Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valamilyen meghatározható...

Van valamilyen meghatározható ideje a beszédfejlődés mérföldköveinek? Mikorra kell legkésőbb állathangokat utánozni, vagy szótagokat, szavakat mondani legkésőbb?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kiváncsi hogy kinek a hány hónapos gyereke miket mondd már. És természetesen azt is tudom, hogy ez a dolog is legalább annyira eltérő lehet mint a mozgás. De ugye utóbbinál is meg van határozva, hogy forogni legkésőbb eddig, kúszni, mászni, stb.


Az én kisfiam 13 hónapos kereken. De még eddig soha egy szót sem mondott ki. A gagyogási fázisai mind időben voltak, sőt. Ciklizálni 6-7. hónap között kezdett.

Viszont most jelenleg csak 1 dolgot mond, a “vau-vau”-t ha kutyát hall/lát.

Mindent megért amit mondunk neki, meg is mutat sok mindent, vagy amit szeretne, ami számára érdekes. Ha mondom neki hogy “mondj valamit”, akkor próbálkozik (dede, baba, vau vau, ilyeneket mond) de konkrétan még soha semmire nem mondta a nevét.

A környezetemben van néhány gyerek, ott van akinek már több szava is volt/van ennyi idősen. Persze van akinek ugyanúgy nincs, és csak gagyorászik.


Szerintetek az enyém el van késve? Vagy sokat várok tőle? A következő (15 hónapos) státuszon már kérdezik hogy mondd-e szókezdemenyeket, szótagokat.

Eddig nem nagyom voltam izgulós, de valamiért izgulok azon hogy még nem mondott egy szót sem.



2020. márc. 8. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Miért izgulsz? Mit tesz veletek a védőnő, ha nem teljesít mindent?



Nekem azt mondta, ezek a kérdőívek csak irányadó kérdések.

Lehet az egyik gyerek már kétkerekű biciklivel megy, viszont nem beszél, a másik elszavalja a Nemzeti dalt, de bizonytalan a mozgása.


Amúgy 2,5 évesen kell elkezdenie szavakat mondani. A fiam most lesz annyi és csak kiröhög, ha kérlelem, hogy szólaljon meg. Ha nem akar fejre is állhatok. Tiltakozni és parancsolgatni már tud, szóval úgy véljük a védőnővel, hogy jó irányba halad a beszéde. 😁

2020. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Épp csak elmúlt egy éves, nincs semmivel elkesve...
2020. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Van. A ciklizálásé pl: 10 hónapos kor.

13 hónaposan 1 szó, az tökéletes (a hangutánzók, állathangok, szótöredékek is szónak számítanak. Minden, amit következetesen használ. Ha a kutya neki pl: putypu lenne, az is szó lenne).

1 évesen akkor lenne min aggódni, ha a kommunikáció igényének teljes hiányát látnád. Nem hívná fel magára a figyelmet, nem gesztikulálna (és direkt nem mutogatást írtam, mert annak a "végső" határa 18 hónap).

Megkésett beszédfejlődésű gyerek anyjaként írtam. 1 évesen nem mutogatott, nem volt szava, csak ciklizált. Tesója pont 1 éves, egyszer használt szavai vannak (=azaz utánmond, de még nem használja őket rendszeresen), mutogat. Ő teljesen oké.

2020. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 17 hónapos a kisfiam és eddig összesen 1 szava van a mammma ami az éhes vagyok vagy szomjas vagyok megfelelője. Hangutánzó szavai sincsenek.

A héten kezdtem el tőle hallani azt a szótagot, hogy gen ami az igent jelenti szerintem, de nem mindig használja.


Eddig senki nem mondta, hogy nagyobb gond lenne vele. Mutogatással és jeleléssel mindent ki tud fejezni.

2020. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Nusy83 ***** válasza:
33%

13 hós kislányomnak sincs még szava csak hang utánzók és pár szó kezdemény.15.hónapig még van 2 hónap így én úgy gondolom van idejük. Plusz a státuszon majd csak a 18. havi ahol már azt hiszem 5-10 szó kéne hogy legyen 🤷🏻‍♀️

Én látom rajta a folyamatos fejlődést és szerintem az a lényeg hogy lásd nem stagnál hanem fejlődik. Minden esetre elkésve tuti nem vagytok!

Helyesírásért Bocsi!

2020. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

13 hónaposan semmit se kell tudnia! De, hogy megnyugtassalak az enyém mondott ennyi idősen ilyeneket, hogy papa, mama, baba. A gond, hogy azóta is ezeket mondja pedig két és fél éves.

Normál esetben másfél évesen kell 5 szó, két évesen 20-50 szó között. Fiúk lassabban érnek, mint a lányok, náluk fél évet rászámolhatsz.

2020. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kezecske, részemről!

Engem megnyugtattatok, úgyhogy hálás vagyok érte. Persze nagyon várom az első igazi szavait, de akkor nagyobb türelemmel leszek ezután. :)

2020. márc. 9. 07:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, tudom regi kerdes, de hatha “itt” vagy meg…megkerdezhetem utana hogy alakult a beszed nalatok? Remelem jol vagytok, koszi, ha irsz
márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!