Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselitek, hogy a...

Ti hogy viselitek, hogy a baba mellett (vagy kisgyermek) nem tudtok olyan intenzitással takarítani, mint régen?

Figyelt kérdés
Most nem az a kérdésem, hogy hogy oldjátok meg (nagymama, apuka), hanem hogy ha nem tudjátok a lakást úgy rendben tartani, mint régen, az frusztrál titeket vagy 100% el tudjátok fogadni, hogy most a kosz győzött :)?

2020. febr. 13. 22:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Én sajnos nem tudom teljesen leadni... próbáltam elengedni de folyamatosan ott volt az agyam egy kis zugában egy diszkomfortérzet emiatt. Gyűlöltem hogy mindig csak kampányszerűen ott tudok épp kitakarítani ahol a legnagyobb a gáz és soha nincs olyan hogy a lakás kompletten tiszta. (Sajnos nálam csak a kéthetente érkező takarítónő hozott megoldást, amikor visszamentem dolgozni.)
2020. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
28%
Fél éves a kisfiam. Nincs hanyagolja a takarítás, sőt... Jóval többet és alaposabban kell takarítani . Hiszen a földön van a legtöbbet. Nagyon zavar, ha valami koszt látok. Pl régebben mondjuk egy héten 2x porszívóztam, most 2 naponta legalább. Szóval nem, nem frusztrál.
2020. febr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom elengedni, persze hogy frusztrál. Olyan tisztaság és rend már sosem lesz mint régen, de feledteti a 2 gyerkőc. A nagyobb, lány ő már besegítget a takarításba, a kicsi 2, na ő meg a koszolásba:) Amikor van egy kis időm és nagyon bántja a szemem valami, általában a por, akkor muszáj takarítani:) De rájövök, hogy sokszor szélmalomharcot vívok, és ahogy írtad a kosz győz:)
2020. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Akkor örülök, hogy nem vagyok egyedül :). A #2-est irigyelem, én most már porszívózni se tudok, csak ha a férjem messzire viszi a lányom, mert ordít tőle, mint a sakál. Pedig én aztán mindenért a porszívót vettem elő, a konyhában is porszívózok. Úgy pucolnék ablakokat, konyhaszekrényt kitakarítanám, kivinném a szőnyegeket kirázni, de örülök, ha a konyha nagyjából rendben, ha ki tudok mosni, és ha nincs annyi vasalatlan ruha elől :).
2020. febr. 13. 23:29
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
2es vagyok. Szerencsére elég jól meg lehet oldani. Én úgy vagyok vele, hogy nem kell mindent egyszerre. Amikor felébred,jókedvű,elkezdek nekikészülni. Aztán viszem magammal egyik helyről a másikra. Egy ideig elvan a nappaliban, aztán jön a konyhába. Beteszem az etetőszéke, kap valamit amivel zajonghat. Közben beszélek neki, énekelek. Vagy amíg kiteregetek elmolyol a szobában velem. Nyilván nem egyszerű, de az ilyen kisebb hétköznapi munkákkal jól elvagyunk. Az ablakot se muszáj egyszerre az összeset megpucolni, nem szaladnak el 🙂
2020. febr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Jól viselem. Nagyon jól.

Második gyerekkel vagyok itthon, még az elsőnél elengedtem. Inkább kimentünk játszani. Most még nagyobb szélmalomharc lenne, ha izgatna, de nem.

Legyen tiszta ruha, edény. Ne legyen brutál kupi és kész.

2020. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%
Én is osztom #2es véleményét és azt, amit később még kifejtett. Nem kell mindent egyszerre, pl van, hogy porszívózok meg felmosok a konyhában, a szobában mondjuk csak délután. Persze nem árt, ha megvannak hozzá az alkalmas eszközök is, pl nem kézzel kell csavargatni a felmosáshoz a vizet. Én vettem gőzölős felmosót, pikk-pakk meg is szárad a padló, nem kell várni rá utána még egy évezredet. A kupi jobban zavar, az inkább egy szélmalomharc, naponta 10szer kell elpakolni ugyanazt, mert a lányom 15 hónapos, kezdi érteni, hogy szeretném, ha ide vagy oda visszatenné a dolgokat, de még csak hébe-hóba van kedve is hozzá, szétpakolni viszont nagyon tud.
2020. febr. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még pici a babám,nálam a gond az h.nem tudom megcsinálni.Fentartani fent lehet.Bár nálunk rend volt a fiam mellett is.Ha nincs ráhagyva minden a gyerekre,simán rendet lehet tartani.
2020. febr. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem lefekvéskor zavar ha nincs rend, de ezt az igényemet feladtam mikor gyereketvállaltam. :-D

Amúgy én is úgy csinálom mint a kettes, így egész jól rendet lehet tartani.

2020. febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
74%
Akinél nincs kupi az le is van pontozva? 🙂
2020. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!