Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólnak be állandóan,...

Miért szólnak be állandóan, hogy miért adok kéket a lányomra?

Figyelt kérdés
Kék a kabátja és van kék cumija is, sőt ruhái is amiket részben fiúktól örökölt, de szerintem nagyon vagányak színes nadrággal. Én is szeretek kéket hordani és az ő kék szeméhez is jól áll. Nincs túl sok rózsaszín cucca, nem tetszik nekem az. De ez miért zavar másokat? Nem öltöztetem fiúnak, de miért olyan nagy baj a kék szín egy 4 hónapos babán? Kötelező rózsaszín cumit adni neki, ha nekem a kék színe és mintája jobban tetszett, különben milyen anya vagyok? Hány éves korban szabad már kéket hordani az így gondolkozó emberek szerint? Mert egy felnőtt nőnek senki sem szól be, csak mert kéket hord
2020. márc. 7. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért szólnak be, mert vhogy az tudatosult a legtöbb emberben, hogy a lány=rózsaszín. Szerintem is marhaság. Én is szeretem a kék színt, pedig nő vagyok, és a rózsaszínért én sem rajongok. De sok nő igen, és lehet hogy pont az ilyenek szólnak be.
2020. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mit adsz rá, úgy is beszólnak. Ha nem ez miatt, más miatt. Adj rá amit szeretnél és ha valaki hiányolja a lányos cuccokat, mond meg, hanyas méretű ruhából tud bevásárolni, ha annyira zavarja. Szerintem utána abbahagyja.
2020. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. Sok babánál azért a külső szemlélőnek az ilyen jelzések nélkül megállapíthatatlan, hogy fiú vagy lány. Talán olyan 1-2 éves korig, persze vannak kifejezetten már kicsiként lányos-fiús egyedek (de itt is tévedhet az ember :D). Én szoktam gondolkodni néha kisgyerekeknél, hogy ha kisautómintás kabátja van és rózsaszín cipője, akkor melyiket örökölte, de csak hogy ennek függvényében mit mondjak az enyémnek, hogy "játsszál szépen a kisfiúval/kislánnyal". Pláne nehéz, ha mondjuk Gabi vagy Nono/Dodo... és anyuka beszélgetni is akar velem :) De gáznak vagy pláne kötelezőnek nem tartom, nekem is több gyerekem van.
2020. márc. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem sose szóltak be ugyanezért, "pedig" még a babakocsi is sötétkék volt, a lányomnak pedig még most sincs kilyukasztva a füle :) Lehet, van egy ijesztő kisugárzásom 😂
2020. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Talán csak beszélgetni akarnak, és ez olyan kézenfekvő téma."Nahát, nem kisfiú? Pedig azt hittem..."
2020. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát nekem soha nem szólt be senki, pedig 2 gyerekem van. Lehet te vagy túl érzékeny, vagy rossz emberekkel veszed magad körül? Azonkívül a kék és rózsaszínen kívül rengeteg szín van ám. Miért foglalkoztat egyáltalán, hogy mit gondolnak mások? Egy biztos, rólam lepörögne, ha sz@r anyának neveznének a kék szín miatt.
2020. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vmibe bele kell kötni, azért. Ne foglalkozz vele.

A fiam után sokminden marad most a kicsire. Ha lány lesz azért nem fogom lecserélni a sötétkék babakocsit vagy a barna hordozót. A rózsaszín habos-babos lányruháktól a hideg ráz egyébként , nem is igazán találok olyat, ami nem nagyon fiús, nem rózsaszín és még tetszene is.

2020. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!