Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa nem akarja aláirni...

Ha az apa nem akarja aláirni az apasági nyilatkozatot, akkor szülés után ez nekem, az anyának milyen anyagi következményekkel jár, ha a nevére akarom iratni?

Figyelt kérdés
Szeretném ha elismerné,de ő nem akarja.De mindenképp perelni fogom a gyerektartásért és hogy a nevére kerüljön.Hogy működik ez a ceremónia?
2009. júl. 9. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

bocs, hogy kicsit mellékérdezek. ha ő ennyire nem akarja, miért akarod, hogy a nevére kerüljön a gyerek? ha ő ennyire elutasítja, miért erőlteted? lehet, hogy néhány éven belül találsz egy megfelelő párt magadnak, aki a gyerkőcödet is örömmel a nevére veszi, és akit akár a gyereket apjának is tekint majd, jobban mint az igazit.

nem voltam ugyan ebben a helyzetben, de lehet, hogy inkább a saját vezetéknevemet kérném a babának, majd később kiderül. én úgy tudom, hogy attól, hogy nem veszi a nevére, a gyerektartást tudod bíróságon keresztül kérni, amennyiben elismeri, hogy ő az apa!

2009. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ismeri el hogy ő az apa.De ez nem biztos hogy igy marad.Lehet még meggondolja magát.Én szeretném hogy a nevét viselje ha már az ő babája is.Viszont ha szülésig nem irja alá az apaságit akkor a későbbiekben nem szeretném ha láthatása lenne.Azt hogy tudom meg akadályozni hogy legyen láthatása?És ha lesz neki de nem adom oda a gyereket?Annak mi a következménye?
2009. júl. 9. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:

én is perelném, milyen dolog már - egy gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem illene a kötelezettségeit is vállalni - minimum elismerni az apaságot és besegíteni a nevelésbe, költségekbe is


az ismerettségi körömben volt hasonló - ott úgy volt, hogy DNS teszttel tudta volna bizonyítani, hogy nem az övé, de nem akarta inkább kifizetni, mert nagyon drága, és mert valószínűleg ő is tudta jól, hogy mégis az övé lehet a gyerek - így végül a bíróság megítélte a tartásdíjat, amit nem fizetett, de bírósági úton a fizetéséből le van tilttatva, tehát kapja az anya

2009. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Azt hogy tudom meg akadályozni hogy legyen láthatása?"


Ha aláírta az apaságit, akkor ő az apa, van láthatása. Nem tudod megakadályozni, hacsak pl. nem követ el vmi bűncselekményt a gyerek ellen..


Akkor tudod csak megakadályozni (ha már aláírta), hogy fizetsz egy vizsgálatot, ahol talán kiderül, hogy nem ő az apa.


Ha nem írja alá, akkor nyilván nincs mit megakadályozni, nem ő az apa, tehát tartást sem fizet, láthatása sincs.


Az nem működik, hogy fizeti a tartást, és nincs láthatása.

2009. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyezik bele,hogy a baba a nevére kerüljön az ellen nem tudsz mit tenni.Ha elismeri az apaságot akkor sem köteles a nevére venni csakis házasságban.Ha nem ismeri el az apaságot,akkor nem perelheted be gyerektartásért.Előbb rá kell bizonyítani,hogy Ő az apuka,ha rábizonyították akkor kötelezhető gyerek tartás fizetésre.Ha jól tudom 1 éves kor után csinálják meg a DNS vizsgálatot(ez nem biztos,én úgy tudom)de akkor visszamenőleg is meg kell fizetnie a megállapított tartásdíjat.A kórházban pedig apasági nyilatkozat hiányában a te nevedre fogják anyakönyvezni a babát.Akit az anyuka nevére anyakönyveznek,ott a gyámügy automatikusan eljárást indít a gyerek családi helyzete tisztázására,vagyis apát kell megnevezni.Ha úgy kell rábizonyítani az apaságot,akkor annak költségeit is vele téríttetik meg,persze amennyiben Ő az apa.
2009. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Édesem, én a két kezemet összetettem volna, ha nem zaklat ilyenekkel a kedves apa. Most követeli, hogy az ő nevét kapja, és rendszeresen láthassa. Én meg kikészülök minden alkalommal, amikor találkoznom kell vele. Rosszul vagyok a látványától is. Gondolj arra, hogy idővel, lesz majd valakid, akit sokkal szívesebben nevez a gyerek apának, mint azt, aki nem akarta őt. Hogyan magyarázod meg a gyereknek, hogy egy olyan ember nevét viseli, aki csak azért egyezett bele, mert kötelező volt???

Ne magadra, ne a gyerektartásra, hanem a gyerekre gondolj anyuka!

2009. júl. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Neked nem jár anyagiakkal. Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a szülés után meg kell nevezned, hogy szerinted ki az apa (gyámügy eljárást indít automatikusan az apaság megállapítására).

Itt választhatsz:

1. nem nevezed meg az illetőt, nem lesz apa hivatalosan, a nevedre kerül a gyerek, nem kapsz gyerektartást, nincs láthatás. DE: ebben az esetben később bármikor kérheti az apaság megállapítását és ha megállapítják, hogy ő az apa, akkor a láthatás onnantól jár neki, akármi is történt előtte és akármennyire is nem szeretnéd. Szóval bukhatsz egy csomó pénzt (ami a gyerekedé!) és ha kitalálja, akkr mégis láthatja majd a gyereket, pl. ha 5 éves korában eszébe jut apának, mint új hóbort...

2. Megnevezed az illetőt, megállapítják, hogy ő az apa (ő igazolhatja DNS-el, hogy nem ő az apa), jár a gyerektartás és a láthatás is.

Azt nem tudom, hogy az apaság megállapításával a nevét is felveheti-e a gyerek utólag, születésekor a tiédre anyakönyvezik, én utólag már nem íratnám át, tényleg lehet később más párod, akkor még jó is lehet a dolog (hogy a te nevedet viseli...)!

Én nem értek egyet azzal, hogy ne kérj gyerektartást, mivel az NINCS összefüggésben az apa láthatásával, tehát láthatási joga akor is van az apának, ha te nem kérsz gyerektartást, ezért inkább ha már elvek, akkor kérném a pénzt és félreraknám a gyereknek. Jól fog az jönni neki később.

Olyan nincs, hogy nem kérsz pénzt és cserébe ne láthassa az apa a gyereket.

2009. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló szituban vagyok. Én nem akarom, hogy aláirja az apaságit, fiktiv apa kerül az anyakönyvibe. Apa ne láthassa a babát, egyébként azzal fenyegetőzik, hogy nem is az ővé. A szokásos duma! Ha nem akarod, hogy láthassa a gyerket, de fontos hogy elismerje, akkor a családsegitőhöz kell fordulni. Minél előbb!!! Én is igy tettem, elmondtam, hogy fenyeget, félek tőle, egyik nap el akarja venni a babát a másikon pedig útszéli vagyok aki nem tudja kié gyerek ezért akarja rá sózni. Igy te kerülsz lépéselőnybe: Nem tagadod meg a gyereket tőle, de a gyerek érdekében nem adsz láthatást! Sok sikert!

2009. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!