Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselitek, hogy a...

Ti hogy viselitek, hogy a baba mellett (vagy kisgyermek) nem tudtok olyan intenzitással takarítani, mint régen?

Figyelt kérdés
Most nem az a kérdésem, hogy hogy oldjátok meg (nagymama, apuka), hanem hogy ha nem tudjátok a lakást úgy rendben tartani, mint régen, az frusztrál titeket vagy 100% el tudjátok fogadni, hogy most a kosz győzött :)?

2020. febr. 13. 22:59
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
A lányom bent általában fél órát alszik, egyrészt az alatt utálok bármit is elkezdeni, mert nem elég rá az idő, másrészt meg miután két órát lóg rajtam a gyerek, mellette vagyok, képtelen vagyok nekiállni rakodni. Rakodás - gyerek - takarítás - gyerek - rakodás - éjszaka felkelés gyerekhez - gyerek - rakodás .. ez lenne az életem. Mondjuk így is az.
2020. febr. 15. 09:40
 32/41 anonim ***** válasza:
51%
Már miért ne tudnék? Asztalnál eszik és nem kézzel. Egy éves kora óta elpakol maga után. Tőlünk is ezt látja. Sosem volt ragacsos a keze, hogy összefogdosson mindent. A porszívót naponta végigtolni a házon nem nagy ügy. Mint ahogyan a ruhát bedobni a gépbe sem. Meg a mosatlant. Vagy gxorsan leporolni valamit. Nem is értem...
2020. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó vagyok. Az mekkora marahság már és olcsó kifogás,hogy inkább a család,mint a takarítás.. Miért zárja ki egymást a kettő? Alapból nem kell elloncsosodni és akkor pikk-pakk megvan a szintentartás.
2020. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez mind jól hangzik, és kivitelezhető, inkább a nagytakarításra gondolok. Pl. hogy ne csak porszívózás legyen, hanem pl. szőnyegporolás is, plédek alapos kirázása, párnák kirázása. Amit te írsz, az szintentartás. Nekem ez kevés (de egyelőre én is csak ezt tudom hozni). És az én babám utálja a porszívót, ha porszívózhatnékom van, akkor minden este meg kell várni apukát, hogy porszívózni tudjak, és akkor még nem beszélek arról az intenzitásról, hogy akkor porszívózok, amikor én akarok. De felsorolhatnám az összes helyiség alapos kitakarítását, pl. konyhaszekrény, amit fél év után jó újra kitörölni, elpakolni benne, átnézni a lisztes-cukros-olajos, aza spájz jellegű szekrényeket, mit kell kidobni, rendszerezni. Ezt nem lehet a napi rutinnal. Mert valljuk be, gyerek mellett ki kell logisztikázni, mikor mit, ha csak apuka tud segíteni, nincs nagymama, aki vigyázzon a babára, nehezebb. Főleg mert ezek a nagytakarításos dolgok több órás, vagy akár napos feladatok.
2020. febr. 15. 22:48
 35/41 A kérdező kommentje:
Pl. a gyors leporolást sem értem. Nekem a porolás abból áll, hogy leveszem a könyveket vagy bármit a polcról, leporszívózom a port, majd letörlöm ronggyal. Vagyis régen abból állt. Gyorsan csak látszat lehet takarítani, attól még a kosz ott marad a könyvek mögött.
2020. febr. 15. 22:50
 36/41 anonim ***** válasza:
71%
Ezek nagytakaritasok,nem kell minden heten,konyveket leszedni,meg a polcokat kipakolni,ezt felejtsd el. En hivnek takaritonot a helyedben,vagy a nagyszulok miert nem jonnek vigyazni a babara,aztan csinalhatod. Nem?
2020. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
56%
Kivalasztass egy helyiseget pl. konyha, ezen a heten vagy 2 heten keresztul ezzel foglalkozol. Napi 1-1polc vagy szekreny. Napi 1 ablak stb. Igy lehet vagy taki neni
2020. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
32-33 -as vagyok. Én i snagytakarítok, amikor az ágyat is darabjaira szedem, leveszem a matracról is a huzatot. A köynveink üveges szekrényben vannak, nincs mit porolni rajtuk. Az ablakomosás egy fél óra, pedig temérdek ablakom van. Továbbra sem értem,mi a gond.
2020. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Nekem egy ablak megpucolása azért több idő. Háromszor lemosom, a keretet is, ahhoz neki is kell készülni. Egy ablak esetleg fél óra, de nem az összes.

De örülök, hogy azért vannak ilyen született feleségek itthon is.

2020. febr. 16. 22:08
 40/41 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a kérdezővel,ugyanígy gondolkozom,takarítok mint ő és ugyanezekkel a problémákkal küzdök ezen a téren. Az ablakpucolás nekem sem 5 perc. Rányitni a gyerekre az ablakot mostanában nem jó ötlet tehát mellette nem lehet megoldani.És ez csak 1 példa a sok " megoldhatatlan" feladat közül. Párom este 5 körül jár haza.Akkor azért még eszik,kicsit tesz-vesz mert kertesben vagyunk,a gyerekkel is játszik persze csak az nem úgy működik hogy akkor én rohanok is pakolni vagy nagytakarítani. Van hogy játszik vele 10 percet hívják vagy a gyerek már jön is vissza hozzám stb. Nem igazán tudok belekezdeni semmibe. 7 kor már csinálom a vacsit tehát nem is sok időm lenne( ha lenne) Nagyszülők mindkét oldalon aktívan dolgoznak,valamint tanyán láknak így nincs sok szabadidejük,ha jönnek én is odamegyek beszélgetni hozzájuk,mert ritkán találkozunk. Szóval nincs segítségem.Egy valami vált be. Párom elviszi a picit a nagyszülőkhöz 1-1 órára. Ilyenkor mint 1 mérgezett egér mindennek nekikezdek.
2020. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!