Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt tényleg mindenki ringatva...

Csill79 kérdése:

Itt tényleg mindenki ringatva altat és aki nem, mint én az rossz anya?

Figyelt kérdés
Feltettem itt 1 kérdést tegnap és a válaszokban le lettem szólva,hogy soha nem ringattam a babámat,hanem próbáltam az önálló alváshoz szoktatni.
2011. nov. 8. 13:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
42%
ne aggódj, nem vagy egyedül:) Én sem ringattam soha, mégsem érzem magam rossz anyának. Néha hiányzik a meghitt pillanat, de kárpótol érte a sok szabad perc.
2011. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Mi ez a csupa rossz anya vagyok-e kérdés?! Ne csináljátok már! Bár ha megszóltak, elhiszem, hogy rombolta az önbizalmad, de tanuld meg nem fölvenni. Látatlanban mindenkinek nagy a szája.


Én se ringatok és nem gondolom rossz anyának magam

2011. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
hajszálra úgy vagyok mint az első.Nem ringatva altatom el, maguktól aludtak (3 van) és néha igen hiányzik ez az egymásba bújás szinte amit csak csecsemővel lehet megvalósítani:)) viszont sose éreztem azt mint sokan mások hogy egy percem sincs semmire és úszik a háztartás vagy kivagyok totálisan a fáradtságtól. Voltak nekünk is nehezebb pillanatok időszakok nyilván, de ez nem függött össze az állandó ringatással.
2011. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.Természetesen nem érzem rossz anyának magamat idegenek miatt,csak arra voltam kíváncsi,hogy mások mit gondolnak a nem ringatós anyukákról.Nem esik jól,hogy tanácsot kérek,mert nehezen megy az altatás és kivagyok,erre azt írják,hogy durva,hogy sosem ringattam,meg,hogy kell a közelség,mintha valami gonosz némber lennék:)
2011. nov. 8. 14:04
 5/24 A kérdező kommentje:
Belinkelném a kérdésemet hátha tudnátok tanácsot adni és nem kioktatást,de nem tudom,hogyan kell?!
2011. nov. 8. 14:06
 6/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy rossz anya..gondolom, ölelés, puszi meg ilyenek vannak. Amúgy én ringatós vagyok..őszintén szólva én elb...am most is csak ringatva alszik el 10,5 kg és 11 hónapos..hát nem vicces. Pedig volt egy idő amíg szépen elaludt az ágyába magától, csak aztán jött az a fránya fogzás én meg nem vagyok túl következetes, és most így jártam. Szerintem ne foglalkozz másokkal, ha neked így jó és a babádnak is, akkor az a fontos..mindenki más meg söprögessen a saját portáján ;)
2011. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Én a második csemetémnél szoktam rá a ringatásra,és pont ez az amit NEM szabad! Egy gyermeknek meg kell tanulnia önállóan elaludni! Józan paraszti ész: ha nem tud önállóan elaludni,akkor az isten se tudja meddig kell Anyuci,nem tudni mikor növi ki. Ha az Anyuka fáradt,vagy dolga lenne,akkor igen meg fogja ezt bánni!Plusz,mire odáig jutna,hogy azt mondja,hogy "elég volt!" addigra nagy kínlódások árán tudja leszokatni a gyermekét,és addig meg hallgathatja ahogy ordít,ami lelkileg bizony nagy "terror" a gyereknek,mert "mit követtem én el,hogy megvonod tőlem azt a jót??" De nem?

A harmadikat igyekszem nem ringatva altatni.- De ha megfigyeled,mindig azt szólják le,aki határokat húz meg,és már kicsinek "neveli" a gyermekét!!

A nyáron volt egy kérdés,ahol arról győzködtek az anyukák,hogy (saját számra lefordítva írom!) milyen jó dolog naphosszat kendőben cipelni a gyermeket,mert így nem ordít,és közben a dolgukat is tudják csinálni... No komment!


Üdv:3gyermekes

2011. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
6. vagyok ráállsz a kérdésedre aztán fennt ahol van, hogy www.gyakori kérdése.... kijelölöd elejétől a végig (bal klikket nyomva tartod és jobbra húzod az egeret) nyomsz egy Ctl+C-t és a elkezded írni a kommented ott nyomsz egy Ctr+v-t és már ott is van :)
2011. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt ringattam, mert erre volt igénye. A második utálta, ha ringatom, ő egymaga szeret elaludni az ágyban.


Ez azért babafüggő is, nem csak anyafüggő. Első babámat muszáj voltam ringatni, különben az életben nem aludt volna el.

2011. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
2011. nov. 8. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!