Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondogatja ezt a hasfájást?

Miért mondogatja ezt a hasfájást?

Figyelt kérdés
Az anyósom már kikészít. A kislányom 2 hónapos, késő délután, este nyűgösebb, olyankor csak az nyugtatja meg, ha én felveszem és ringatom, sétálok vele. Az anyósom meg állandóan azzal jön, hogy biztos a pocakja fáj, adjak neki köményes teát, stb... Ha a hasa fajna, akkor nem nyugodna meg egy kis törődéstől, vagy rosszul gondolom? Miért gondolja azt, ha sír a baba, csak a hasa fájhat?
2017. szept. 15. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez a mániája a fölöttünk lévő generációnak. Anyósom egy kiállhatatlan nő, anyám viszont tök jó fej, de ha nyekken egyet a baba mindkettő azonnal a hasfájásra gyanakszik, úgy, hogy nem is hasfájós a lányunk. Nem kell foglalkozni velük.
2017. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

az este jelentkező nyűgösség, sírás, ami ringatásra, melegre enyhül tipikus hasfájós tünet.

anyósod azért mondogatja, mert látott már leaglább egy csecsemőt az életében, és láthatóan sikerült hosszútávon is életben tartania.

2017. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, tökéletesen mondja.
2017. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Én amúgy ezt a köményes dolgot nem értem, nekem pl. a köménytől van irdatlan hasfájásom, meg kínoznak tőle a szelek. Rendesen el kellett hagyni a konyhából mint fűszert. Hülye lennék adni a gyereknek hasfájásra, főleg, ha csak felmerül, hogy esetleg az a baj.
2017. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
nem sima (fűszer)kömény, hanem édeskömény.
2017. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös az édeskömény is okozhat hasfájást. Úgy is okozhat a babánál hasfájást, hogy csak az anya issza a szoptatós teakeverékben, nem még direkt adva.
2017. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ezzel nyúzott anyósom, hogy nem hasfájós- e a gyerek. Már kínomban inkább azt mondtam neki, hogy persze, kapott teát a baba. Így anyós megnyugodott, hogy hozzájárult a babázáshoz, és engem se cseszegetett ezzel tovább. Persze én 500 km-ről azt mondok, amit akarok, nem tudja ellenőrizni. ;) ha közel van az anyós, úgy nehezebb.
2017. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

haha :D :D :D

nálunk is ez volt :D amikor anyatejet kapott a baba, mindenre figyeltem h ne "ártsak" neki.a tápszer is tökéletesen el lett találva.

ez egyszerűen a mániájuk úgy, mint a "biztos éhes azért sír" mondat... nálunk ez is volt :D

én amúgy meg nem mondtam olyankor semmit, csak nyeltem egyet és ment fel a vérnyomásom :D az én gyerekem én "értek hozzá"

2017. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen csak ezt tudták, hogy fáj a hasa. Nem kérdezted még meg, hogy vajon reggel, délben miért nem fáj neki, ha hasfájós? Úgy idegesített engem is ez a butaság és az a baj, hogy sok fiatalabb is ezt szajkózza olyan mélyen be van ez táplálva. Soha nem itattam vele édeskömény teát és érdekes, hogy mindig elmúlt a hasfájás, ha csökkentettük az ingereket, elvonultunk és el is aludt általában csak kicsit nehezebben ment. Aztán éjjel se fájt a hasa.. muhaha
2017. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is alszik éjjel, jókedvű délelőtt, olyankor nincs "hasfájás"... A védőnő szerint sem az, csak igy vezeti le a feszültséget a sok inger miatt. Dehát akkor úgy látom nem csak nálunk írható minden a hasfájás számlájára. :)
2017. szept. 15. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!