Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselitek, hogy a...

Ti hogy viselitek, hogy a baba mellett (vagy kisgyermek) nem tudtok olyan intenzitással takarítani, mint régen?

Figyelt kérdés
Most nem az a kérdésem, hogy hogy oldjátok meg (nagymama, apuka), hanem hogy ha nem tudjátok a lakást úgy rendben tartani, mint régen, az frusztrál titeket vagy 100% el tudjátok fogadni, hogy most a kosz győzött :)?

2020. febr. 13. 22:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
42%
Valahol igaza van a 13 nak.Szerintem aki a gyerekre fogja az lusta!Nem kell hogy mindenhol játék legyen.A masik fele meg ha a gyerek végképp nem marad,gondolom van apja is.Nálunk is ha nem marad a baba,megvárom a párom és neki állok mosogatni,főzni.De volt hogy hordozó kendőbe tettem és úgy pórszívóztam.
2020. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat. Igazából ami idegesítő, hogy 0-24-ben ezt kell(ene) csinálni. Gyerek, pakolás, mosás, rendrakás, ruhaelrakás. Úgy érzem magam, mint egy agy nélküli robot. Hiába angolozom pl., tornázom, ezt az érzést nem űzi el semmi. Most is lenne időm pakolni ahelyett, hogy itt ülök, de olyan nehezen veszem rá magam ezekre az agynélküli dolgokra. Mint egy cselédlány ... azt érzem ilyenkor.
2020. febr. 14. 12:13
 23/41 anonim ***** válasza:
49%
En tippeket adnek:minden ami nem kell napiszinten, bedobozolni, fel a szekreny tetejere, megszamozni a dobozokat, fuzetbe vezetni, hogy az adott szamu dobozban mi van. Ha kell valami pikkpakk megvan. Szertszort jatekokat nap vegen gyerekkel egyutt elrakni. Porfogokat, aprosagokat, mutyurokat minimalizalni, csak a legszemelyesebbeket eloltartani.Ezt elottem is irtak, egyszerre 1 helyiseget eleg rendbetenni vagy problemas teruletet felszamolni. Mindennek legyen meg a helye: ujsagok, szorolapok, szamlak stb. Ugy mint az oviban a jatekokat kategorizalni. Legokat megfeleloen tarolni. Ezt is irtak, gepesiteni ami lehet.
2020. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
79%
22!gondolom alvasido van, mindennap alvasidoben szanj erre fel orat. Nem tobbet, merd oraval akar. Csodakat lehet tenni, gyorsan letudod utana angolozhatsz vagy tornazhatsz.
2020. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
75%
Ez gyerek nélkul is ilyen.Álladóan takarítani,mosni főzni.
2020. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
#25: Ott a pont :). Vagy nagyobb gyerekkel. Vagy csak egy férjjel :). Mit nem adnék azért, ha néha férfiagyam lenne. Nem tűnne fel, hogy a hűtőt ki kell már takarítani, hogy a konyhaszekrényt jó lenne újra rendbe tenni, hogy ráférne a lakásra egy nagyobb portalanítás, egy ablakmosás ilyenek. Persze vannak kivétel férfiak, de valljuk be, nem ezen jár az eszük :). Max. NAGYJÁBÓL :). De én utálok nagyjából csinálni dolgokat.
2020. febr. 14. 17:54
 27/41 A kérdező kommentje:
De persze a férfiaknak meg az tűnik fel, ami nekünk nem. És ez a szép ebben, rendjén is van így. De miért nekünk jutott a takarítás??? :)
2020. febr. 14. 17:56
 28/41 anonim ***** válasza:
81%
13#Nem arra vagyok büszke, hogy nincs mindig patyolat tisztaság, hanem arra, hogy fontosabb a férjem és a gyerekem, és ők is többre értékelik az együtt töltött időt, mint a robotolást. Ha teszem azt épp nincs elmosogatva, akkor is nyugodtan odabújok a férjemhez és megnézünk egy filmet, aztán nyugodtan alszunk.. De kinek, mi..
2020. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint "férfi agyam" lenne? 😂

Akkor hála az égnek, mert magasról teszek rá, hogy nincs patika rend és tisztaság. Ha benézek a hűtőbe, nem azt látom, hogy "jaj, ki kéne takarítani". Ha kinézek az ablakon, nem azon kattogok, "milyen régen volt időm lemosni" 🙊

Mi csak élünk a lakásban.

2020. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Sose takarítottam minden nap és nem is fogok, ennél sokkal értékesebb a szabadidőm, mintsem arra pazaroljam, hogy kényszeresen mindent a helyére rakjak, elrakjak, felnyaljak. Az anyám ilyen volt és folyton szóvá tette, hogy miattunk (a gyerekei miatt) úgy érzi magát, mint egy bejárónő, aki folyton takarít, rendet raktam.

Szóval, köszi, nem, heti egy nagyobb takarítás megteszi, mosás megteszi, mosogatni nap végén este is megteszi, de az se a világ vége, ha másnap reggelre, délre sikerül csak elmosni. Kényelmesen élünk és senkit se essz meg a kosz, mérsékelt rend van.

2020. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!