Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két gyermekes anyukák ti hogy...

Két gyermekes anyukák ti hogy csináljátok? Akinek az első babája kb 2 éves és van mellette 1 újszülött az hogyan bírja két picurral? Most 8 hónapos a fiam és szeretnénk hamarosan mégegyet, de félek, hogy nehéz lesz kettővel.

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 13:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nálunk 15 hónap van a két gyerkőc között és szerencsére semmi gond nem volt egyáltalán nem volt féltékeny a kistesóra. Ha a terhességed alatt sokat "beszélgettek", mesélsz a tesóról akivel majd jókat lehet játszani akkor szerintem nem lesz baj.Sok türelem kell, de szerintem jó a kis korkülönbbség. Most, hogy a kicsi 11 hónapos kicsit nehezebb mert már jár és így kétfelé kell rohannom, de megoldható! Egy hátránya van csak nálunk, hogy még mindig nagyon ragaszkodik a pelushoz, mert a kicsinek van. De remélem ez is megoldódik.
2010. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 19 hónap van a csajok között.Nem mondom,néha van egy kis felfordulás,de nem annyira nehéz,mint ahogy riogatni szoktak az emberek!Nekem az első pár hétben jól jött egy kis segítség,amíg kialakult a napirend,most már a kicsi is 7 hónapos és teljesen rendben van minden,imádják egymást! :)

2010. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 18 hónap van a két gyerkőc között és szerencsémre a kicsi nagyon nyugodt baba így számomra semmivel sem nehezebb mint ameddig csak a nagyobb volt. Először én is féltem hogy nehéz lesz, de szerencsére nem így lett és most már nagyon jó döntésnek tartom, hogy ilyen kis korkülönbséggel vállaltuk őket.
2010. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenből duplán!

Nálunk 21 hónap van a két gyerek között.

Reggel felkelnünk, mindkettőt tisztába tenni, felöltöztetni etetni...kettőt altatni, kettő után pakolni el...mosni.

NEM ÁLLÍTOM, HOGY KÖNNYŰ. NÉHA AZ AGYAMAT ELDOBOM, DE IMÁDOM ŐKET!!!!

Szervezés, sok-sok türelem, szeretet kell hozzá.

Meg lehet szokni, illetve bele lehet jönni.

2010. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is azzal nyugtatom magam,hogy mások is megoldják valahogy.Remélem nekem is sikerül majd.
2010. jan. 15. 16:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, hogy sikerül, bele lehet jönni!
2010. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

bocsi az offért...

de jó ilyeneket olvasni! :)

én is félek, nálunk 17 hó lesz a 2 gyerkőc között. remélem nálunk is hasonlóan jól alakul majd minden!

2010. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nagyon féltem, aggódtam hogy úristen mi lesz 2 "kicsivel" (szeretek előre felksézülni a legrosszabbra) :)

És ráadásul semmi segítségem nem volt és nincs is, olyannyira hogy miután hazajöttem a picivel a kórházból, a férjem már ment is vissza melózni, szóval lényegében totál egyedül voltam a kicsikkel.

De meglepően jó és a fiam ( ő a nagyobb) sose egy ujjal se bántotta még a kicsit, csak simogatja, meg érdeklődve figyeli, hozza neki a cumit stb.

Még mikor hisztisebb hangulatában van akkor is vigyáz rá nehogy megüsse vagy akármi.

A lányom is nyugis baba szerencsére, eszik alszik típusú:)

Szerencsére nem is hasfájós mint a fiam volt picinek.

Nem akartam elhinni hogy a második babával könnyebb, de tényleg az:)

Szinte észre se venni hogy ő is van.:)

Ha mégegyszer csinálnám, ugyanígy belevágnék.

Ja mondjuk igen, annyiból rossz hogy mindkettő még kiságyban alszik, mindkettőt pelusozni kell, szoptatni vagy etetni de ugye ez is segítséget igényel szóval majdnem mintha ikrek lennének:)

2010. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
16.04-es vagyok, ja és batár nagy tesóbabakocsival kell járnunk mindenfelé :) még ez is egy "hátrány".
2010. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most lexnek ikrek, úgyhogy , majd megírom milyen érzés két picúrral. :-D Bár neked még így is könnyebb lenne. Szerintem nyugodtam belevághatsz. Egy ismimnek nemrég hármas ikrei születtek és az apuka dolgozik napi 12 órába, ő meg egyedül van a picikkel, már lassan egy éve. Ha ő kibírta, neked is menni fog a két tesóval. :-D Sok sikert.
2010. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!