Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor felejti el azt a szót?...

Mikor felejti el azt a szót? Mióta kimondtam mondogatja

Figyelt kérdés
Telefonáltam a párommal és nagyon felidegesitett véletlenul kimondtam 1 csúnya szót. Azóta mondogatja nem érteni rendesen de tudom mit akar mondani..
2020. márc. 23. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
XD
2020. márc. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Hagyd, hogy mondogassa. Sőt, kérdezz rá, írd körül, beszélj róla. Úgy nem lesz tiltott gyümölcs.


Volt egy kisfiú, aki nyáron - a többiekkel együtt - tinikoromban gyakorta rám bíztak. Az oviban összeszedte azt a szót, hogy "szemétláda"; 3 évesként és sejpítve mondogatta, de annál nagyobb örömmel, bárkire, akin észrevette a hatást. A nagymama egyenesen agyon akarta érte verni, minden hülye felnőtt azonnal szívrohamot kapott, hogy "úúúrrrsiten!, mit tanult ez a gyerek!"


Én is megkaptam tőle, hogy szemétláda vagyok. Leültem mellé, és elkezdtem kérdezgetni, hogy milyen színű vagyok, ha szemétláda vagyok, mit tenne belém, hogyan ülne le egy valódi szemlétládára. Milyen színűre festené, milyen anyagból lenne stb. ... Odafigyeltem rá, és volt szemem rá.


Én voltam az egyetlen, akire soha többé nem használta ezt a szót.


Próbáld meg, hátha segít a módszer. :)

2020. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is becsúszott egy ilyen, méghozzá a p.i.cs.á.b.a! A gyerek rögtön megjegyezte és hajtotta mert tetszett neki. Ha rászóltam, hogy ezt nem szabad, mert csúnya szó, annál jobban mondta. Aztán eszembe jutott egy trükk. Mikor rázendített visszakérdeztem és teljes ártatlansággal mondtam neki, hogy jaaa, azt nem jól mondtad, azt úgy kell mondani, hogy a csudába. Először kb hülyének nézett, de tudod hogy van ha elégszer hallasz vmit idővel elhiszed.

Ma már ha véletlen mégis kicsúszik a szánkót ő szól ránk, hogy ilyet nem szabad mondani.

2020. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!