kedvű tevékenységgel folytatni a napot, és biztos nem lesz lelki sérült.
2020. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

2 megoldás


1:

Terpeszben földre leülsz

Gyerek előtted szemben fekszik

Lábai combon alatt, kezei lábdzárad, térded alatt

És szív


2

Leülsz terpeszben

Baba háttal neked ül terpeszben

Lábait a térded alá, te majdnem törökülésben stabilan

Egyik kezeddel felkarral letartod a kezét maga mellett.. és közben tartod tenyérrel a fejét

Másikkal szintén magamellett tartod a kezét, és szívod az orrat


Leírva bonyolultnak hangzik, de nem az

2020. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 11 hónapos, múlt héten volt beteg.

Lefogtam. Másképp nem ment.

2020. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Lefogom. Nem fog ra emlékezni késöbb, de ebben nincs vita.
2020. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy csináltam 6 hónaposnak, hogy leültem terpeszben, lefektettem a lábaim közé hanyatt, a feje felém. Két karja a combjaim alatt, a fejét pedig a combjaim közé fogva tartottam, hogy ne tudja forgatni. Nálunk ez a legegyszerűbb. Még ha ketten voltunk itthon, akkor is így csináltam, mert apa nem tudta úgy lefogni, hogy ne mozogjon, így meg simán jó volt. Volt, hogy nem is sírt, csak amikor befújtam neki a tengervizes orrcseppet
2020. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lefogod, kiszivod, kesz.
2020. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Az lesz,hogy lefogom.
2020. febr. 6. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Le kell fogni. 10 másodperces trauma, de néha erősnek kell lenned hogy jót tehess. A gyerek érdeke, hogy szívd, mert iszonyat könnyen kapnak arcüreggyulladást. Nálunk sokat segít, hogy előtte megfoghatja az orrszívót, a porszívót is "megszerelheti", utána együtt mossuk el, elmondom mindig mi fog történni, nincsen hát mögül sunyiban előkapott orrszívó, satöbbi. Te pedig viselkedj teljesen normálisan közben, ez nem fáj neki, nem elviselhetetlen, az élet része, el kell fogadni. Ha sajnálkozol, stresszelsz, kiabálsz, idegeskedés rajta, akkor a gyerek is átveszi ezt és csak olaj a tűzre.

9 hónapos kislányom harmadszor náthás, és sokkal könnyebben viseli már, mint először. Alig kell lefogni, pedig az elején úgy visított, mint akit nyúznak. Én ezt annak a számlájára írom, hogy mindig korrektek voltunk vele és megmutattuk, elmondtuk hogy mi lesz, illetve közben természetesen viselkedtünk.

2020. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!