Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van változás a babák természet...

Van változás a babák természetében, viselkedésében 4 . hónap körül?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi történhetett, de a kislányom eddig mindig elaludt egyedül,éjjel is és nappal is.Most meg nappal már egy hete egyáltalán nem alszik el egyedül,vagy babakocsiban,vagy ha beteszem a kiságyba,és odabújok hozzá,ill.behajolok hozzá,és puszilgatom,simogatom,és csititgatom,na így nagy nehezen.De még kézben sem igazán alszik el,csak sírdogál.

Valamit elrontottam,vagy mi a baj?


2008. nov. 20. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én 4.5 hónapos babám is ezt csinálja kb 2 hete. Nappal mellé kell feküdnöm, fogni a kezét úgy alszik el. Este magam mellett altatom újszülött korától az nem változott. Régebben letettem nappal az ágyba és mellé ültem úgy aludt el.
2008. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is így voltam, bár csak 3 hós a babám. Elmentem dokihoz, mert nálunk már volt egy kialakult "szokás", minthogy esti alvás egyedül, kora délután levegőzés babakocsiban, stb., ami megváltozott nem a babám életkora előrehaladtával (nyugtalan volt, sehol nem akart egyedül meglenni, feküdni pedig egyáltalán nem). A dokim azt mondta, próbáljam ki a homeos szereket. Én ezt tettem, mert ezzel szerintem nem árthatok. Jó volt a szer, mert azóta nyugodtak az etetés közti és napközbeni időszakok. Már csak a frontok idején használom, mert arra nagyon érzékeny.

Ha gondolod, egy próbát megér. Chamomila a bogyó neve. Ha emellett döntesz, kérdezd a gyógyszerészt vagy szakértőt. Nem akarok tudálékoskodni, ezért nem írok adagolást és típust (CH 5, 15). Még én is amatőr vagyok a homeoban.

Üdv

3 hós baba anyukája

2008. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is megváltozott, mióta 4 hónapos lett. Talán a fogzás miatt, nem tudom. De mi is szenvedünk az alvással, pedig régebben pár perc alatt elaludt. Nekem sem alszik el a kezemben sem. Sőt, az esti alvás kész cirkusz. Eddig fürdés, szopi, alvás volt, legkésőbb 21:30-kor már aludt. Most 11-kor örülök, ha elalszik.
2008. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A babáknak vannak ilyen időszakai, amikhez igazodni kell. Nem lehet arra alapozni, hogy eddig nem így volt. Ők is változnak, az igényei is-pont ma olvastam erről egy cikket. Elsődleges, hogy még nem álmos, amikor altatni akarod. Másodsorban ő azt szokja meg, hogy milyen körülmények között van altatva, és amit megszokik, egyre jobban követeli(pl simogatás, cici...)

Lehet a foga jön, attól nyűgösebb, vagy simán a tél beköszönte miatt nyűgösebb.

Én zenére szoktattam, ha bekapcsolom, tudja alvás van, és a 3. számnál alszik:-)

2008. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 4 hónapos múlt és 1-2 hete sokkal nyűgösebb, napközben kevesebbet alszik és sokszor az esti altatás is nagyon nehezen megy.

Most gyakorolgatja az átfordulásokat és gyakran van olyan, hogy már látom rajta, hogy teljesen elfáradt, de ő még csinálná és nem hajlandó aludni, csak egyre jobban hergeli magát, a vége pedig nagy bömbölés lesz.

Sokszor még az sem segít, ha felveszem. Néha én is csak kétségbeesetten próbálkozom és nem tudom, hogy mit tehetnék még.

2008. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Beszéltem ma a védőnővel erről,azt mondta ,csináljak mindent úgy mint eddig,ez náluk olyan hogy kezd kitárulni a világ,esze ágában sincs elaludni egyedül a kiságyban ha egyszer köztünk is lehet,ha van aki kézben fogja,van aki simizi,beszél hozzá,és közben egy csomó mindent megmutat neki,így én sem várhatom hogy majd visszaalakul minden,hisz nagyobb lett,és ezt igényli most.

Nagyon úgy néz ,nincs mit tennünk,ki kell tartani.Pedig olyan szép volt minden:-)

Mindenkinek jó babázást!

2008. nov. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!