Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig maradtok/maradtatok...

Meddig maradtok/maradtatok otthon a babával?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni dolgozni csak részmunkaidőre,pár órára 6 hónapos fiam mellett,de a párom hallani sem akar róla.

Szerinte ha szűkösen is de inkább megvagyunk az ő fizujából de legyek a babával.

Tényleg én lennék a mumus mert szeretnék dolgozni?Én attól még imádom a gyerekem,miért kell egyből azt gondolni hogy szabadulni akarok tőle...!?


2010. júl. 23. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. én is eljöttem dolgozni mikor a kislányom 15 hót betöltötte.nagyon megbántam,mert amit azota otthon hallgatok az már elviselhetetlen. Anyosom és a párom folyton a fejemhez vágja hogy lemondtam ezzel a kislányrol. Nehéz együtt csinalni a kettőt,mert pl most is beteg a kicsi és lázas én meg nem lehetek vele,mert a kolléganőm szabin van,és itt kell lennem. Egyébként ma tervezem hogy felmondok :)

Szerintem maradj otthon.

2010. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
11 honapos lesz a kisfiam amikor visszamegyek dolgozni. En sem erzem igy, hogy ettol kevesbe szeretnem a gyerekem. Nallunk pont forditva van. Ha otthon maradnek vele azzal azt mutatnam, ki, hogy nagy ivben tojok az egeszre mert szaraz kenyeren elnenk szo szerint. Azzal, hogy visszamegyek egy jobb jovot tudok neki biztositani. Ha maradnek az egesz csaladnak csak rosszat tennek vele. Ezert nallunk kicsit mas a helyzet de nem omlok ossze mert bolcsibe fog menni.
2010. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pontosan!2 fizetésből már csak jobban meglehetne élni vagy haladni valamerre!

Egyébként anyukám nem dolgozik,ő tudna vigyázni a babára:-)

2010. júl. 23. 10:03
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem a hat hónapos baba még nagyon picuri, szüksége van az anyujára. A én lányom két éves volt, amikor bölcsibe ment. Én semmi pénzért nem hagynám ki, amikor egyedül megfordul, elkezd mászni, gagyogni, feláll, elindul. Ha elmész dolgozni, lehet, hogy ezekből kimaradsz. Pl.a legalapvetőbb étkezési szokásokra is jobb ha anyuja tanítja meg.
2010. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze,nem is 8-10 órában szeretnék dolgozni de egí 4 órás munka is hozna valamennyi bevételt.
2010. júl. 23. 10:06
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

én otthon maradnék az tuti, egy fél éves baba még olyan pici...szüksége van az anyukájára.


off:amúgy van még ma részmunkaidő??én akárhogy kerestem nem találtam...részmunkaidőben akartam elhelyezkedni, mert a férjem szereti ha minden teljesen rendben van itthon mikor hazajön, nem akarta hogy egyszerre essünk haza fáradtan...de sehova sem vettek föl, aztán jött a baba, szóval most itthon csücsülök, és várom a pici fiunk októberi érkezését:)

2010. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagynám otthon a 6 hónapos picibabát.

Rész munkaidő lehet hogy van,bár ha visszamész dolgozni a régi munkahelyedre ott (legalábbis nálunk )biztositaniuk kell a 4-6-8 órás munkaidőt.De ez csak addig amig a Gyes jár.

Amúgy ha most visszmész le kell mondanod agyedet mert amellett nem dolgozhatsz és meg kell igényelni a gyest.

2010. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

10:01-es vagyok. Ohhh, hat akkor te meg nagyon jo helyzetbe vagy hozzam kepest. :) Az en anyukam is szivesen vigyazna ra, de sajnos 1000 kilometrre van es meg dolgozik is. Igy nallunk marad a bolcsi. Mar tobb bolcsit is megneztunk es ahogy beleptem szinte a konnyeimmel kuzkodtem mindig. :( De anyagilag nagy segitseg lenne ha visszamennek dolgozni. Probalom ugy megoldani en is, hogy csak napi 6 orat legyen bolcsibe. Ezert par hete osszeszedtem magam es azt mondtam, hogy azert nem kene szaraz kenyeren elni es valamit a gyerkenek is felre kene tenni a jovojere. O erte tortenik mindez, hogy neki jobb legyen. Most nehez lesz de remelem, hogy a jovoben ennel konnyebb.

Egyebkent nem voltak olyan rosszak ezek a bolcsik. Csaladias hangulat, sok jatek, jatszoszoba, piheno szoba, kinti jatszoter. Egy gondozo van 3 gyerekre es egy szobaba csak 6 baba lehet. 2 eves kor utan lesznek 9-en egy terembe de akkor mar sok fejleszto dolgokat csinalnak, jatsznak stb. Nem olyan szornyu hidd el. Az meg nagyon rossz megkozelites, hogy emiatt elhagyod, elhanyagolod a gyereked. Nem az arvahazba viszed, hanem a bolcsodebe. :))

2010. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

gyes-t kapok jelenleg,de úgy tudom hogy a baba 6 hónapos kora után lehet gyes mellett részmunkaidős munkát vállalni,1 éves kora után pedig teljes munkaidőben .


Még nem nézelődtem munkaügyben de jelenleg bármit elvállalnék, lényeg hogy fizetést kapjak.

Barátnőm részmunkaidős a DM-be 6 órára van bejelentve,100ezer forint felett keres és van hogy 2 nap alatt ledolgozza a heti órákat egybe:-)

2010. júl. 23. 10:20
 10/18 A kérdező kommentje:
Bocs,nem 2 nap alatt hanem 3 :-)
2010. júl. 23. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!