Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények a körülmetélésről?

Vélemények a körülmetélésről?

Figyelt kérdés
Érvek mellette, ellene?

2020. márc. 15. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mellette: ha egészségügyileg indokolt (szűkület), akkor ok,

Ellene: ha egészségügyileg nem indokolt, akkor nem ok, majd a gyerek eldönti ha 18 éves lesz, hogy akarja-e vagy sem.

2020. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, nekem eszembe sem jutott. Nem tudok érveket mellette, mivel ma már elegge adott minden, hogy megfelelő higiéniat tartsanak a férfiak.
2020. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok vallásikag érdekelt


Teljesen feleslegesnek tartom, ha egészséges a baba.. tehát egeszségügyi indok nincs

2020. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Csonkítás. Lehet szépítgetni, de akkor is az. Döbbenet, hogy manapság még "divat" is. Női és férfi körülmetélés egyaránt csonkítás, ismerjük fel! Amennyiben nincs egészségügyi oka, amiért egyszerűen muszáj megcsináltatni, szerintem lelketlenség.


Elgondolkodtató beszélgetés a témában: https://www.youtube.com/watch?v=xhx2H4HetS4

2020. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

4es: csonkítás??? Tudod te miről beszélsz?? Szerintem nem...

Nem támogatom ha nincs egészségügyi oka, de ilyen hülyeséget, hogy "csonkítás"...

2020. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha egészségügyi okból szükséges akkor legyen, de csak úgy, nem úgy h a szülő a hasára csap és x okból eldönti a gyerek helyett.
2020. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Erős? Szerintem is az. Erős dolog szabdalni egy ártatlan ember nemiszervét, különösen egészségügyi ok nélkül. Érdemes belegondolni, hogy mennyire másképp kezelnéd ezt, ha a női körülmetélésről beszélgetnénk. Ismered Waris Diri történetét? Most úgy is van idő tájékozódni, olvasgass kicsit és gondolkodj el rajta!
2020. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező tuti nem női körülmetélésről kérdez, de te csak hajtogasd a csonkításos szövegedet még ha fogalmad sincs a ffi körülmetélésről.

Nem támogatom a fiúgyerek indokolatlan körülmetélését, de azt még kevésbé, hogy olyanok nyilvánítsanak róla véleményt, akiknek nyilvánvalóan a leghalványabb fogalmuk sincs a témáról.

2020. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Miért csonkítás?Ez inkább átalakító operáció, mint sem amputáció.Nem a testedből vesznek el, hanem a testedről.Egy anyajegy levétele csonkítás?Erről ennyit.


A körülmetélésnek meg kb csak előnye van, hátránya nincs.Aki leragadt a CsOnKÍtÁS szintű érvelésnél (semmi másnál, mert érv nincs kb ellene, csak ez a csonkításos hülyeség) inkább az olvasson utána.


Nézzük a hátrányait:

- Max tovább tart az önkielégítés pár perccel (már akinél ez hátrány)


Előnyei:

- Nincs undorító szarszagú, folyamatosan újtatermelődő szmegma

- Nem másfél percig tart a szex

- Egy csomó betegségnek csökken az esélye

- Lehető legtöbb téren higénikusabb.


Aki pedig csonkításozik, annak kívánom, hogy akár a fia, akár ő élje le az életét szűkülettel, és akkor majd megnézzük, hogy mi is a valódi csonkítás.

2020. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

9es: csak InfoElfVoice írogat csonkításról, mert nyilvánvalóan fogalma sincs mi a ffiaknál a körülmetélés, aztán meg lepontozgat mindenkit :)

Én se írogatok a női nemibetegséges kérdésekhez, mert fogalmam sincs róluk, akkor nem értem ő miért érzi úgy, hogy valami olyanba kell beleszólnia amiről fogalma sincs :)

2020. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!