Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő készít fel vagy...

A védőnő készít fel vagy magadtól kell rá jönnöd?

Figyelt kérdés

A baba fejlődése érdekében, hogy miket kell vele csinálni, gyakorolni hogy a mozgásfejlődését segítsük saját magamnak kell utána járni vagy a védőnőnek kellene havonta felkésziteni?

Most 2,5 hónapos a pici a havi státuszon kikérdez, hogy mit tud és közli hogy ezt meg ezt már tudnia kéne... De eddig semmit nem mondott, hogy mire kell odafigyelni...

Már bejelentkeztem dévényre... De most van egy nagy könyv, amit minden első gyermekes anyának meg kellene vennie, hogy tudja mit kell csinálni csak én nem tudok róla?



2020. márc. 11. 10:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk 3 hónapos korban a védőnő szólt. Nem szeretett a gyermekem hason feküdni, nem nyomta ki magát. Dévény tornát javasolta, ott kiderült, hogy enyhén laza az izomzata, viszont a nyakánál le volt tapadva. Nagyon hamar javult a helyzet a tornával. Csak javasolni tudom!
2020. márc. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem mondja, hogy mit gyakorolj vele, mert nem kell vele semmit gyakorolni.

Azt remélhetőleg elmondja, hogy milyen körülményeket kell biztosítanod a számára. Lehetőleg ne használj "pihenőszéket" és egyéb a baba mozgását akadályozó találmányokat. Legyen helye mozogni, ha ébren van, fektesd hasra is, a pelenkázást, fürdetést, öltöztetést kisérd beszéddel, mondókákkal, énekléssel, és ahogy egyre többet van ébren, legyen egy-egy kitüntetett időszaka a napnak, amikor kifejezetten vele játszol. Ez ebben az életkorban nyilván babusgatást, dögönyözést, ringatást és hasonlókat jelent beszéddel, énekkel, grimaszolással, stb.

Napközben legyen módja figyelni a környezetét, tehát ne beötétített szobában feküdjön egész nap egyedül, rakj mellé néhány színes tárgyat, amit nézegethet, illetve a körülötte mozgó családtagok is egyre jöóobban fogják érdekelni.

Ezeket szerintem minden anya tudja. Vagy nem?

2020. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Majdnem rá nyomtam a válaszodra, hogy hasznos, de a végén nem, mert azért csak belém rugtal...

Vagy azért voltak új dolgok abban ammut írtál, mert nem vagyok ősanya típust, mint te, vagy azért mert nem volt 30 évig gyerek a családban, hogy lássam es esetleg tudat alatt rögzüljön hogyan lehet olyan dolgokat csinálni a babával, ami fejleszti.

De örülök hogy neked ez a zsigereidben volt minden!

2020. márc. 17. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!