Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nem bírnak elaludni?

Figyelt kérdés

21hónapos a nagyobbik gyerkőc.napközben általában 1,5-2órát alszik olyan 12-14,max 15között.Így lefárad este 6-7re.És általában ilyenkor megy fürdeni.És utána alvás.Ami normál esetben olyan 15-20perc.Ott ülök az ágya mellett,fogom a kezét.

na ez eddig szépen is ment.De 7hete megszületett a kicsi,és azóta kb 3x volt olyan hogy ennyire egyszerűen el tudtam altatni.

most a kicsi kezdi a sort,6-fél 7 körül fürdik szopi,közben a nagy vagy játszik vagy eszik.Aztán eddig simán letette és aludt,de mostanában kezdi azt csinálni,hogy csak a kezemben hajlandó elaludni.Mert ugye fáj a hasa,és amúgy is jól esik neki a babusgatás.

Na csakhogy közben megfürdik a nagy,és próbálom altatni,de így nem megy.mert állandóan felsír a kicsi így mennem kell a másik szobába...akkor jön a nagy is.és miatta nem alszik a kicsi.szóval ördögi kör.és a végére teljesen lefáradok és idegrohamos leszek-

Arra lennék kíváncsi hogy tudnám ezt jobban csinálni?Hagyjam sírni valamelyiket?De mégis melyiket?Hiszen a nagy így kis "kiesett a kosárból" eléggé,és nem akarom,hogy még emiatt is sérüljön a lelke.Már így is attól félek,hogy jobban szereti az apját,mert én csak veszekszem vele...De ha a kicsit hagyom sírni,megszakad a szívem,és nem esne jól,ha emiatt "nem szeretne".

nos?


2010. júl. 23. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A sírással tesztel is.Én is kézben altattam a fiam és most böjtölöm az eredményét.Hasfájásra ami nekünk nagyon jó volt az az infacol csepp.Ezenkívül maszíroztam a pociját.A védőnő tanította a napocska,holdacska i love you,és a könyv módszert,és ezek szintén beváltak.Az első 2 hónap ilyen lesz.Próbáljátok egy időben fürdetni a gyerkőcöket,akkor nem zavarja a nagy a kicsit.Amég kiskádban fürdik a nagy mellette lehet kiskádban a picit.Aztán majd együtt is fürödhetnek,ha nagyobb lesz a pici.egy próbát megér.
2010. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Egyetlen baba lelke sem sérül a sírástól. Ez csak egy újabb amerikai hülyeség. Tedd le őket az ágyába. a nagyobbnak mese-puszi,és hagyd egyedül aludni őket.

Néhány nap után elalszanak egyedül is.

Vagy így folytatod,és évekig kínlódhatsz velük.

2010. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fekve szoptasd a kicsit,es kozben simizheted a nagyot is,ha o is odabujna hozzad.

Nem ertek egyet azzal hogy hagyd sirni a nagyot,azert neki is fel kell dolgozni a teso erkezeset ha most nem torodsz vele kesobb lesz gondod a testverfeltekenyseggel.Apa nem tud besegiteni hogy a nagyot esetleg o altatja?

Egyebkent par het es a nagyobbik gyermeked meg fog nyugodni,ha kelloen bantok vele is.

Egyebkent ram is ez var hamarosan.En is gondolkodtam hogyan fogom altatni a nagyobbat,nem szeretnem kiturni megszokott eletebol,tudom hogy csak az elso par het kemeny aztan mindenki belerazodik a dolgokba.


3 gyereke pocakos anyuka.

Kitartast es sok turelmet.

Ugy csinald hogy egy kicsit mindenkinek jo legyen.

2010. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinálod egymás után? Ha a nagynak a délutáni alvását kitolod fél órával-órával, akkor este tovább bírja. Az én 25 hónapos lányom kb. este 9 körül kerül ágyba vacsi, fürdés, esti mese után, alszik reggel 7-ig, és délután is 2-2,5 órát. Először fektesd le a kicsit, aztán meg a nagyot. Esetleg vond be őt is a kicsi fürdetésénél, ha van kedve segíteni, de ne erőltess rá semmit. Én így csinálnám, de nagy a szám, mert csak novemberben jön a tesó, majd akkor lehet máshogy látom.
2010. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is ilyenkor hol van apa? Segíthetne...

Nálunk úgy ment, hogy a kicsit megfürdettem , megetettem, majd apa böfiztette és dajkálta, amíg fájt a hasa, addig a nagyot fürdettem, majd altattam.

Nagylányom is nehezen alszik (26 hós most), mellette kell lenni, fogni a kezét, és így is kell fél-egy óra neki.

A kicsi azóta hál égnek leszokott erről, leteszem és szépen elalszik. Akkor viszem a nagyot fürödni, majd aludni.

Két dolgot tudok tanácsolni: Az egyik, hogy előbb a kicsit rendezd le, szoktasd rá, hogy egyedül alszik el, és hagyd elaludni, és ha alszik vidd a nagyon fürödni majd altatni. Egy ekkora gyerek már fent lehet tovább is. Lányom fél6 -6 -kor kel, délben alszik 2 órát, és este 21-kor alszik el. Ez lehet beletelik majd pár napba (hétbe) de mindenki jobban jár, ha egymás után csinálod a dolgokat.

A másik, hogy inkább a kicsit hagyd sírni kicsit. Valaki írta, és nagyon a szívembe hatott, hogy a nagy emlékezni fog rá, hogy sírt, bántottad, elhagytad, de a kicsi még nem. És igaza van. A nagy már emlékszik sokmindenre (nem tudom beszél e a nagyobb, lányom igen, iszonyat, mikre nem emlékszik!!) a kicsi meg megszokja hamar, hogy nincs mindig babusgatva. Félreértés ne essék, nekem is megszkadt a szívem sokszor, de nem tudtam mást tenni, és most jól jártam vele, mert egyedül alszik a kicsi.

Aztán meg akartam még valami írni, de elfelejtettem...

Apa meg segítsen!! Legalább, amíg a kicsi hasfájós.

Ja, azt akartam írni, hogy ha külön szobába alszanak, a nagyon megtaníthatod egyedül elalduni, ez is hosszútávon egy igen jó megoldás mindenkinek.

Ha gondolod, írj privit.

26 hós és 5 hós lányos

2010. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Apa csak 7végente van itthon,külföldön dolgozik-így apa segítsége este kilőve.

Sőt sokkal rosszabb,ha itthon van,mert akkor levakarhatatlan apáról,így egész nap utána hisztizik.És estére csak fokozódik.

Most azon vagyok,hogy a 2rossz közül a kisebbet választom,és a kicsit szopi büfi utána leteszem,és próbálom hagyni egyedül aludni.Aközben fürdetem a nagyot,és altatni.sajnos ma is küzdés van.de most az apán a sor.

2010. júl. 25. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!