Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak! Hogyan tudnam kiszivn...

Anyukak! Hogyan tudnam kiszivni a baba orrat h ne orjongjon?

Figyelt kérdés
2014. okt. 10. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

hogyhogy örjöng? alapvetően az orrszívás nem fáj. vagy valamit rosszul csinálsz vagy fél a porszívó hangjától.

fújj be neki szívás előtt pár perccel sóoldatot, ez fellazítja. ne dugd be a műanyagot az orrába, csak a nózijához tegyed. műanyag, az fájhat neki ha bedugod.

finoman mozgasd a műanyagot, hogy megtaláld azt a pontot ahol kiszívja. a másik orrlyukát ne fogd be.

ha pici, akkor bugyoláld be egy puha takaróba, ez meg szokta nyugtatni őket.

és csináld gyorsan :D

enyém még aludt is orrszívás közben, ő a porszívó hangjától dölt ki, lehet a tied meg pont attól ijed meg.


egyébként próbáld ki magadon. sokat segít, hogy tudd, hogyan a legkíméletesebb :)

2014. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves valasz ado!

A babam 10 honapos lesz 21.en es nagyon megfazott. Kohog, es nagyon tele van a nozija; :( Alig merek aludni,pedig az agyunk mellett van most a kisagya.Nagyon finoman csinalom neki, es mielott kiszivnam az orrocskajat az enyembe kiprobalom mindig mert sajat kezuleg lehet allitani a porszivo erosseget. Csopogtetek elotte feloraval orrcseppet amoit a doki irt fel. Mikozben szivom az orrat enekelek neki es az apukaja beszel neki, de ketten alig birunk vele, mert kifodul hasra es ordit mint akit kinoznak; :( Annyira rossz ezt halgatni es siratni. :( Ezert kerdezlek titeket h, ezzel most mit kedjek>! :(

2014. okt. 10. 00:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek van igaza, amit a doki írt orrspray, az hajszálér-összehúzó hatású, azt pont szívás után kell csöpögtetni.

Előtte a tengervizest, ami fellazítja a trutyit.

Egyébként az enyém is üvöltött 2 éves koráig, aztán már magának csinálta.

Próbáld meg úgy, hogy a földön ülve az öledbe veszed neked háttal, melletted a porszívó, és így hátulról átölelve stabilabban tudod tartani.

Minden étkezés előtt, és lefekvéskor is szívd neki, ha szükséges, akár éjjel is.

2014. okt. 10. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
sztem sehogy. az én lányom most 1,5 éves, már fújja az orrát,így nincs ghond,nem kell szívni. de tavaly télig minden orrszívás úgy nézett ki,mint ha gyilkolnám. ez van. leszívni muszáj.
2014. okt. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem lehet úgy sajnos :(.

Én úgy gondolom, hogy a picik 80%-a minimum kiakad az orrszívástól, ha fáj, ha kellemetlen, ha nem.

Nálunk is volt ilyen időszak, de mondjuk kb. 3 nap után már megszokta, és kevésbé sírt, vagy a végén már nem, de a következő náthánál kezdődött elölről.

Szerintem nem a fájdalom, vagy konkrétan a hang (bár az elképzelhető, hogy utálja a porszívó hangját) viseli meg őket, hanem maga a szitu.

Biztos nem vígasztal, de én csak a túlélésre tudtam menni egy időben, aztán kb. másfél - két éves korára elmúlt.

Már rendesen tud orrot fújni (3 éves), de épp az imént kérte, hogy inkább szívjuk ki porszívóval is.

Szóval egyszer majd elmúlik, de van egy korszak ebben is, amikor (szerintem) sajna semmi nem segít, mert egyszerűen utálják.

2014. okt. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nálunk ugyanez a helyzet. Próbáltam én kíméletesen, de úgy nem lehet kiszívni rendesen az orrát.

A barátnőm mutatta meg a tuti pózt. Leülsz a földre, takaró, vagy párna legyen a baba alatt, a feje a combjaid között, a karjai a lábad alatt. Muszáj lefogni, különben annyira hadonászik, hogy lehetetlen megcsinálni. Még az orrcseppet sem engedi, vagy azt, hogy bekenjen neki, ha piros.

Tudom, hogy nagyon rossz, de gondolj arra, hogy inkább egy kis lefogás és őrjöngés, minthogy komolyabb bajjal kórházban kössetek ki, ahol meg végképp nem fognak törődni a "hisztivel" lefogják és kész.

Úgy 1,5-2 éves volt a nagyobbam, mire ügyesen megtanulta, hogy ez az ő érdekét szolgálja, nem fáj, azóta hagyja. Már 3,5 éves, ügyesen fújja az orrát, de van, hogy ő maga kéri, szívjuk ki, főleg, ha eldugult neki.

2014. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk, hogy először kiszívjuk a kisoroszlán orrát :D :D, meg a kacsáét :D, aztán az anyáét :), majd az övét :) mire rá kerül a sor, már egész jól megbarátkozik az eseménnyel. Persze ennek ellenére is sírásba fullad néha, de megpróbálom játékosra venni...
2014. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!