Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ragaszkodik hozzám...

Miért ragaszkodik hozzám ennyire miközben én csak egy ilyen senki vagyok?

Figyelt kérdés
Mérges vagyok ha éjszaka többször ébred, ha szétdobálja az ételt, ha nem akar aludni, nagyon sok mindenért. Sokszor kiabálok is mert egyszerűen nem bírok vele főleg nem szinte egyedül. Volt már hogy azt mondtam h hagyjon békén menjen oda az apjához úgyis ő akarta én nem. Persze 1 órát is alig bírok ki nélküle. Nem tudok vele játszani, nem tudom tanítgatni. Szívem szakad meg mikor egyedül játszik egész nap mert meg kellett neki tanulnia hogy anya nem tud vele játszani. Szívem szakad meg mikor kiakadok a nap végére de ő jön és szeretget. Ilyenkor mindig megígérem magamnak hogy jobb anyja leszek de másnap ugyanaz maradok. Szeretnék jó anyja lenni mert nem ezt érdemi de nem tudok. Hogy lehet ez, miért egy ilyen szörnyű emberhez ragaszkodik miközben az apja képes körbeugrálni és játszani vele? Nem értem. 17 hónapos
2020. febr. 12. 00:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan ösztön, ami genetikailag kódolva van bennünk. Még azok is ragaszkodnak valamilyen szinten a szüleikhez (főleg az anyához), akik nem ismerik őket, örökbe lettek adva vagy épp bántalmazva voltak egész életükben.

Nem hiszem hogy jó kapcsolatot ok lesz a jövőben, ha most nem alakul ki egy egészséges anya-gyerek kapcsolat, sose fog, pláne ha olyanokat vágsz (most és később is) a fejéhez, hogy te nem is akartad.

2020. febr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Egész életére tönkreteszed a gyereket. Inkább váljatok el, és vigye magával a férjed. Láttam ilyet a családban, egy roncs lesz a kicsi.
2020. febr. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem állsz készen az anyaságra. Helyrehozhatatlan károkat okozol neki.
2020. febr. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Javaslom, hogy mielőbb fordulj pszichológushoz.

Ez nem csak azon múlik, hogy ki milyen jó ember, és ki mennyire tud szeretni, hanem a kémián is. A születéskor a babában és az édesanyában is olyan kémiai anyagok termelődnek, amik elősegítik az egészséges kötődést. Van, hogy ez nem zajlik le minden gond nélkül, és akkor ehhez hasonló problémák keletkeznek: nem tudsz egészségesen kötődni a gyermekedhez.

Nagyon fontos, hogy mielőbb segítséget kérj, ugyanis ilyen kicsi korban a gyerekek alapvető fejlődési folyamatokon esnek át, amelyek végérvényes traumákat és érzelmi fejlődési rendellenességeket szülhetnek ha nem zajlanak le zökkenőmentesen. A kisgyereknek nem csak jól esik az anyai szeretet, törődés, de szükségük van rá az egészséges fejlődéshez, mint a levegőre.

Gyanítom, hogy a problémád hátterében valamilyen pszichikai vagy pszichológiai gond áll, amely nem csak a gyermeked számára káros és rossz, de gyanítom, hogy neked sem jó így.

2020. febr. 12. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Fruzs33 válasza:
70%

Ne haragudj!

De ki szülte meg azt a gyereket?!

Ki hordozta a szíve alatt?

Ki vállalta a felősséget érte?

TE!

Neked kéne az első számú biztos pontnak lennie az életében!

Nem állsz készen az anyaságra...

Te nem akartál gyereket...úr anyám!Nagyon rossz kezekben van az a gyerek...valami baj van ott a fejedben!

2020. febr. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Te hány éves vagy ? 18?

Mi az a sok dolgod? Telonyonkodas?

Végül is mindegy, az a gyerek így is felfog nőni, viszont majd ha nagy lesz, te ragaszkodnál hozzá,és ő lesz az aki elhajt a francba.

2020. febr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Pakolj össze és hagyd ott az apjával minél hamarabb. Ezzel teszed neki a legjobbat, mert ez később csak rosszabb lesz. Anyám ugyanilyen volt, mint te. Mióta az eszemet tudom azt mondogatta, hogy ő nem akart engem, bárcsak elvetetett volna és élte volna tovább az életét, meg kellett volna folytani, mikor megszülettem stb. Soha egy kedves szava nem volt hozzám, terrorizált lelkileg minden egyes nap. Lassan 28 éves leszek, és a mai napig nem tudom túltenni magam ezeken, nincs önbizalmam, gyűlölöm magam, pedig évek óta nem tartjuk a kapcsolatot.
2020. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig minden gyerekben vak a szeretet, aztán majd felnyílik a szemük. Ilyenkor derül ki jól csináltuk e. Na te már most tudod, hogy nem, csak 10 év múlva is jusson eszedbe.

Nem ő kérte, hogy megszülessen.

2020. febr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem akartad, minek szülted akkor meg?

Írásodból lejön, gyűlölöd őt, koloncnak érzed.

Lelki nyomorékot csinálsz belöle, most van a legtöbb szüksége rád. Apa nem anya, ne akard mindig rásózni, nem ugyanaz.

Szívem szakad meg, mit érezhet mikor elutasítod.

2020. febr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Én nem látom ennyire durvának ezt sz írást, rossz pillanataimban én is gondolok ilyeneket, jó nem gyakran, de előfordul. Nem tudsz vele játszani? Nem baj, egy ilyen kicsi gyerekkel nem könnyű játszani, mert activityzni nem tud, amit meg tud az borzasztóan unalmas egy felnőttnek, vidd ki a játszotérre, játszoházba, őt az ugrálás fejleszti legjobban, te meg legalább nem vagy bezárva. Ja, apa gondolom képes vele játszani napi fél órát, na annyit én is tudnék, csak nekem napi 24-et kell.

Ha nem mész el pihenni pár órára fél napra a baba nélkül, akkor ez az állapot csak rosszabbodni fog! Beszéld meg a pároddal, vagy valakivel, hogy vigyázzon rá és mozdulj ki, jobb lesz utána.

2020. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!