Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ragaszkodik hozzám...

Miért ragaszkodik hozzám ennyire miközben én csak egy ilyen senki vagyok?

Figyelt kérdés
Mérges vagyok ha éjszaka többször ébred, ha szétdobálja az ételt, ha nem akar aludni, nagyon sok mindenért. Sokszor kiabálok is mert egyszerűen nem bírok vele főleg nem szinte egyedül. Volt már hogy azt mondtam h hagyjon békén menjen oda az apjához úgyis ő akarta én nem. Persze 1 órát is alig bírok ki nélküle. Nem tudok vele játszani, nem tudom tanítgatni. Szívem szakad meg mikor egyedül játszik egész nap mert meg kellett neki tanulnia hogy anya nem tud vele játszani. Szívem szakad meg mikor kiakadok a nap végére de ő jön és szeretget. Ilyenkor mindig megígérem magamnak hogy jobb anyja leszek de másnap ugyanaz maradok. Szeretnék jó anyja lenni mert nem ezt érdemi de nem tudok. Hogy lehet ez, miért egy ilyen szörnyű emberhez ragaszkodik miközben az apja képes körbeugrálni és játszani vele? Nem értem. 17 hónapos
2020. febr. 12. 00:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért ragaszkodik hozzád, mert az anyja vagy, az első számú és legfontosabb személy ebben az életkorban.

Ha továbbra is ebben a szellemben fogod nevelni, éreztetni vele, hogy nem akartad őt, és kolonc számodra, egy érzelmi sérültet fogsz belőle nevelni.

Akkor már inkább pakolj össze, és hagyd az apjára, akkor "csak" vérszerinti anya nélkül nő fel, de legalább lelkileg rendben lesz.

2020. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte detto ugyanez voltam én is, haragudott is rám a férjem is, de nekem olyan 7 hónapos kora körül elmúlt.

Most 13 hónapos, már abszolút nem tudnék vele ilyen lenni.

Mitől vagy frusztrált ennyire?

2020. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Keress fel egy jó pszichológust! Ez eléggé szülés utáni deprtessziónak tűnik.
2020. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem tudsz vele játszani? Miért nem tudod taníthatni? Van valamilyen fizikai oka vagy csak lelkiekben vagy így megtörve? Szerintem még 17 hónaposan nem fogja fel szerencsére hogy miket mondasz,hogy nem akartad de ha még tudod tenni ilyeneket ne mondj neki még ha így is gondolod. Miért gondolod hogy nem vagy jó anya? Minden anya kiakad. Minden anya kiabál. Minden anya egyben ember is.Hibákkal. Így neveljük gyermekeinket közben hogy hibázunk is. Az más tészta ha nem szereted de a leírásodból úgy tűnik szereted csak van valami baj. De mi?
2020. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Azért annyira nem kell így érteni hogy napi szinten a fejéhez vágom hogy én nem akartam. Egyszer csúszott ki a számon de azt is 100x megbántam. Szeretem nagyon csak úgy érzem talán korai volt még. Játszani pedig csak kockázni tudok vele esetleg formabedobózni a többivel nem tudok mit kezdeni. Mint ahogy az egyik válaszoló írta igen, napi fél órát tényleg könnyű játszani amiben kb ki is merül a napi foglalkozása. Nem rá akarom sózni de azért jól esik napi 5 percet leülni a fürdőszobában és sírni mekkora sz.r vagyok.

Akik pedig azt írták hagyjam itt, anyák vagytok ti? Ha igen, ti képesek lennétek? De őszintén...

2020. febr. 12. 08:14
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt a rizikós kor. Bezanzultam otthon, ha oviba kerül sokkal könnyebb lesz. Jön a jóidő, mozdulj ki vele sokat. Keresd felnőttek társaságát, mert elhiszem, hogy van, akik évekig elvannak így, de nekem szükségem volt gyerekmentes beszélgetésre. A gyereked azért ragaszkodik, mert tudja, hogy szereted. Kicsit rakj rendet a fejedben és renben lesz minden. Esetleg add be bölcsibe, ha érett rá és vállalj munkát.
2020. febr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%
Másfél éves gyereknél már régen nem beszélünk szülés utáni depresszióról.
2020. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
14es vagyok. Nekem is nehéz" szórakoztatni " a picit. Még kell erőltetnem magam mikor fogócskátok vagy bújócskázók vele mert úgy érzem nincs ezekhez erőm-kedvem.De attól megyek. Bekapcsolom a gyerekemét és táncolok neki,pörgök ,ugrálok hogy utánozzon( pedig semmi kedvem) Naponta 100x éneklek ,youtubon nézek videókat hogy miket,hogyan játszak. Megerőltető de most ez az időszak can( nem tart sokáig)
2020. febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem gyerekemét hanem gyerekzenét-a többi hibáért bocsi a teló javít
2020. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell állandóan kreatív játékokat kitalálnod és szórakoztatni a gyereket, csak melléülnöd és hagyni, hadd pakolásszon vagy visszagurítani, amit odagurít. Az is jó, ha csinálod a dolgod, ő jön utánad és bevonod. Teregetésnél odaadod a csipeszeket, főzésnél pakolhatja az alsó fiókból a lábast és kanalakat és közben kommentálod, hogy te épp mit csinálsz (ez a tanítás része). Nem kell animátori véna vagy pláne végzettség az anyasághoz. Ha végképp ötlettelen vagy, "csapd ki" a játszótérre vagy egy parkba, ő majd rohangál ide-oda, mindenre rácsodálkozik, te meg elhárítod a vészhelyzeteket. Hétvégén meg ha ilyen jóban vannak, legyen apjánál egy délelőtt, neked meg legyen az szabadidő, amit bármire felhasználhatsz.

Amikor meg mérges vagy, számolj el tízig és mondd magadban, hogy ő egy nagyon kicsi gyerek. Nem érdemli meg és nem érti meg, ha megsértődsz vagy pláne vagdalkozol, hogy neki is fájjon, ahogy a (rosszul kommunikáló) felnőttek szokták. Mondd el, mit érzel, miért csinálsz, és ha meg azt szeretnéd, hogy bocsánatot kérjen, azt mondd neki, ne játszmázz vele és akkor nem lesz bűntudatod. Ha pedig ez nem megy elhatározásra, tényleg érdemes pszichológushoz menned, mert jó eséllyel tanultad te is valahonnan.

2020. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!