Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? Miért nem...

Rossz anya lennék? Miért nem szeretem úgy?

Figyelt kérdés
2gyermekem van egy fiú 30hónapos és egy lány 3 hónapos,a fiammal mikor terhes lettem,nagyon kislányt szerettünk volna,fiú lett ő az életem értelme ha már 1 éjszakát nélküle vagyok nem tudok aludni,férjem szerint betegesen imádom a fiam,a lányunkat is nagyon vártuk,bár mikor megszületet alig vártam hogy haza érjünk a fiamhoz,és olyan de olyan bűntudatom van,hogy nemérzem azt az erős szeretet a lányom iránt,gondoltam majd ha otthon leszünk jobb lesz,nem arról van szó mert szeretem de nem úgy mint a fiam,nem olyan erős szeretet.Rossz anya vagyok ezért?vagy még kialakulhat erősebb szeretet a lányom iránt?
2011. nov. 8. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem te is nagyon jól tudod hogy ki fog az alakulni.
2011. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy nem tudok megnyugtatót írni, csak leírnám hogy velem is ez van, csak fordítva...mi lányt vártunk, és fiú lett, de másodjára sikerült a kislány. És gyakran érzem úgy, bárhogy küzdök ellene hogy a lányomat jobban vagy kielégítőbben szeretem mint a fiút. Nem akarom ezt érezni és foggal körömmel tiltakozom ellene, de nem tudom hogy lehetne ezt megváltoztatni :((( Mindenesetre rossz érzés nagyon, tudom mit érzel.
2011. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is két gyerekem van, és mindkettőt más dolgok miatt imádom, de az imádat nagysága ugyanakkora!

Nem tudom elképzelni, hogy az egyiket jobban szeressem, mint a másikat!

Sajnálom a "nem annyira szeretett" gyerekeket! Rossz családba születtek, csak remélhetem, hogy egyszermegjön az ilyen anyák esze!

2011. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, biztos mindkettőnek van valami magyarázata, amire én gondolni tudok, de csak tipp:


Azért van így mert őt már ismered és el sem tudod képzelni, hogy még egy gyereket így szeress, hiszen eddig csak ő volt. Hiába született meg és ott van fizikailag, még el kell telnie egy kis időnsk.


A második válaszolónak: Biztos van valamilyen oka ami miatt kislányt várt, talán van egy idilli képe az anya-lánya kapcsolatról. De amint nagyobbak lesznek, ez lehet, sőt biztos, hogy máshogy fog alakulni. Ki tudja, lehet, hogy a fiaddal lesz mélyebb a viszonyod.

2011. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem igen rossz anya vagy ! És akármit fognak mondani ez az érzés már nem fog változni soha ! Akárhogy teszel ellene nem fog változni még ha beleroppansz is . Ami a legrosszabb hogy ezt majd idővel a lányod is meg fogja érezni szóval azt ajánlom hogy akármennyire is tettesd majd magadat a jövőben !
2011. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

a második vagyok elnézést nem akarom a topikot szét offolni csak reagálnék a "kedves" beszólásra miszerint az ilyen anyáknak jöjjön meg az esze....ez NEM az észről szól mint írtam...az eszemmel én is mindenre kínosan ügyelek hogy mindkettő ugyanannyit és ugyanazt a törődést kapja tőlem ugyanannyi időt figyelmet stb nehogy a fiam ezt érezze hogy ő kevésbé van szeretve mégis néha (sokszor) előtör belőlem valahonnan ez az érzés. Nem tehetek róla és nem az ÉSZRŐL van szó.

Elnézést hogy ezt leírtam, a kérdező biztos nem lesz ez a kategória remélhetőleg mint én.

2011. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Helyesbítek, ne az eszed jöjjön meg, hanem a szíves, lelked...

Így jobb?

Attól még rossz anya vagy sajnos.

És hiába igyekszel nem mutatni, a gyerek mindent megérez!

2011. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

:)

Ugyan... Én is így voltam az első hónapokban. Aztán elkezdett mosolyogni, mászni, kacagni... azóta egyformán szeretem őket. Hagyj egy kis időt.

2011. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Nagyon érdekes az amit leírtál. Nekem 3 gyerekem van. Ugyan úgy szeretem mindegyiket, nem tudok különbséget tenni közöttük. Sajnálom, hogy nálad ez még nem alakult ki, remélem ki fog.
2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Csak az utolsó előtti válaszolót tudom ismételni. Nálunk is volt hasonló időszak, de elmúlt. Most még tombolnak a hormonok szülés után, idővel könnyebb lesz meglátod és imádni fogod mindkettőt.

Eddig csak a nagy volt, őt pátyolgattad, most meg meg kell osztanod maga a két gyerek között.

Kitartás! El fog múlni ez az érzés.

2011. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!