Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom elég vezéregyéniség,...

Anyósom elég vezéregyéniség, mindenbe beleszól (itatni, mert kiszárad stb. ) ha átjön én szinte odase mehetek az ágyhoz. Mostmár kezdem elhinni, hogy rossz anya vagyok. Mit tegyek, hogy ne legyen harag? Férjem most nem áll melettem sajnos

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Anyósom diktátor,uralkodó,akaratos tipus, és mellé még "hisztis" is. Én szóltam neki, hogy a mi gyerekünk, ne szóljon bele, csak ha kérdezek!!! Két hétig puffogott, azóta béke van.Mindent megkérdez,mit lehet,adhat-e neki ezt-azt stb.. Már 17hónapos a lányunk. Ja és a párom kimaradt a vitából, igaz éreztette velem hogy mellettem áll, de nem szállt szembe az anyjával, így rám maradt a feladat.
2010. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy rossz anya vagy!!! Dehogy vagy az, csak az anyósoknak mindig van "1-2 jó ötletük" ... Ők mindig mindent jobban tudnak, az ő fiúk már ennyi idősen ezt meg ezt csinálta, ő nem így csinálta volna, ahogy te, bal-bla-bla. Ne hagyd magad, állj a sarkadra, és mond meg neki, hogy te így csinálod, most nem itatod, majd ha te akarod csak akkor, ne hagyd, hogy azt csinálja amit ő akar. Mond meg, hogy ez a te babád, ha elrontod, akkor az is a te gondod, hagyja, hadd próbálkozz magad. A férjeddel meg próbálj meg beszélni, mert nem lesz jó vége. Tapasztalatból mondom, nálunk ugyan ez volt a helyzet, míg ki nem álltam magamért! Sok sikert!
2010. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

milyen ágyhoz nem mehetsz oda?

mennyi idős a gyerek?


sajnos ha a férjed nem áll ki melletted az anyja ellen akkor semmit se tehetsz és jobb is ha nem szitod a tüzet hogy igy az anyád meg úgy...


nem fog neki jól esni nem fogja utánna sem az igazadat elismerni és még jól meg is haragszik


vagy leülsz a kedves mamával és elmondod neki hogy egyelőre a ti gyereketek -finoman- és nem az övé


vagy nem foglalkozol az egésszel....

2010. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű,légy erős,és legyél te a vezér.igenis mutasd meg,hogy ez a te gyereked.most tessék kimenni mert elunni fogunk,már ivott,ne tessék felvenni,mert most fog aludni stb.mutasd meg,hogy a gyerek anyja te vagy,de ettől még adhat jó tanácsokat,amit fogadj meg,ami meg felesleges,azt engedd el a füled mellett.
2010. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

A férje d kulcs,mondd meg neki beszélgessen el az anyjával.Ha nem,akkor beszélgess el vele Te.

Tudom milyen ez a típus,az enyém már nem jön hozzánk.De nem érdekel,itt akkor sem dirigál,és nem avatkozhat bele az életünkbe,se abba hogyan gondozom a gyerekeinket.

2010. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Ha ennyire nem engedi, hogy a Te otthonodban a gyerekedhez nyúlj, akkor ha átmegy hozzátok ne is próbálkozzál! Állj félre, és csinálj mást vagy ülj le és pihenjél! Én is eleinte próbáltam visszaszerezni a babámat, de rájöttem, ha átjön akkor foglalkozzon vele, addig én csinálok mást! Most már figyelembe se veszem, mit csinálnak velük (mert már ketten vannak).

Sőt ha meg náluk vagyunk akkor még inkább, mert ebből is volt már nézet eltérés. Vagy elvonulok a kicsivel másik helyre, mert ő még nagyon anyás, erre is tettek már megjegyzést, egyik fülemen be a másikon ki!

Üdv egy két gyerekes Anyuka.

2010. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor a sarkamra állok:)
2010. júl. 23. 13:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem állnék félre!Miaz h nem enged oda? Lökd el onnan :D!

TE gyereked te neveled mi köze hozzá mit hogy csinálsz?Nagyon sajnálom ha a párod nem áll melletted:(!Pedig meg kellene vele beszélni h ez így nem okés! Anyós csak egy mama nem az anyja a babádnak!!!Mindent jól csinálsz és jó anya vagy:)!

2010. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

sztem nyíltan nem érdemes konfrontálódni, max, nagyon kedvseen lepattintani a hülyeségeit. ha beleszül hogy vmit így megy úgy, akkor te meg nyugodtan visszaszólsz, hogy nem, mert te máshogy szoktad. ha meg kötekszik, hogy jobban tudja, mert x gyereket felnevelt meg tudom én, akkor megmondod neki, hogy jó, érted, de a gyerekorvossal így meg így beszéltétek meg, és ahhoz tartod magad. aztán jóccakát.

mindig udvariasan lepattintani. az meg hogy rátelepszik a babára ha ottvan...hát ha a babád nem bánja, akkor sztem hagyd, legalább van addig szabadidőd. ha meg nem olyan jól érzi vele magát a baba, és mondjuk sír, nyűglődik, akkor vedd el tőle, hogy teszem azt kicseréled a pelusát, vagy hasonló.

2010. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

13,49 szerintem ez a legrosszabb amit csak tehet.

Ha egy fiatal pár nem tud kiállni a saját életük a saját függetlenségük mellett,ott nagy a baj.

Miért nem lehet egyszerűen nemet mondani?

Megnézném én azt,hogy engem bárki félre állít a gyerekem mellől,vagy húzza-vonja akaratom ellenére.

Ha megengedem felvehetik,ha nem akkor nem.

Azért mégis csak én vagyok a gyerekeim anyja nem?!

Ha a férjem meg annyira memele lenne,hogy nem tudná hol a helye,kik a családja,akkor aztán jól lennénk,tökéletes lenne a bizalom.

Egyébként én azt mondom,ahol anyós ennyire erőszakos és érvényesíteni is tudja,az csakis a férj hibája,mert hagyja.De ha a férjem hagyta volna,én akkor sem az biztos.Az én szüleim sem uralkodnak rajtunk semmilyen tekintetben.

2010. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!