Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti hallottatok már olyat...

Ti hallottatok már olyat hogyha nem sikerül rendesen kiszívni a baba orrát és továbbra is el van dugulva az orra, babavizet kell besprayzni hogy a maradék váladék hátul lecsorogjon?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő anyatejet mondott. Hogy az feloldja és könnyebben kijön.

De már vannak orrsprayek érre a célra.

2019. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Babavizet? Nem baba sósvizre (pl sterimar) gondoltál?
2019. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem anyatejre gondolt?
2019. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem. Sima víz. Azt mondta csapvíz vagy babavíz. Csak nekem ez olyan fura. Üres orrsprayt kellett vennem a patikában és azt kell töltögetnem szobahőmérsékletű vízzel.
2019. jún. 17. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van anyatejed akkor azt. Nekem sajnos nincs es a parom rendelt a neten egy babaknak valo orrsprayt ami nagyon bejott. Tengervizes orrspray de babaknak valo.
2019. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam, szerintem ilyen nincs, vagy rossz az orrszívó technikád.


Besprayzel először sterimarral, majd vársz, szívsz.


Becsöpögtetsz orrcseppel(hátra a gyerek fejét), majd vársz, szívsz.


Ezt kell ismételni, de elsőre menni szokott, ha jó a technika.


Befogod az egyik orrlyukát, a másikba nyomod az orrszívót, miközben váltogatod a szívószöget, érezni fogod meg látni, mikor találod el, és mikor nem az orra belsejét kapja be a vákuum.


Én ki is szoktam feszíteni a szabadon hagyott orrlyuknál a bőrt, hogy véletlen se kaphassa be a vákuum.


Ha elrontod, a gyerek ordít vagy vérzik az orra, amúgy nem

fájdalmas.


Nem steril vizet nem nyomnék a gyerekem orrába, ráadásul már próbáltam magamon, nem segít a duguláson(elfogyott az orrcseppem)


Nagyrészt azért dugul el az orr, mert a nyálkahártya duzzadt, (vagy orrmandula)csak nagyon ritkán a takony mennyiségétől, mert azt az orkán erejű tüsszentés remekül tisztítja..


Ez marhaságnak hangzik, nekem azt mondta a védőnő, ha koplaltatom a kicsit, majd nem lesz válogatós, estig bírtam, életem legrosszabb napja volt, a gyereknek is.


Megnőtt, már nem válogat annyit.


Nem szentírás a védőnő szava, sajnos a legtöbb anya a saját kárán tanulja meg..

2019. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Tengervizes orrspray-t kell használni, ami tulajdonképpen steril sóoldat, nem igazi tengervíz. A babaviz, pláne a csapvíz nem steril nem szabad a nyálkahártyára fújkálni, mert fertőzést kaphat tőle. Anyatejet valóban szoktak javasolni, én azt se csinálnám, orrba se, de pláne nem csöpögtetném a szemébe, mert van aki azt is csinálja.
2019. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
7-es igen valoban a legtobb "tengervizes" az csak sooldat,mi pont ezert vasaroltunk eredeti tengervizes orrsprayt a babanak. Mit kell hogy mondjak nagyon borsos az ara viszont nagyon hatekony. Nehezen bukkantunk ra aztan az unoka noverem mondta aki orvos hogy valoban tengervizes es azert annyira draga. De az anyatejtol nincs hatasosabb,kerdezo ha van tejed azt hasznald.
2019. jún. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!