Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van olyan aki csak...

Anyukák, van olyan aki csak szülés után jött rá, hogy nem való anyának, és inkább ne szült volna soha?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy soha nem akarnak gyereket,de mi van azokkal akik viszont akarnak, de utána jönnek rá hogy mégsem kellett volna?
2010. júl. 23. 22:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak részben válaszolok a kérdésedre :-)

Amióta az eszemet tudom, mindig gyereket szerettem volna. Iszonyúan vágytam rá, de persze nem minden körülmények között. Egy nagyjából megfelelő időszakban úgy döntöttünk a férjemmel, hogy jöhet a baba.

Megszületett, csodálatos, gyönyörű...de: 4 hónapos koráig hasfájós, alig alvós, aztán a hozzátáplálásnál alig evős, nyűgös, soha semmi nem jó "fajta".

Ma már lassan 20 hónapos, imádom, az életemet adnám érte. De sosem gondoltam volna, hogy ilyen idegtépő is tud lenni a gyereknevelés. Nem mondanám SOHA, hogy bárcsak ne lenne, de lehet hogy tesója nem lesz.

Be kell látnom, hogy nincs ELÉG türelmem a kisgyerekekhez.

2010. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzáfűzném, hogy nem érzem úgy, hogy nem lennék anyának való, csak vannak hiányosságaim :-)
2010. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak hiányosságaim, legfőképpen a türelem, pedig 10 és fél éve anya vagyok, és van egy 16 hómnapos lányom is.


Szuperanyuk meg nincsenek.

2010. júl. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fárasztó az anyaság,nem tudom,hogy csak én látom-e így,de a mai gyerkőcök nem olyanok,mint mi voltunk.Elég volt,ha anyám csúnyán nézett,tudtam hol a helyem.Na az enyémeknek hiába beszélek.Vagy csak a türelem hiányzik belőlem is??!!Nem tudom,de úgy érzem,szinte egész nap csak "ugatok" szegényekkel,pedig nem vagyok túl szigorú.

Szuperanyuk tényleg nincsenek.

Talán attól vagyok sokkos,hogy lassan 3 éves létére még 4-5-ször kel éjjelente...

2010. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Baratnöm. :( Szereti a babat meg minden, de ö ha ujra kezdene azt mondja tuti nem lenne gyereke sosem.

Sajnos van ilyen. Ö ugy kepzelte el mint egy johnson reklamot. A baba mindig mosolyog, anyuka nyugodt stb... es minden heppi. Hat nem igy lett 2 napot vajudott, aztan hasfajos nem alvos, koran fogzos kis szörnycskeje lett sajat bevallasa szerint. Nalam meg pont azt latta hogy vegigalvos ejszakak vannak, nem hisztizös nyugodt kiegyensulyozott babam van, ez meg ratett neki. Nagyon sajnalom aki igy erez, de elöfordul.

2010. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A világért nem adnám fel a két gyerekemet, de sajnos nekem is sokként jött a felfedezés: én messze nem vagyok "anyatípus" és sokkal kevesebb türelmem van, mint szeretném. Viszont igyekvő vagyok, az is valami, nem? :-DDD
2010. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jóleső látni, hogy nem mindenki Szupermami. Néha komplexusaim lesznek tőlük. Nem tudom mi zavar, de minden kis hisztusban van öröm. Magad miatt, pedig nem aggódj! Neki te vagy az anyukája, az egyetlen akármilyen is legyél ő úgy fog szeretni. Egyetértek az előzővel szarintem is az igyekezet számít!
2010. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a kislányomat, de ha tudtam volna, hogy ilyen nehéz, lehet, hogy nem vállaltam volna. Szörnyű ezt így leírni, mert tényleg ő a mindenem, de vannak kemény napok, mint a mai is. Érezte a frontot.

Nem tudom van-e más is így vele, de én egész türelmes vagyok. Viszont hiányzik a régi életem, talán fiatalabban kellett volna szülnöm. (egy 31 éves 11 hónapos kislány anyukája)

2010. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen fordítva voltam,a szülés előtt gondoltam azt h nem vagyok anyának való,nem kellene szülnöm,mert lusta vagyok hozzá,magamat is gyereknek érzem stb.Gondolhatod hogy kétségbe estem,mikor megtudtam hogy ketten lesznek!Ráadásul mindkettő fiú!Mikor én világéletemben úgy képzeltem h egy szem kislányom lesz!Mit csinálok én két kisbabával?Aztán,mikor megszültem én lettem a világ legboldogabb anyukája,dupla örömmel,tündérek,édesek,zabálnivalóak,mikor egyikük az én kezemben,másikuk az apjuknál,egymással szemben,és hatalmasakat kacagnak egymásra!Igaz,nem is volt velük soha különösebb gond,alszanak éjszaka,sokat esznek,gyönyörűek,sosem voltak betegek.
2010. júl. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mert aki lát mindenki azt mondja milyen jó anya vagyok, és a párom is.

Csak én nem érzem magam annak.

Bevallom, most az utóbbi 1-2 hónapban jött ki rajtam minden fáradtsá, és erre az eyre öntudatosabb 14 hós kislányom csak rátesz a hisztijeivel, meg azzal a sok energiával amit megkövetel tőlem.


Mindig is nagy családra vágytam,de már nem vayok benne biztos,hogy sok gyerekem lesz. Nekem nincs tesóm,így a lányomnak mindenképpen szeretnék,mert tudom milyen rosz teső nélkül. De lehet,hogy ha megszületik, akkor én teljesen tönkremegyek.

2010. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!