Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondanád ki ezt a nevet?

Hogy mondanád ki ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az ismerősöm ezt a nevet szeretné adni a gyerekének, és azért ezt választották, mert így külföldi neve lesz. Mind a ketten magyarok, magyar vezetéknévvel.


Szóval szerinte Dzsoelnek fogják mondani. Szerintem meg, Joelnek. Főleg az idősebb korosztály.

Én egyszer egy Richárd nevű embert Ricsárdoztam le (hivatalos ügyintézés során), és kikérte magának. Mentségemre legyen, hogy akkor készültem a nyelvvizsgámra. Azóta méginkább figyelek ezekre, mert iszonyú ciki volt.



2020. febr. 26. 09:59
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
#18 egy ismeretlen ügyintéző is egyből Dzsoelt mond? A fiataloknál egyértelműbb, hogy angolosan mondják, de az idősebbeknél azt tapasztalom, hogy az egyszerűbb modern nevekkel is bajban vannak.
2020. febr. 26. 12:49
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Az MTA-nál alapszabály, hogy csak fonetikusan írt neveket vesznek fel az utónevek listájára, tehát ahogy le van írva, úgy is kell ejteni. Ha "dzsoel" lenne a kiejtés, úgy lenne leírva. Az más kérdés, hogy van pár Jenifer, Jennifer, Jennyfer az országban, mert volt idő, amikor ez még nem volt ennyire szabályozva, és a szülő úgy diktálta be, ahogy akarta, némelyik az eredeti írásmódot sem ismerve, lényeg, hogy minél külföldibbnek tűnjön.
2020. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Joelnek van írva,tuti nem Dzsoelnek mondanám.Amúgy nagyon rossz név.
2020. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Úgy ejtik,ahogy akarják. Volt már olyan, aki Sztellának akarta hívni a lányát, de Sztella leírásmóddal nem tetszett neki, és akkor valaki mondta neki, hogy akkor írja Stellának , és Sztellának ejtse ki. Meg pl tudok olyan Jozefinát, aki Dzsozefinának szereti kiejteni a nevét; meg még egy olyat is, aki Jeni, és Dzseninenk ejti. Szóval szerintem ejthetik ők azt Dzsoelnek is, ha akarják. (Másik megjegyzés, nekem Stellaként és Jozefinaként kiejtve a fentebbi nevek jobban tetszenek. :))
2020. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
*Ja és a Joel is jobban tetszik Joelnek kiejtve, mint Dzsoelnek;de max később ha a gyerek is így lesz vele; akkor majd ő is max Joelként mutatkozik be, nem pedig Dzsoelnek ejti majd bemutatkozáskor. :)
2020. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
*ja és maximum,ha be kell diktálni majd valahol, majd lebetűzi; szóval mégmielőtt az ügyintéző el kezdené írni, gyorsan rászól, hogy hogyan írja.
2020. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

* "Ezt mondtam én is. Ő hívhatja Dzsoelnek és szólhat az óvónőknek, tanároknak, hogy Dzsoelnek "becézzék". De hivatalosan mindenhol Joelt fognak mondani és majd magyarázhatja, hogy hogy ejtsék."


Hivatalban 1-1 alkalommal tök mindegy, hogy hogy mondja az ügyintéző.

Pl ha neadjisten mondjuk pl egy szalagavatón egyenként szólítanak ki mindenkit, és akkor mondjuk nem úgy mondják , ahogyan ő szokta kiejteni, hanem ahogyan érzik, még akkor sincs baj. :)

PL ismerek olyat is, akinek mondjuk ch van a vezetékneve végén, és akkor mikor megkérdezik, pl egy tanár, hogy hogy szokta a nevét ejteni, akkor mondja, hogy ő k-val szokta. (Hogy a többi családtagjai hogy ejtik, azt nem firtattuk, szal lehet, hogy ők meg máshogy:) De nekünk ott úgy volt lényeges, hogy ő hogy ejti:) ) De ott mondjuk tudod, akivel napi kontaktusban van, pl egy iskolai közösségben, szal ezeken a helyeken számít, hogy hogy ejtik ki; mert pl egy olyan helyen, ahol mondjuk egyszer kiszólítanak, vagy valami , ott nem kell tudják, mert minek; ott nem kell rendszeresen kijavítgatni az embereket; mert bele is fárad. AHol sokat használják, sokat ejtik ki a nevét, ott kell tudniuk, ahol ez sokat használva van. De mondjuk még ott se baj, ha nem tudják. Tehát aki ügyintézővel pl mondjuk egész életében lehet, hogy egyszer találkozik, szerintem attól az embertől elfogadhatja a tőle szokásostól eltérő kiejtést. Ott nem kell nekiállni elkezdeni magyarázni; egyébkéntis, sor van, tehát ott nem áll neki magyarázni az ügyintézőnek, hogy nem is úgy kell kiejteni a nevét; hanem ő is kiállta a sorát, ő is menne a dolgára; tehát nem fog nekiállni még ott ecsetelni. Különben is, lehet, hogy egy mondjuk rokona pl , aki ugyanabban a városban lakik, ugyanazzal a névvel, és mondjuk akár ismeri az ügyintéző személyesen is; ha ő meg tök máshogy ejti, sé az ügyintéző is a környezetében ahhoz a kiejtéséhez van szokva annak az adott névnek, vagy az neki a kézenfekvő, akkor most minek kekeckedni vele? Hát ott áll még mögötte a sorban egy rakat ember; értékes perceket veszíthetnénk vele, hogyha pl mindenki el kezdené mondani, hogy ő amúgy nem is úgy ejti, ahogy akarja. Ha leírás szerint Joel, akkor szerintem nem fog rajta fennakadni, és elkezdeni kioktatni az ügyintézőt,meg ezzel fárasztani egymást, hogy magyarázza. Ha papíron úgy hívják, hogy Joel, akkor Joel és kész, de attól ő még otthon ejtheti Joelnek. Meg a baráti körében; de egy hivatalnoknak nem kötelessége tudni. Aki nem ismeri személyesen; meg, szal, minek.

2020. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem, senki nem fogja Dzsoelnek hívni, csak Joelnek. Gondolom anyuka tisztában volt a külföldi névadás szabályaival, azaz ilyen neveket csak a magyar kiejtési szabályok szerint lehet anyakönyveztetni. Jó nagy szívás lesz szegény gyereknek, de az ilyen agytrösztöknek ezt nem lehet megmagyarázni, mert szappanoperákon szocializálódtak.
2020. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

#27 de akkor az csak becenév lesz. Ismerősöm Anna és valamiért Anikónak szereti ha becézik. De attól még Anna.

De ilyen a tipikus becenevek. Hivatalosan Éva és nem Vica, lehetne sorolni.

Suliban volt Dávid, akit Dave (Dév)- nek becéztünk. Attól még Dávid.

De a Julianna sem Dzsulianna. Hogy ezen a vonalon maradjunk.

Tehát a Joel is Joel, attól még, hogy angol nyelvterületen Dzsoel.

2020. febr. 26. 14:20
 30/44 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor megkérdezem, hogy hogyan szólíthatom és azt tiszteletben tartom. Egy Vincentet sem fogok VinCentezni, (kivéve ha így kéri) MTA fonetikázhat így meg úgy.
2020. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!