Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok egy harmadik...

Bevállalnátok egy harmadik gyereket egy egészséges és egy down szindrómás gyermek mellé?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 23:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja természetesnek veszik. Mit? Az anyagi terhet amit egy ilyen testvér rájuk ró? A korlátozást? Lehet, hogy természetesnek veszik de rohadtul megnehezíti majd az életüket minden szempontból és a saját boldogulásuk / családjuk útjában áll egy olyan személy akiről életük végéig gondoskodniuk kell pedig nem ők választották. Rengeteg olyan sztorit hallok hogy a beteg gyerek egészséges testvérének sosem lesz családja hanem csak a fogyatékos testvérét istápolja haláláig.

Abban viszont igaza van a két utolsónak hogy két egészséges testvér legalább osztozni tud ezen a csapáson és nem a jelenlegi egyetlennek kell egyedül gürcölnie majd.

2020. febr. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem. A szüleim egy súlyos beteg gyerek mellé vállalták engem. Kisgyerek koromban nagyon megszenvedtem, hogy mindig a tesómmal foglalkoztak. Igen, már egészen kicsikét megértettem és tudtam, hogy ő beteg,vigyázni kell rá, sokat kell vele foglalkozni. De sokszor kegyetlen dolog volt. Annak ellenére, hogy imádtam mindig a nővérem. Viszont ő szellemileg teljesen ép. Így bár fizikailag akadályoz a volt mindig, de jól el tudtunk együtt lenni. Egy down-os mellé biztos nem vállalnék még egy gyereket.
2020. febr. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Itt most nem az volt a kérdés hogy a downost bevállalnátok e... Én is ellenzem hogy beteg gyereket hozzak világra, ha megtehetem, hogy elvetetem.

De most a 3. gyerek a kérdés ne kanyarodjunk el ennyire! Kérdező én biztosan nem vállalnám be. De ti tudjátok lenne e beteg gyerek mellett rá elég időtök pénzetek.

2020. febr. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem


/ nem kérdés, de a down-osat sem.. így viszont nem merülne fel akérdés/



Szemét szülő lehetek, de ha mégis lenne down-os gyerekem, akkor őt sem én nevelném, és rendezném anyagilag is, higy ne legyen az egészséges gyerekemnek ez “problémája”


Így viszont talán bevállalnám.

2020. febr. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz kérdés, mert 3 egészséges gyermek felnevelése is nagy kihívás ebben a világban-szerintem.

Egyébként részemről attól függne főleg, hogy a férjem/párom mit akarna, hogy érezne ezzel kapcsolatban. Ha ő is szeretné akkor igen.

Ugyanis ehhez mindenképp szükség van egy nagyon támogató, és segítőkész társra. Amúgy ha egyedül rajtam múlna, úgy alapból valószínüleg inkább nem vállalnám be.

Őszintén szólva, így belegondolva örülök, hogy nem kell ilyen döntést hoznom, remélem később sem lesz rá példa.

2020. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Down-szindromas gyermeket nem vallalok,volt egyetemi iskolatarsnom orvos, a babaja Down -szindromaval szuletett, rendszeresen eljart szuresekre,nyilvan nem volt genetikai kivizsgalason,mert a kora nem indokolta es az osszes eredmenye jo volt,igy a szules utan derult ki,hogy Down koros a baba. Most masfel eves a kisfiu,van meg egy idosebb egeszseges kisfia. Csak hogy ne mondjatok,mennyire elvetetnetek,mert elofordul,hogy nincs valasztasi lehetosegetek.


En 3. gyereket akkor vallallalnek be,ha eredetileg is annyit terveztunk volna es a ferjem mindenben tamogatna.

2020. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A down szindróma jól szűrhető már. Elég nagy korkülönbséggel vállalható harmadik,ha már tényleg megvan a spec ovi suli a beteg gyereknek,és már a fejlesztések minden meg van ott oldva,tehát idődbe belefér még egy.Viszont ha én azt látnám uh-n,hogy ő is down-os,nem tartanám meg. :(

Nálunk autista a 2.gyerek,mennek a fejlesztések,megy a várólista az oviba.Értelmi sérülése szerencsére nincs,de lassabb minden így is vele pl pelus,beszéd,öltözés stb.Ha iskolás lesz,szeretnénk még egy egészséges tesót. Még jó korba leszek akkor is,(31 lennék akkor) megcsináltatunk minden vizsgálatot ami van,és kiszámoljuk,hogy nagyobb eséllyel lány legyen (a sérülékenyebb fél pár krómoszoma miatt 4x gyakoribb fiúknál mint lányoknál,így egészséges lányra jobb esélyünk van)

Szóval összeségében a helyedben megvárnám azt a korkülönbséget,hogy lásd a down-os gyereked milyen lesz,milyen messze találsz neki sulit stb,aztán meglátjátok belefér-e tesó az életetekbe. Túl hamar ne vágj bele,mert akkor már ha megszületik,nem tudod visszacsinálni.

2020. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Biztos h nem.azzal az eggy beteggel.is elég lessz killódni hidd el.Tudom h mit módok hisz a nővérem is beteg.
2020. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!