Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája sokat "beszélt...

Akinek a babája sokat "beszélt" babanyelven, mikor váltott át érthető beszéddé?

Figyelt kérdés
Sokat halandzsázik,mutogat mellé,megnevez személyeket,tárgyakat,csak sokszor tök mást mond,néhány kivétellel. Pl mama=mama anya=jaja apa=bábá, telefon,tévé"=tede , cica=cica,cumi=dede,labda=dádá állatok hangját elég jól utánozza,úgy is nevezi őket. 16hónapos,tudom van még ideje,csak nem kellene érrhetőbb legyen már? Ha csak mutogat valamire,mondom neki h mondja mit szeretne mert így nem tudom. Na akkor mond valamit babanyelven.

2020. márc. 4. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ha már kezdi mondani a szavak elejét, akkor nemsokára beindul a rendes is.

Fiam 20 hónaposan kezdte az érthető beszédet.

2020. márc. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem lehet olyan mint a járás? Hogy egyik napról a másikra?
2020. márc. 4. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok.


Az én kisfiam is 16 hónapos. Ugyanazt csinálja, mint a tiéd. Komplett kis színdarabokat előad kézzel-lábbal mutogatva, halandzsázva. Neki nincs annyi szava, mint a tiédnek. Legalábbis én nem sokra tudok asszociálni.

De tegnap tök érthetően azt mondta, hogy hoppá. 2 hete meg azt, hogy szia apa. De azóta se.

A tiéd fiú vagy lány? Mert a fiúk ezt is később kezdik elvileg.

2020. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
2,5 évesen lett érthető 😂🙊
2020. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lány az enyém, azt is mondja hogy csüccs mikor leül,az nagyon cuki! Sokat énekel,mondókázok mesélek neki,mindig mondom mikorbmit fogunk csinálni stb. az elejétől,de ha ezen nem akkor nem tudom min múlik.
2020. márc. 4. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"de ha ezen nem akkor nem tudom min múlik"


Legkevésbé rajtad múlik. Leginkább pedig a genetikailag kódolt idegrendszeri érésen. ;)

1. gyerek: lány. Születése óta mindent kommentáltunk. Olvasott mesék, mondókák, dalok orrvérzésig. Egyik oldalt zeneművész nagyival, másik oldalon fejlesztő pedagógus nagyival megtámogatva.

= megkésett beszédfejlődés.

2. gyerek: fiú. Háttér, "nevelés" ugyanaz. 10 hónapos korától szavakat mondott, 1,5 évesen összetett mondatokban beszélt.

Egyébként a nagy is behozta a "lemaradást" és később azért látszott a szókincsén, hogy mennyit foglalkoztunk vele.

2020. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Az én lányom most 18 hónapos. Most tartunk ott, hogy körülbelül 40 szót használ, esetleg két szót egymás mellett ("baba ül", "anya baba", "baba hamm").


16 hónaposan 2-3 szót mondott jól.


17 hónaposan egyre tisztábban beszélt. Elég sok szót ismert, de rendszeresen csak 8 szót használt jól.

2020. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Az én lányom nem igazán halandzsázott úgy, hogy babanyelven elnevezett dolgokat, csak gagyogott magában. 1 éves volt mikor ültünk az asztalnál. Az asztalon volt egy citrom, erre megszólal teljesen érthetően, hogy citlom. Aztán pár napra rá hajnali kettőkor: tojci... Megéhezett rá és kérte. Nekiálltam éjszaka tükörtojcit sütni és benyomott 2 tojást gond nélkül.😅 Másfél évesen már 3 szavas mondatokat mondott. Most 4 éves és be nem áll a szája.
2020. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hű! Köszönöm a leszavazást! Bóknak veszem!😉
2020. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!