Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell azon érteni, hogy...

Mit kell azon érteni, hogy egy baba (kb.16 hónapos) "mindent" megért?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam közel sem ért meg mindent. Nagyon sok dolgot megért, kéresre megmutat, puszit ad, ide adja stb.

De amikor itt ezt olvasom, hogy ennyi idős baba mindent megért azt erősen túlzónak érzem. Jól gondolom vagy aggódhatok?


2020. márc. 15. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Azt, hogy ha beszélgetsz a férjeddel, akkor sokkal többet ért meg belőle, mint gondolnád.
2020. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Elöször is -BOCS- egy 16 hónapos NEM baba, maximum egy éves (12 hónapos) korig az.

Másodszor - hogy a kérdésdre is válaszoljak - ez valószínüleg azt jelenti a többségnél, hogy ami a napirendbe tartozik vagy amiröl többször beszélnek elötte, arra úgy reagál, ahogy elvárják töle.

Természetesen NEM ÉRT mindent, csak a korának megfelelöen reagál.

2020. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván nem ért meg mindent. Ezt olyan gyerekekre mondják, akik olyasmiket is összeraknak már a kis fejükben, amire nem konkrétan úgy tanítottad, mint pl. ez a labda. Hanem mondjuk megtanítottad neki, hogy ez a kanapé, valamikor meg, hogy ülj le, erre ha azt mondod, ülj a kanapéra, akkor odamegy és felül.
2020. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyankor mondják, mikor megért összetett mondatokat.


Akkor használják, mikor már felfogja a körülötte zajló dolgok egy részét. Hogyha a szülei veszekednek, mérgesen mondják hogy nem, akkor ő tudja hogy az valami rossz, esetleg bevédi az egyik szülőt, vagy ő is használja a tanult viselkedésmintát. A gyerekem ennyi idősen magyarázott halandzsul rám nézve nagyban mutogatva, akart valamit mondani, de még nem tudta, a szándék viszont megvolt, engem utánzott, feltűnt, hogy felfogja a körülötte lévő helyzetek nagyrészét, és alkalmazza is a tanultakat.


Szerintem erre használják és akkor mondják, mikor anyuka meggondolatlan vagy egyedül érzi magát, nem vesz tudomást a gyerek jelenlétéről és úgy viselkedik, amit felnőtt előtt nem mutatna ki(pl veszekedés, öröm, szégyenérzet, bármi).

2020. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!