Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kislányom, ha nincs...

3 hetes a kislányom, ha nincs ölben, állandóan sír; akiknek sikerült leszoktatni erről a babát, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

2019. okt. 27. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

3 hetest nem kell leszoktatni még semmiről, az a normális állapota, hogy ölben van.

4. trimeszternek olvass utàna.

2019. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Elsővel értek egyet
2019. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de ha már most nyűg, hogy ölben van, és le akarod szoktatni róla, akkor minek szülted meg? Még csak 3 hetes!!! Neki az az igénye, hogy állandóan veled legyen, neked meg az kellene, hogy az igénye legyen, hogy egész nap puszilgasd ölelgesd.


Ha az a gond, hogy nem tudod tőle a nagyobb gyereket ellátni, akkor vegyél hordozókendőt. De az nem megoldás, hogy a kicsit hanyagolod el a nagyobb miatt.

2019. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél egy hordozókendőt.
2019. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Igazuk van. Kb. 6 hónapig volt kézben a fiam, mert ő ezt igényelte. Nem mondom, hogy könnyű volt, de nem bántam meg, hogy az ösztöneimre hallgattam. Másodjára is így csinálnám.
2019. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Úgy sikerült "leszoktatni", hogy mivel még pár hete esett ki belőlem és neki ez egy abszolút új, idegen helyzet volt, igyekeztem kielégíteni az igényeit, ölben volt, vagy ha nagyon fontos dolgom volt rugalmas kendőbe kötöttem, hogy hozzám tudjon bújni, érezze a közelségem, hogy biztonságban van. Emellé pedig az első hét-nyolc hétben a szoptatás is minimum másfél órás program volt. Nem értem mit vársz az újszülöttedtől. El tudod képzelni mekkora sokk egy ilyen pici babának, aki 9 hónapig hallotta a szívhangodat és benned volt, hogy most sokszor még a közelséged sem tapasztalhatja meg? Értem én, hogy baromi nehéz néha, átéltem, de kicsit legyél türelmesebb szegénnyel. Ne aggódj, nem lesz mindig ilyen, tizenpár év múlva már azért is könyörögnöd kell, hogy hozzád szóljon, próbáld kiélvezni ezt az időszakot, hidd el, pár hónap múlva jó szívvel fogsz rá visszagondolni.
2019. okt. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3 hónapos! Nem használok többet swiftkeyt, most vettem észre. Mea culpa, hogy gyors voltam. Viszont az sem normális, ahogy egyesek nem válogatják meg a szavaikat! Nekem nem kell elnézést kérnem, úgy gondolom. Szeretem a gyermekemet, mindig is szeretni fogom. Majd érdeklődöm máshol, ha már egy elírás miatt (elég nagy elírás, elismerem) ezt kapom. Tisztelet a kivételnek.
2019. okt. 28. 02:36
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Hiába az elütés, 3 hetes, vagy 3 hónapos mindegy. Pici még, és kész. A testközelség igénye, is ugyanolyan természetes igény, minthogy kakilnia kell. De ugye csak nem hagyod kakis pelenkába, mert neked dolgod van? Ha az egyik igényét kielégíted, a másikat miért hagyod kielégületlenül? Mert az fárasztóbb? Ez a dolgod.


Elmondom nálunk hogy volt.


A lányom miután megszületett nonstop sírt, csak akkor volt hajlandó, aludni, vagy csendben lenni, ha ölben volt. Vettem egy rugalmashordozókendőt, mert a fiamat el kellett látnom, a háztartást el kellett látnom, de a lányomat se hanyagolhattam el!!! A rugalmas kendő nem jött be. Üvöltött benne. Elmentünk hordozás tanácsadóhoz, onnan béreltem egy szövött kendőt, de az se volt jó, abban is üvöltött. Mire idáig eljutottunk már 3 hónapos volt, béreltem egy karikás kendőt, amit végre valahára hajlandó volt elfogadni, de előlhordozva nem volt jó a kisasszonynak csak csípőn. Ez az öröm se tartott sokáig, 6 hónapos volt mikor még mindig egésznap ölben akart lenni, de a karikás kendő már nem volt ínyére. Irány a hordozó klub, bérletem egy mei-tai-t, ezzel elvolt csípőn még vagy 2 hónapig, megint kezdődött az ordítás, megint mentünk a hordozó klubba, felpróbáltunk 6!!! Fajta csatost, mire a manducában hajlandó volt megülni. De az se volt jó a kisasszonynak akárhogy. Csak és kizárólag, háton tűrte, úgy, ha kiraktam mindkét kezét.


Ekkor 8 hónapos volt, 18 hónapos koráig hordoztam így. Akkor szépen lassan elkezdte magát leszoktatni, én már nem voltam menő, sokkal menőbb volt motorozni a haverjaival.


Ezt csak azért írtam le, hogy lásd be, hogy vannak sokkal rosszabb helyzetben lévő anyukák, és egy természetes igényről nem tudod a gyereket leszoktatni. Az én lányom is saját magát választotta le rólam, mikor már nem volt igénye a testközelségre.


Persze még most is néha a hordozót hozza oda a motor helyett (kB havonta 1x), pedig már 15 kg, de tudom, hogy nem azért csinálja, mert én rosszul szoktattam, vagy ő maga rosszalkodna, hanem azért, mert most bújásra van igénye.


A babák nagyon jól tudják mi a jó nekik, és ha erőszakkal próbálod a rossz felé terelni, az a kapcsolatotok rovására megy.


Nekem nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, pedig ők elvileg apásabbak szoktak lenni, persze szereti az apját is, de ha bármi baja van, tudja, hogy anyához jöhet.


A fiamnak nem volt igénye erre, egy sima eszik-alszik a saját ágyában gyerek volt, neki az apjával jobb a kapcsolata, ő az isten, ha hazajön a munkából én már le vagyok tojva. A fiamnál testvérféltékenység se volt, teljesen hidegen hagyta, hogy anya nonstop hordozza a hugit, na a lányom már nem ilyen. Ha megsimogatok egy kutyát, már jön, bújik, hogy mégiscsak vele foglalkozzak, ne a kutyával.


A következő gyereknél se fogom másképp csinálni, ha neki is erre lesz igénye. Ez így volt jó, és ahogy a többiek is írják, olyan hamar elrepül ez az időszak amíg hagyja magát ölelgetni, puszilgatni. Kettőt pislogsz és már fiúzni/csajozni fog.

2019. okt. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Azt meg lehet kérdezni, miért szeretnéd leszoktatni? Neked teher, vagy valaki olyan mondta, akinek adsz a véleményére? Esetleg ismerôsök szekálnak? (ha nem akarod, hogy itt szétszedjenek, írhatsz privátban is). Hogy a kérdésedre is válaszoljak; úgy lehet leszoktatni a babát, hogy leteszed és hagyod üvölteni amíg ki nem merül. Ezt párszor eljátszod vele, utána megtanulja, hogy nem érdemes szólni semmiért, úgyse törôdik vele senki.
2019. okt. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Kitartást! A kicsi volt ilyen nekem. 3-4 hónapos kortól legalább 5 percig elvolt a földön de igazán miután kúszott. De azóta is szeret ölben lenni, pedig már 2,5 éves. De most jó, hogy ilyen :)

Játszószőnyeggel vagy rezgő pihenőszékkel esetleg nyerhetsz pár percet.

De leszoktatni nem nagyon lehet. Úgyis csak sír, ha nem veszed fel.

2019. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!