Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli gyereketek mennyir...

1 év körüli gyereketek mennyire van el a játékaival, vagy egyedül? Mit tanácsolnátok hogy jobban le tudjam foglalni az enyémet? (Kifogytam az ötletekből)

Figyelt kérdés

A nap 60-70%-ban azt érzem hogy unatkozik. De hogy miket is csinálunk:

Nagyrészt a zárható nappaliban vagyunk. Ott van neki nagyobb biztonságos tér, és jó néhány játék. De mintha már kinőtte volna mint a teret, ugy a játékokat is-legalábbis ezt érzem. Tud velük játszani, de mindegyiknek rájött a tikára és azóta kevésbé érdekes. Igaz karácsonykor kapott legutóbb játékokat, azóta csak 2-3 új babakönyvet. Egyébként mozgolódni, jönni-menni nagyon szeret.

Korábban is nagy felfedező volt, most is nyugodtan elindul egyedül a házban. A baj csak az hogy azért most már felmászik kisebb bútorokra és mivel nincs félelem érzete, hiába tudja hogy kell lemászni simán leesik róla. Meg persze elesik, vagy fiókokkal odazárja az ujját. Emellett olyan gyorsan közlekedik (jár) hogy félek egy rossz mozdulat és beesik az üveges beepített szekrénybe. Vannak tehát olyan részei a háznak amit ha megveszek se tudok biztonságossá tenni, tehát ott kell lenni vele ha úgymond szabadjára engedem. Ezzel annyiban nincs baj hogy ezt napjában többször is megtesszük, de nyilván nem tudok és nem szeretnék egész nap a sarkában lenni, egyébként így is vannak olyan pillanatok amikor nem futok azonnal utána.

Ezen kivül természetesen napi 1-2x ki is megyünk, az udvarra vagy kutyákat nézni, sétálni.

Viszont úgy érzem hogy hosszasabban semmivel sem tudom lekötni, a jatekait sokszor màr csak dobálja. Szerintem megunta őket. Próbálok elpakolni, majd előszedni úgy hátha érdekesebb de valahogy ez sem válik be mostanság.

Az új dolgok, játékok ideig-óráig lekötik de őszintén szólva nem szeretnék mindig új játékokat vásárolni. Igaz régen vettem már, és talán az is baj hogy félek mellé fogok.

Próbálok hétköznapi tárgyakat is odaadni neki amivel biztonságosan játszhat, de ezeknek a tárházából is kezdek kifogyni.

Nálatok mennyire van el az ilyen korú gyermek?

(Az enyem egyébként 13 hónapos kereken. De nála ez valahogy minden eddigi “életkorban” egy idő után probléma lett nagy fejtörést okozott nekem)


Vagy én vagyok türelmetlen, ötlettelen anya?

Nálatok mivel jatszik? Ti éreztétek már hogy unatkozik a babátok?



2020. márc. 5. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányom múlt héten volt 1 éves, de kb én is írhattam volna ezeket a sorokat. :D

Úgy vettem észre, hogy ő is unja már a játékait. Nálunk az még néha beválik, hogy összepakolom őket a játékos dobozba, kis idő múlva újra kiöntjük, úgy általában talál kedvére valót közte. Ha a konyhában van dolgom, tuti nem marad meg a játékainál, jön utánam. Gyorsan zárom a szekrény ajtókat, de ahol műanyag edények vannak azt szabadon hagyom, kinyitja és megy a pakolászás. Kb egy mosogatás erejéig leköti. Vagy közbe a hűtőn a mágneseket szedegeti le, de ugye már azt is biztonságossá kellett tenni, törékenyek felülre, "nekivalók" alulra. Ha beszabadul a 8 éves tesó szobájába, hát ott órákat el tudna tölteni, csak akkor nekem ott kell ülnöm fölötte, nehogy hülyeséget találjon.

Egyre többször próbálkozik a sétával, attól lever a víz, amikor a konyhába sétálva jön ki. Ja a másik mániája mostanában, hogy az ágyról rámászik az éjjeli szekrényre és azon ül. Kb 2 percre sem lehet magára hagyni :D

Nálunk is megy a fiók huzgálása, amivel becsípi az ujját legtöbbször.

Szóval most épp tanácsot nem adtam, de nem csak nálatok van így...

Engem az vigasztal, hogy most már tényleg nem sokára itt a jó idő és lehet menni kifelé.

2020. márc. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Változó. Van, amikor elég sokáig lefoglalják a játékai, kiskönyveivel, de van, amikor abszolút nem érdekli. Ő is menne mindenfelé a lakásban, de mivel vannak számára veszélyes helyek, mindig figyelni kell rá. És ő is mászik fel, ahová tud. Szóval valóban nehéz. Mondjuk a lányom olyan, hogy inkább mindig a nyomomban van. Ez vmikor jó, vmikor pont nem. Unatkozni nem látom, mert mindig feltalálja magát vmivel. Viszont én úgy csinálom, hogy nincs szem előtt minden játéka, csak néhány, és mindig váltogatom, így nem unja meg olyan gyorsan őket.
2020. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ! 🥰

Jó tudni, hogy ez egy ilyen kor-ezek szerint.

Igazából az én babám sem unatkozna, ha engedném amit szeretne. De ahogy írtam a legtöbb helyzetben ezt ugye nem lehet. Akkor unatkozik alapvetően ha be van zárva egy helyiségbe ahol teszem csak a játékokhoz fér hozzá. Legalábbis én ezt látom rajta🤷🏻‍♀️

Minden esetre akkor majd próbálok változatosabban elérakni dolgokat, játékokat.


Ha bárki másnak van meglátása, ötlete, tapasztalat, szivesen veszem továbbra is. Köszönöm :)

2020. márc. 5. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben a korban a lakás mindkettőnknek (a fiamnak és nekem is) börtön volt. Rengeteget sétáltunk, állandóan különböző játszótereken csavarogtunk, ott mindketten jól éreztük magunkat.

Itt a tavasz, legyetek minél többet kint, és ne csak az unalmas udvaron!

2020. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!