Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan érkezik a babánk....

Hamarosan érkezik a babánk. Kiváncsi vagyok kinek milyen a napi ritmusa a babával. Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 3óránként etetiket?Vannak megszokott órák? Pl 3órakor eszünk akkor utánna 6kor...Fürdetés? Ki mikor? Evés elött vagy után fürdetitek? Bocsi a sok kérdésért de tényleg érdekel kinél mi vált be.
2020. febr. 7. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 hónapban minden összevissza volt. Rendszertelenül evett, aludt. Utána kezdett kialakulni egy napirend, de nagyon lassan és az is folyamatosan változott. Minél idősebb lett annál ritkábban evett, ritkábban aludt, éjjel pedig többet. Az esti rutin nálunk a közös játék, utána fürdés majd vacsora és alvás. Ha normális súlyú és egészséges a baba akkor nem kell 3 óránként etetni, hanem csak akkor amikor kéri/éhes. Az én babám 2 hetesen aludt 7 órát egyben, ott álltam az ágya mellett hogy most mi a baj... Éberebb időszakban pedig 1,5-2 óránként enni kért. 5 hónaposan lett majdnem minden fix. 5 étkezés ugyanabban az időben, 3 alvás szintén ugyanakkor, éjjeleket átaludta még kakis pelus is ugyanakkor volt kb. Most 1 éves, most csak 4szer kér enni és egyszer alszik nappal.

Újszülöttel más minden mint amit el tudsz képzelni, ne ragaszkodj napirendhez, 3 óránkénti etetésekhez, majd összeszoktok és kialakul egy napi ritmus, csak figyeld a babád jelzéseit🙂

2020. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
64%

Én csak annyit írok, hogy ha fájna a hasa:

Angol víz

2020. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem lány, nála teljes káosz volt az első 3 hónap, erősen hasfájós volt, túléltük. Utána sokkal jobb lett a helyzet, akkor kezdett a napirendünk is alakulni. 2.gyerkőc fiú lett. Na vele volt már a születése után 2-3 héttel egy körülbelüli napirendünk. Kb 3 óránként evett, növekedési ugrásnál többször, amikor kérte. Én evés előtt fürdettem, én sem szeretek teli hassal fürödni. Este fürdettem, minden nap 6-7 körül. Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a Kicsihez!
2020. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2020. febr. 7. 23:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes a kisasszony, még káosz van,vagyis igazából hagyom aludni ha akar egész nap, vannak napok amikor melyalvás csak egyszer van, a többi hebe hóba (autós ülés, babakocsi, lerakom e felkel fel ora múlva stb) de vannak olyan napok is amikor egész nap alszik. Az első válaszado minden szavával egyet értek...

Amúgy h kelted-e 3 óránként az a te döntésed, mi nem szoktuk keltegetni.


Fürdetés: ne teli hassal de ne is nagyon éhes pocakkal mert akkor is végig fogja üvölteni ha éhes :)


Most kezdünk a kislányommal egymáshoz csiszolódni, megismerni egymást. Mostmar nem érzem azt hogy túlélő módban vagyok (mondjuk ő nagyon nyugis lány, csak nem tehetem meg h akkor alszom mikor ő is mert van egy nagyteso is aki 3 éves

2020. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi,és gratulálok a kicsikhez !🥰
2020. febr. 8. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Reggel 8-tol este 8-ig 3 orankent. Éjjel ahogy ébred. Fürdés fel 8 utána evés. Napközben nem engedek a 3 órából. Ha hamarabb nyugos akkor elterelem a figyelmet. Éjjel így van hogy 4 órát is alszik egyhuzamban. De van hogy kettőt. A nappalt nem borítom fel. Mondjuk meg csak 1,5 hetes Szoval kérdéses mi lesz később.
2020. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 8. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. 15 hetes a kislanyom. Az elso 2 honap nem volt tul konnyu nekunk. Nem igazan akart ejjel aludni. Volt egy het amikor 11tol aludt reggel 5ig volt amikor hajnal 2kor meg altattam. Volt, hogy babakocsiban volt hajlando aludni...volt, hogy csak rajtam...es volt, hogy sehogy 😃 Aztan 2 honapos mult amikor egyik naprol a masikra este 9tol reggel 9ig aludt es ez meg most is igy van. Ha fel9kor alszik el este akkor fel9kor kel reggel. Ejjel tobbszor szokott forgolodni almaban akkor beadom neki a cumit es elnyugszik szoval en nem alszom vegig az ejszakat 😀 3 orankent eszik. Este fel6-6 korul eszik es mi 7-fel8kor furdetjuk aztan meg kicsit jatszunk vele majd lassan elcsendesedunk. Ebed utan mindig setalunk egyet akkor alszik kb 1 orat a babakocsiban. Mivel ejjel jol alszik nappal nincs nagy alvasigenye. Kb 4x alszik 45-60 percet. Egyebkent ujszulott koraban en sosem keltettem fel ha epp eves ido lett volna de o aludt. Ejjel sem, akkor foleg nem szabad mert hozzaszokik es majd kesobb azert fog felkelni ejjel. Boldog babavarast es majd boldog babazast!!!😊
2020. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2020. febr. 9. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!