Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények a körülmetélésről?

Vélemények a körülmetélésről?

Figyelt kérdés
Érvek mellette, ellene?

2020. márc. 15. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Felháborítónak tartom, hogy egy normális, egészséges működésű testről darabokat vágunk le, mert divat. Különösen igaz ez gyerekek nemiszervére. Nem érdekel, hogy ki vagytok rám akadva, a véleményemet tartom. Pontosan tudom, melyik mit jelent, műtéteket is láttam, egészségügyi végzettségem van. Ez az ami, akármilyen elterjedt is.
2020. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

1) Ha egészségügyi végzettséged van, akkor tudhatnád, hogy szó sincs csonkolásról és semmilyen hátránya nem származik belőle az "alanynak"

2) Ha egészségügyi végzettséged van, akkor tudhatnád, hogy nem vágnak le "darabokat" róla, hanem gyakorlatilag "meghámozzák". Egy mm-rel sem lesz rövidebb ha esetleg ezen aggódnál :)

3) nem divat. Nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget.

4) Továbbra is nehezen hiszem el, hogy valaki, aki állítólag tudja miről beszél csonkolásnak hívja ezt.

5) Nincs kiakadva senki, csak te :) Én egyszerűen csak nem hiszem el, hogy aki a körülmetélést csonkolásnak, divatnak és "testről darabok levágásá"-nak tartja, annak egészségügyi végzettsége van, hiszen ha ilyeneket mond, ír, akkor egyértelmű bizonyíték, hogy fogalma sincs arról, hogy miért szokták alkalmazni fiúknál :)

2020. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
64%

Körülmetélt vagyok tavaly nyár óta és imádom!

20/F

2020. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

"Felháborítónak tartom, hogy egy normális, egészséges működésű testről darabokat vágunk le, mert divat. Különösen igaz ez gyerekek nemiszervére. Nem érdekel, hogy ki vagytok rám akadva, a véleményemet tartom. Pontosan tudom, melyik mit jelent, műtéteket is láttam, egészségügyi végzettségem van. Ez az ami, akármilyen elterjedt is."


Mert divat?Szerinted ez divat?Szerinted divatból metéltettem körül magam?Ugye tudod, hogy szex kb kivolt lőve nálam, mert összeszorított fogakkal kellett csinálnom, bírni, hogy ne ordítsak a fájdalomtól?Valaki pedig igen, vallási okokból csináltatja meg, de ebbe sem látok belekötni valót, ha valaki ezért csinálja, akkor hadd csinálja, szíve ügye.


Ha egészségügyi végzettséged van kérlek mond meg, hogy hol praktizálsz, csak hogy messziről elkerüljem azt a helyet.

2020. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Pro és kontra. Én egészségügyi okokból végeztettem el urulógus adjunktus ajánlásával. Nagyon gyakori hugyúti fertőzések és fitymagyulladás miatt, aminek okát nem sikerült megtalálni. Pedig a higiéniára nagyon ügyelek. Mindenképp tapasztalt orvost keress fel. Az érzéstelenítés sem vészes, csak a következő 6-8 nap kicsit húzós. Nem buzdítok senkit rá, de én nem bántam meg, barátnőm is hálás érte. Azt javaslom, hogy csak csináltasd meg, ha jó okod van rá.
2020. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%
Én támogatom, szerintem jó dolog.
2020. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 szellkriszta válasza:
59%

Én is támogatom, mert sok eü előnye van- főleg a partnernek. De gyerekeknél én se engedném.


És ez igen, amputáció: nekem, mikor kihúzták a fogam, másikat meg gyökérkezelték: le is írták: fogpulpa-amputáció.

2020. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 gabcsi ***** válasza:
Inkább megelőzésnek mondanám a gyerekkori metélést, mert a férfiak 21 éves korukig biztosan találkoznak valamilyen formában a szűkülettel, a fityma evolúciós viselkedése a szűkülés, ezért ha gond van, akkor mindenképp javasolt a teljes metélés, ha nincs gond, akkor is érdemes megnézni, mert anatómiailag a doki talán észreveszi, hogy mi várható.
2022. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!