Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandó a hiszti az altatás...

Állandó a hiszti az altatás körül, mit tegyek? 16hos a babam! Bővebben lent

Figyelt kérdés
Már megőrülök már állandoan orditok főleg a mai nap folyamatos a hiszti,szégyenlem magam! Régebben jol ment az altatás egyedül aludt el a szobábolkimentem csak néha néztem rá!Aztán kezdett félni sokat sirt akkor melléültem fogtam a kezét ezzel se volt gond de egy honapja csak fekszek mellette hulla fáradt de nem akar elaludni csak a kezemmel játszik van ugy hogy 1orát is és akkor is bőg ha elfordulok!Most is itt van mellettem nagy nehezen elaludt 1ora altatás után és felébredt egy kis neszre pedig dög fáradt!én meg már teljesen kivagyok idegileg nem birom a nyomást!
2010. júl. 25. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom már el tudja mondani mitől fél.És ha van kedvenc plüssállatkája, el lehet neki magyarázni, hogy ő mindentől megvédi.Esetleg kapcsoljatok neki egy kislámpát.Vagy a kedvenc meséjét, énekét elmondani:))Nem szabad engedni nekik, bármennyire is fáj, mert könnyen átszoknak a ti szobátokba az ágyba, vagy te találod magad a gyerekszobába a földön, mivel ott alszol vele.Kitartás!!!!
2010. júl. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Akkor most írok valamit amiért lehet agyonra le leszek pontozva...

Honnan tudod, hogy "fél"?

Szépen rutint csináltál abból, amiből nem kellett volna de még nem késő.

Mikor mentek aludni, lehetőleg ne várd meg, amíg olyan fáradt, hogy nem tud elaludni.

Elmondod neki mi lesz, elbúcsúztok a kedves dolgoktól, beviszed a szobájába, mielött leteszed megöleled, megszeretgeted és jó alvást kívánsz neki. Leteszed és elhagyod a szobát.

Ő üvölteni fog, mert tudja, visszajössz, hiszen eddig is ezt tetted. Hagyod egy kicsit sírni és aztán valóban be is mész. De nincs szemkontaktus, megöleled de nem veszed ki az ágyból, nyugodtan elmondod neki, hogy alvás van. Ő kapaszkodni akar majd és kijönni az ágyból, de te lefejted a kezecskéket magadról és újra kimész...megint üvölteni fog...újra eljátszod ugyanezt...tudom, hogy idegtépő, de meg kell értenie, hogy el kell rakja magát aludni. Azzal, hogy bemész és megöleled, érzeni fogja, hogy szereted. Azzal, hogy nem veszed ki, meg fogja érteni, hogy nincs apelláta.

Pár nap tréning és idegbaj. De hidd el, megszokja.

Ne felejtsd el, ez az a kor, amikor rájönnek mennyi minden van a világban és micsoda időveszteség aludni. Ugyanakkor szegénykéim nem képesek funkcionálni alvás nélkül.

Én ezt csináltam. Ma már 3 éves. Sosem erőltetem az alvást. De szívesen ledől velem és megszokta, hogy 1 körül, szieszta. Nem kell aludni, de csend legyen.

2010. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg egyedül elaludni.

"Aludj jól, gyermekem"

4 nap alatt megold minden problémát.

2010. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tudom hogy elcsusztunk sokmindenen pedig én is a kijövök bemegyek-módszerrel altattam és nem volt gond de valami megváltozott!sokat alszunk máshol és ott nincs rendszer és már itthon se !Rengetegszer felkel éjjel azért nem ment ez a módszer mert totál ki vagyok de megfogom csinálni:)remélem
2010. júl. 25. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg fél. Mi vettünk a lányom szobájába, azt hiszem a Bricostore-ba Osram éjjeli fényt. Ő mindig egyedül aludt, de kb. fél éve kezdte el mondani, hogy fél a sötétben. Azóta ez a kis fény ég a szobájában és minden okés. Próbáld ki és tényleg ne hagyd, hogy kihasználjon, légy erős. Pár nap és rájön, hogy nincs mit tenni, anya nem enged, muszály aludni. Kedvenc játékokat tedd mellé, esetleg énekelj neki, aztán jó éjt puszi és tenti egyedül. Sok sikert és kitartást
2010. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas olvasni,h a gyereküket szerető anyukák magasról letojják,h vajon mi baja lehet a gyereküknek,ami miatt félnek este elaludni??Fantasztikus,h ők soha életükben nem féltek megfoghatatlan,irreális dolgoktól.

Ha azt szeretnéd,h a gyereked ezentúl magában tartsa a félelmeit, a problémáit,akkor nyugodtan alkalmazd ezt a rettenetes módszert,garantáltan nem fog zavarni többé.Csak ne csodálkozz ha később sem akar majd beavatni az életébe,miután gondosan tudatosítottad benne,h rád csak akkor számíthat,ha neked kényelmes.

Tudom,h nulláig le fognak pontozni a gondos,szerető anyukák,de nem érdekel,kikívánkozott belőlem.

2010. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"gondolom már el tudja mondani mitől fél"... ?????

16 hónapos! még ha beszélni tud, még akkor se vsz, hogy meg tudja fogalmazni! 16 hónaposról beszélünk!!! az én 19 hónaposomtól ugyan meg nem tudnád, mitől fél....de én nem is hagyom, hogy egyedül kelljen elaludnia...

válasz a kérdésre: nálunk is volt ilyen időszak, amikor nem akart elalduni, helyette inkább ébren maradt volna. én iylenkor nem engedek. melléfekszem, és ha nyüzsög, egy ideig nem törődöm vele, ha fel akar kelni, rászólok, h feküdjön le. ha meg tovább nyüzsög, akkor erősebben rászólok, hogy most már aludj légyszíves, nem kiabálok meg semmi ,csak normális, határozott beszédhangon. ez használ.

pár napig előtte volt, hogy máűr én is ott tartottam, hogy elforultam, mintha aludnék, akkor előbb rinyált, hogy anya, anya...aztán rámászott a hátamr, hancúrozott stbb....aztán kb. 2 alkalom után megtanulta , hogy nem érdemes erőlködni, mert nem történik semmi érdekes, ő ellenben dögfáradt...és szépen elalszik már. most a mikor dögmeleg volt, volt probléma megint, de akkor ráhagytam, hogy kicsit tovább fennmaradjon, mert a 31 fokban érthetően nehezen tudott elaludni.

az enyém, ha afenti nem ránézős módszert alkalmaznám....hát, szerintem iszonyú lenne neki, látom magam előtt a kétségbeesett kis arcát...ő nagyon anyás.

2010. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nehéz!de amikor ki-be modszerrel altattam 3nap huzos volt és utána egyedül elaludt szépen és hiszti se volt a fáradtság miatt!most inkább az én gyengeségemet használta ki ugy érzem!van neki kislámpája !És délután se alszik szoval nem a sötétben fél!Ma elkezdtem megint igy altatni meglátjuk mi lesz!10perc sirás után elaludt én meg kint sirtam de tudom hogy ez a modszer jo!és meghozza a gyümölcsét!Inkább én voltam érzelmileg labilis azért engettem neki:)

ÉS szeretem a fiamat a legjobbat akarom neki ez egyértelmű!

2010. júl. 26. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a szívtelen lepontozott. Én megértem azokat is, akik nem értenek velem egyet - bár ezért én nem fogom őket lepontozni.

Az én Anyám, akivel nagyon jó kapcsolatom van, soha nem ült az ágyam mellett a csodát várva csak ha beteg voltam.

Az én kicsim nagyon önálló, boldog gyerek. Vág az agya és sokmindent maga csinál, sokak döbbenetére. Nincs kiszolgálva csak abban az esetben, ha tényleg szükség van rá. Bármit meg tudok vele beszélni, csapatjétékos.

Egyáltalán nem kényelem az, hogy szeretnéd, hogy a kicsid megtanulja elaltatni saját magát. Ez egy normális dolog. A b.nőm a szomszédoktól rettegve sosem engedte, hogy a lánya úgy Istenigazából kiadja magából a fáradtgőzt, nehogy balhé legyen...5 éves elmúlt a kislánya és nem képes elaludni egyedül. Szeretnének másikat és azt mondta, soha többet nem tol ki így sem a gyermekével sem magával.

Rólam meg csak annyit, hogy 2 hónapja vittem úszótanfolyamra a Kicsim. Még sosem volt a vízben nélkülem és oda kellett adjam számára vadidegenek kezébe...ott bőgtem. Elfordultam, hogy ne lássa. Annyira sírt, hogy ki kellett menjek az uszodából és mikor visszamentem nagyon uralkodnom kellett magamon. A szívem szakadt meg érte.

Mondta is nekem, hogy hátat fordítottál és az nekem nem volt jó és sírtam nagyon... hát én nem hazudok megmondtam neki, hogy én is szomorú voltam, hogy olyan nagyon sírt és nem akartam, hogy lássa mennyire elszomorodtam...Legközelebb elmondta, nem akar menni úszni vagy ha kell akkor sír egy kicsit az elején...mondtam, jó. Ma már boldogan megy úszni, sőt kérdezni, mikor megyünk legközelebb?

Szerintem ez is egy hasonló történet a tiedhez, más kiadásban.

Kitartást kívánok és békésen alvó boldog Kicsikét neked!

2010. júl. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A dadusok és a pszihik már csak tudják mi a jo és hogy ne egy nyafogos hisztis gyerek legyen aki nem alszik el csak a szülők ágyában:)Már csak 1perc hiszti van és alszik is:):)örvendezünk:)és már én se orditok egész nap!jobb lett sokkal a helyzet pedig csak 2nap telt el:)

köszönöm a válaszokat:)

2010. júl. 27. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!