Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy nem kedvel a...

Létezik, hogy nem kedvel a kisbabám?

Figyelt kérdés
7 hetes kislányom mindenkire teliszájjal mosoyog, aki csak egy kicsit is kedvesen szól hozzá, én viszont bárhogy udvarolok neki, semmi reakció. Mit rontottam el? Vagy ez normális? Nem egy csecsemőtől várom el, hogy kielégítse az érzelmi szükségleteimet, de kezd kicsit bantani a dolog, hogy az apjára, az én apámra, anyámra két kedves szó után elvigyorogja magát, engem meg mintha észre se venne. Én csinálok vele mindent, én kelek hozzá éjjel nappal, etetem, pelenkázom, fürdetem, napközben kettesben vagyunk otthon, tehát én töltöm be és elégítem ki minden szükségét, és mégis mindenkire mosolyog már, csak rám nem. Tényleg ilyen hálátlan feladat az anyaság, vagy én vagyok ennyire borzalmas? Más is járt így? Fog még nekem örülni?
2020. márc. 10. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi

Ha már felfogja a vicceskedést neked is fog nevetni. NAálunk is sokszor előfirdul, hogy akármit csinálok semmi nem jó, megérkezik mama vagy keresztanya és csak belép az ajtón már csápol, vigyorog csérog. 8 hónapos. Velem(veled) van egész nap, nem minden érdekes amit csinálunk. Kell neki is az új inger. Nem hiszem hogy barmit rosszul csinálnál.

2020. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy borzalmas, sem rossz anya, csak épp tombolnak a hormonjaid😀ha nem így lenne, nem érintene ilyen rosszul ez az egész. Ugyanis teljesen normális. Te vagy vele éjjel nappal, te jelented a biztonsagot, meg igazából mindent, de (épp ezért) nem vagy túl izgalmas 😀 Lesz még amikor visszasírod, mert "nem bír madj leszállni rólad és tapad mint egy matrica, még wcre se mehetsz egyedül... Egyébként jobb, ha hozzászoksz, később is ha megjön a nagyi, v nagynéni anya meg apa le van szarva 😀😀
2020. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem téged lát egész nap, ismer már, a hangodat, arcodat. Viszont mindenki más az újdonság varázsával tölti el. Nálunk is volt ilyen, ne aggódj!Én is sokszor éreztem, hogy uncsi vagyok neki! De nem. Te jelented neki a biztonságot. Később változni fog. Szeparációs szorongásnál meg majd rajtad fog csüngeni.
2020. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az "alap". A nyaralásnak azért szoktunk örülni, mert végre valami más, nem az otthonunk. Az otthonunk csak úgy megvan, nem csápolunk és örömködünk neki egész nap, hanem az csak van. Aztán néha eszünkbe jut, hogy de jó, hogy van ilyen szép otthonunk és akkor örülünk egy kicsit, de alapvetően csak úgy vagyunk benne.

És bizony, klasszikus értelemben vett hálát ne várj el tőle, mert ha elvársz, azzal sajnos csak magadnak ártasz, mert nem fogod megkapni. Viszont mindig hozzád fog visszamenekülni, ha biztonságra vágyik. Igen, az anyaság ilyen, az anyák napi verset is azért mondják fel, mert betanította nekik valaki. Én is csak felnőtt fejjel éreztem először igazi, klasszikus értelemben vett hálát az anyukám iránt, csak az után, hogy már elköltöztem.

2020. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, akkor ezek szerint van remény. :D Igyekszem akkor nem magamra venni, csak tényleg annyira rosszul tud esni, mikor egész nap körbeugrálom, minden percem az övé ugye, és semmi mosoly, délutánra már azért el is fáradok kicsit, mert viszonylag sokat van már ébren nappal, már nem csak eszik meg alszik, aztán haza jön az apja a munkából vagy anyukám, és az első hangjukra vagy egy puszira már vigyorog is. De akkor ezek szerint nem én vagyok az egyetlen, ez már nagy segítség, hogy tudom. Köszi mindenkinek!
2020. márc. 10. 15:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg persze nem úgy értettem, hogy hálátlan feladat az anyaság, hogy bármit is várok tőle cserébe, csak tényleg már légyszi csak egy mosoooolyt nekem is.
2020. márc. 10. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Éppen így voltam énis 😃 Annyira zavart hogy rajtam kívül mindenkire mosolygott, kb 3 hónap után kaptam az első mosolyt 😃

Azóta pedig annyira anyás hogy az hihetetlen 🤗

2020. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom már 3,5 éves, de az elején hasonló volt. Küzdöttem, szerettem, nem aludtam érte, erre ha vendég jött, a gyerek kivirult, nálam meg bőgni kezdett sokszor. Én adtam a kötelező, unalmas napi rutint, a többiek csak szórakoztatták és szeretgették. A napirendet én tartottam be, hagyatt abba a gügyögést a nagyival, ha alvásidő jött, így a mumus is én voltam. 1-2 éves kora között aztán a stabilitást kezdte szeretni, mindenhova velem jött, vécére se mehettem úgy, hogy nem akart az ölembe ülni.

Most esténként az apjának mondja, hogy szereti, én menjek ki, mert apa mesél. Nem egy ölelgetős gyerek, bezzeg ha apa kéri, repül felé. Jobban kötődik néha, máskor meg csak én vagyok jó. Elfogadtam, mert nem az én igényeim szerint lesz boldog és az apja is fontos neki. Ő így lesz kiegyensúlyozott.

2020. márc. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!