Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanulás, otthoni munka, baba?

Tanulás, otthoni munka, baba?

Figyelt kérdés

Vannak itt baba mellett otthonról dolgozó és még egyetemen, okj-n tanuló anyukák?

Milyen a napirendetek? Hogy dolgoztok? Mennyire hatékony a munkátok? Hogy tudtok tanulni? Pártok is otthonról dolgozik? Mennyit segít?


2020. márc. 3. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
6-kor kelünk, gyerekek itthon reggeliznek, utána oviba visszük őket. 9-től fél4-ig dolgozom itthonról, mellette fél kézzel a kötelező házimunkákat is megcsinálom (minden nap mást, ma mosás -teregetés, holnap majd porszívózás, kb. 20 perces rendrakással). Ilyenkor ebédidőben nézek egy sorozatot és eszek. Aztán elmegyek a gyerekekért (közben beugrom a boltba gyors bevásárlásra) és a szatyrot és a gyerekeket együtt hozom haza. Játszok velük, majd vacsi, fürdetés, altatás következik. 9-kor kezdek tanulni, átlagosan éjfélig. A férjem rövid napokon 5-kor hosszabbakon kb. 8-9 között jön meg (kb. heti 3 nap hosszú). Hétvégén besegít, mert nekem akkor van suli (levelezőn járok egyetemre), ilyenkor mindent megcsinál, amit amúgy én is szoktam. A munkám hatékony, saját vállalkozásom van, a párom rugalmasan itthon tud maradni, ha szükséges, de ritkán van ilyen, ritkán vagyok beteg vagy van olyan elintéznivalóm, ami miatt nem érek el az oviba délután. Nyugodt, kényelmes életünk van, szerintem, én nem hiszem, hogy lenne panaszra okunk.
2020. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Jah, az kimaradt, hogy a kisebb nemrég kezdte az ovit, amíg baba volt, a szőnyegen játszott mellettem, míg dolgoztam, és a bevásárlást előbbre hoztam és egybekötöttem játszótérrel. De akkor sem babáztam egész nap, ahhoz szokott hozzá mindegyik gyermekem, hogy 1 óra játék után én teszek-veszek és ők el voltak egyedül is. Tudom, hogy ez nem szokott népszerű hozzáállás lenni sok anyukánál, de ez így mindannyiunknak megfelelő volt, és végső soron ez volt a fontos.
2020. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Összesen 1 nap kb ennyi "babaidő" volt? Ami csak a babáé?
2020. márc. 3. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem pontosan értem a kérdést. Olyan időre gondolsz, amikor reggel felkelünk és estig mást sem teszünk, csak babázunk? Igen, heti 1 teljes napot töltöttünk együtt zavartalunk a gyerekekkel, vasárnaponként. Hétfőtől-péntekig munka, ovi, kötelezettségek vannak, szombaton én elmentem iskolába. Úgy gondolod, hogy ez szokatlan? Nem gondoltam ebbe bele soha, nem ismerek családot, akik heti több teljes napot együtt tudnak tölteni anélkül, hogy semmi kötelezettségük ne lenne, és ezt nem nyaraláskor teszik, hanem életvitelszerűen.
2020. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én otthonról dolgozom most. 3 gyerekem van. A legkisebb a 17 hónapos Anna, középső a 2,5 éves Benett, a legnagyobb pedig a 4 éves Emma.


Napirendem:

6:45-7:00 ébredés

7:00 Emma és Benett készítése: mosdó, öltözés, fésülködés, reggeli

7:15 Anna készítése: átöltözés, pelus, szoptatás

7:30 Emma készítése az oviba és Benett készítése a bölcsibe, ha férjem viszi. Vagy mindhárom gyerek készítése, ha én viszem.

7:35- 8:00 Reggeli, öltözés, fésülködés. Kislányom: addig önálló játék.

8:00-9:00 Ilyenkor dolgozok. Közben a férjem játszik Annával, de ha nincs otthon, akkor Anna egyedül játszik.

9:00-9:20 Altatás. Ez nem óramű pontossággal történik, de kb 8:45 körül már nyűgösködni kezd, picit kézben van, ezt-azt még rendezkedem, aztán 9 körül viszem aludni.

9:30-10.30 Délelőtti alvás. El(ő)készítem kislányom tízóraiját, ebédjét. Főzést elkezdem.

10:30-11:00 Ébredés után pelus csere, játszunk kicsit, kikészítem a tízórait.

11:00 Tízórai étkezés

11:30-12:30 Főzést befejezem, jó idő esetén udvar, közös játék

12:30-13:00 Altatás

13:00-14:30 (vagy 15:00) Alvás

15:00 Ebéd/uzsonna

15:15- 17:30: Szabad levegő, séta. Emmáért oviba, Benettért bölcsibe, séta/udvar, házon kívüli program

17:30-18:00 Közös játék

18:00 Anna fürdetés

18:15-30 Közös vacsora

18:30 (vagy 19:00) Altatás (Anna)

19:45 Nagyok fürdés, meseolvasás

20:15-30 Altatás – nagyok


Tehát max. este 9 után már gyermekmentes idő következik jó esetben. Ezután még dolgozok. Én most kisgyerek mellett heti 10 órában vagyok. Szeptembertől Anna is bölcsis lesz, így vissza megyek heti 30 órába. Én úgy gondolom, hogy a maximumot hozom ki a lehetőségeimből. Nyilván tudnék többet dolgozni, ha nem főznék, keresnék bébiszittert, stb. Annyi segítségem van, hogy van takarítónőnk és kertészünk. A férjem nem otthonról dolgozik, de egy cég vezetője, így szinte bármikor tud otthonról dolgozni. Rengeteget segít nekem.

2020. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem közel 2 éves kisfiam van, aki már bölcsis és azóta én is bejárok az irodába dolgozni, illetve levelezőn egyetemre is járok. Mostmár annyira nem bonyolult a helyzet, a délutánokat mindig együtt töltjük, ha tanulnom kell akkor csak a férjem van a gyerkőccel. Korábban azért elég húzós volt, visszagondolva már nem így csinálnám, baromi nehéz volt. A kisfiam 6 hónapos korában kezdtem otthonról 4 órában dolgozni, mellette meg ugye a suli is. Mivel jó alvó gyerek volt a munlával nem volt gond (általában) mindent be tudtam fejezni, mert nem igazán voltak a teendőim időhöz kötve. De minden vizsgára felkészülni, a házimunkát megcsinálni, dolgozni, és a gyerekkel is sok minőségi időt eltölteni egyszerűen nagyon soknak bizonyult, a félévek végére hullák voltunk a férjemmel mindketten. Pláne ha ehhez bejött egy betegség ami végigment rajtunk. Szóval nehéz, de nem megoldhatatlan. Én úgy vagyok vele, hogy a második gyerkőcnél hiába vágyom is majd a munkába vissza, mégegyszer ezt nem kockáztatom meg.
2020. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
.
2020. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akik válaszoltak! Akár itt akár priviben megírnátok mivel foglalkoztok?

Nem kell részletesen csak nagy vonalakban.

Én is szeretnék itthonról, de fogalmam sincs mikkel lehet fixen otthonról.

Én logisztikában dolgoztam vám meg customer service területen, hát nem nagyon van home office.

2020. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én disney baba, női ruhákat/termékeket árulok.
2020. márc. 3. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ingatlanügynök vagyok.
2020. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!