Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondanád ki ezt a nevet?

Hogy mondanád ki ezt a nevet?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az ismerősöm ezt a nevet szeretné adni a gyerekének, és azért ezt választották, mert így külföldi neve lesz. Mind a ketten magyarok, magyar vezetéknévvel.


Szóval szerinte Dzsoelnek fogják mondani. Szerintem meg, Joelnek. Főleg az idősebb korosztály.

Én egyszer egy Richárd nevű embert Ricsárdoztam le (hivatalos ügyintézés során), és kikérte magának. Mentségemre legyen, hogy akkor készültem a nyelvvizsgámra. Azóta méginkább figyelek ezekre, mert iszonyú ciki volt.



2020. febr. 26. 09:59
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

"#27 de akkor az csak becenév lesz. "


De annak meg tök jó, nem? :) Tök mindegy; hivatalon kívül úgy ejti ki, ahogy akarja. :) Egyébként pl szerintem ha bemegy a hivatalba, akkoris hiába ejti mondjuk általában Dzsoelnek, ha Joelnek írja, szerintem praktikus lehet úgy is bediktálnia. Mármint, hogy pl általánosan Dzsoelnek ejti, de pl egy hivatalban az ablaknál pl Joelnek fogja bediktálni, a félreértések elkerülése végett. Mondjuk úgyis kell hivatalos dolgokhoz a személyi. De például külföldön meg lehet, hogy a legtöbb ember úgyis Dzsoelnek ejtené. Szóval ha kimenne pl külföldre, talán lehet, hogy az lenne az automatikus, ha úgy ejtenék. Szal tök mindegy; csinálhatja azt, hogy Joelnek írja, és Dzsoelnek ejti. Ha becenév, akkor becenév; szerintem nem ez számít. Egy viszonylag lényegtelen dolgon rugózol.

2020. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

#31 nem rugózom. De az ismim azt gondolja, hogy Dzsoelnek is fogják szólítani mindenhol. Mert ő úgy adja a nevet.


Nem becenévként szeretné adni. Ő nem szeretné, ha Joelleznék.

Értem, amit írsz, de bárkit bárhogy nevezhetünk, a hivatalos név más lesz.

2020. febr. 26. 17:10
 33/44 anonim ***** válasza:

De akkor nem hót mindegy, hogy Joel lesz a hivatalos neve, ha úgyis mindenki Dzsoelnek fogja szólítani? :) Vagy úgy hívatja magát, ahogy neki tetszik. :) Vagy a szülőknek. Tehát gondolom, a Joelt úgyse fogja használni, majd a környezete szépen megszokja, hogy ő Joel. Én arra gondolok, hogy aki már legalább a Joelt megjegyzi, annak elégséges egyetlen alkalommal elmondani, hogy ő Dzsoelként használja, Dzsoelként ejti ki, és mondjuk azt szeretné, ha így szólítanák. Tehát minden ismerősnek mondjuk egyszer kell elmondani, nem okoz gondot. :):) Hivatalokban meg 1-1 alkalmanként, akkor belefér, hogy leJoellezzék. :):)

:)

2020. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Beleférni belefér. De nem lesz kellemetlen mindig magyarázni, hogy ejtsék ki? Ráadásul a hivatalban sem a kívánt kiejtéssel fogják mondani.


Engem zavarna.

2020. febr. 26. 18:26
 35/44 anonim ***** válasza:
82%
Azért haladjunk már a korral. Nekem is van egy hasonló nevű ismerősöm, aki dzs-vel ejti, de j-vel írja a nevét. A kutya nem mondta j-nek. Ha le kellett írni, akkor szólt, hogy j-vel írjál, ennyi. De a ti esetetekben mondja az anyuka, hogy a kisfiú neve Dzsoel, akkor az egész falu Dzsoelezni fogja, nem javítgatja ki senki. Max akkor van probléma, ha le kell írni a nevét, de akkor szól, hogy j-vel. Ennyi. Hivatalban sem fognak Joelezni, mert bemutatkozik, én is kiejtés szerint mitatkozok be, ha le kell írni, akkor szólok, hogy h-val írják a nevem, mert van benne, ahogy millió egy vezetéknévben. Nem tudom, ti nem találkoztatok különböző írásmódokkal vezetéknév esetén? Akinek van benne i helyett y az is szól. Ugyanez kezesztnévben.
2020. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Kevered. Nem a kiejtését fogja magyarázni, hanem az írásmódját a nevének. Pont úgy, mint aki Kovács Margit helyett Kovách Margit. Szól a hivatalban, hogy Kovách Margit vagyok Ch-val. Érettségi után már általában megugorják az emberek.
2020. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 chtt válasza:
100%
Nem tudom, nekem volt Joel nevű tanítványom. Angol órán dzoeleztük, de egyébként mindenki Joelnek szólította, ő is úgy hítta magát.
2020. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 Alexa19 ***** válasza:
100%

#18


Mi 2 nevet adtunk a kisfiúnknak hogy ha valaki nagyon nem tudja kimondani van egy másik is ahogy szólíthatja. Ahogy írtam eddig sehol nem okozott gondot a kiejtése nálunk. Az ügyintézők is tudtak vele mit kezdeni. Nekem pl. a Joel kiejtés a furcsa pedig teljesen magyarok vagyunk. Egyénenként változó ez a dolog. Nem érzem, hogy a késöbbiekben hátránya lenne majd a neve miatt valahol.

2020. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
48%

Hivatalosan minden nevet új kell írni ahogy ejtjük, szóval Joel. Ettől még otthon szólíthatják bárminek.

Ha esetleg olyan a vezetéknev, hogy bárhol külföldi származásúnak hihetik, valószínűleg Dzsoelnek fogják inkább mondani.

2020. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm aki külföldön születetett, és mivel ott anyakönyvezték, kapott egy angol nevet a magyaros mellé (nem kint éltek, hanem operáció miatt utazott az egész család). Nem hiszem hogy magyarázkodnia kell a mindennapokban hogy miért Kis Béla Samuel (random nevet írtam). Simán mondja és ha az ügyintéző nem tudja a Samuelt hogy írják, lebetűzi. Vannak cifra vezetéknevek is, egy másik ismerősömnek van benne y, kötőjel, néma mássalhagzó, néma magánhangzó. És nem túlzok vagy viccelek.
2020. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!