Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ido elott született tápszeres...

Ido elott született tápszeres baba, velemenyek?

Figyelt kérdés
Sajnos 36. hetre született, ráadásul császárral. Igy a szopival meg csak "próbálkozunk", tejem se indult be meg annyira. 2600 grammal született, igy most tapszerezik. Ez miatt származik bármi hátránya? Például nem fogja a cicit ugy elfogadni? Vagy eleve betegesebb lesz, mert nem anyatejes a kezdetektől?
2017. jún. 21. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem lesz betegesebb semmivel sem mint egy anyatejes.

Ezek csak tévhitek.

6 évesem tápszeres volt + császáros semmivel sem volt betegebb mint más gyerekek.

2017. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Mi pont így voltunk. 36+3 hétre született, császárral. A kórházban kapott tápszert, mert nagyon sokat csökkent a súlya, 4 nap alatt 40 db-ot, 2660 g -ról.

Elkezdtem fejni és egyre több lefejt anyatejet kapott tápszer helyett. Persze közben rengeteget volt cicin is, szívesen szopott, de nem elég erősen, nem jó technikával. Mire hazamentünk a kórházból, már nem volt tápszer, csak cici és lefejt tej üvegből.

Neki nem okozott az üveg cumizavart, szívesen és lelkesen szopott is.

Három hónapos koráig ment ez így, állandó fejéssel, éjszaka is. Aztán egyre kevesebbet evett az üvegből, végül elutasította.

Most négy és fél hónapos és csak cici van, max ebben a hőségben egy kis vízzel szoktam megkínálni az üvegből.

Nem lesz semmi baj, de ha szoptatni akarsz, akkor szorgalmasan fejj, és nagyon gyakran szoptass.

2017. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Leírom, hogy velünk mi volt: lányom is kicsit korábban született, igaz ő jó súlyban volt, de fertőzés miatt indítani kellett. Ez miatt szülés után vitték az intenzívre és infúzión volt. Másnap kaptam meg és onnantól kezdve folyamatosan szoptattam, hogy legyen tej. Ezzel nem is volt gond, negyedik napra meg is indult, de sajnos kellett neki még mindig antibiotikum és kb három hónapos korára ez miatt súlyos probléma lépett fel az emésztésével. A mázli az volt, hogy kapott anyatejet is. Szóval nálunk a komolyabb bajtól az anyatej védte meg.

Ez persze nem azt jelenti, hogy aki csak tápszeres, az biztosan beteg lesz. Ez kizárt. Csak hát ha tudod, akkor szoptass a tápszer mellett, mert olyan anyagok termelődnek benne, amik a babához igazodnak és ez jó neki.

2017. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Tápszeres voltam, sokszor (és relatíve sokáig) beteg, a húgom is az volt, szinte sosem beteg és a fiam is tápszert kapott sajnos, sajnos. Hál' Istennek alig-alig beteg és ha mégis, pikkpakk túl van rajta. Ettől nem kell félned. Ez nem úgy működik, h tápszerrel táplálták, így akkor már csak beteges lehet.
2017. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk éppen ugyanez volt, a lányom pontosan 36. héten született, de mivel betegségem miatt folyton meg akartak császározni a 30. héttől kezdve, mi ezt inkább csodának éljük meg, hogy ilyen sokáig bent maradt. A 37. héttől nem koraszülött és a 36. sem vészes. A lányom tökéletesen szopizik születése óta, csak engem leállítottak a szoptatással, gyógyszerszedés, stb. miatt így tápszeres lett. A környezetemben semmi összefüggést nem látok a tápszeresség és a betegségekre való fogékonyság között, nem ettől függ. Jó dolog az anyatej, de ha nincs, akkor sem kell kétségbe esni. A cicit nekem nem fogadja el, 2 hét kellett hozzá, de nem is erőltetem tovább, túl kevés tejem volt és tudja, hogy a cumisüvegben van kaja, ezért azt kéri.
2017. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!