Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarja megenni a...

Miért nem akarja megenni a főzeléket?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja elindultak a fiam felső 2 foga.azóta egyszerűen nem akar főzeléket enni.már kint van a foga,de most sem akarja megenni.újabban már a gyümölcsöt sem.már gyomoridegem van az etetéstől,mert csak üvölt és kiüti a kezemből a kanalat.
2010. júl. 26. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8 hónapos,5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.gyümölcsből nagyon szépen megevett 150 grammot,főzelékből is 100-120 grammot.most meg szinte semmit.egyedül a tejpép megy délután.
2010. júl. 26. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar enni akkor ne erőltessed, csak rosszabb lesz. Lányom csak a cicit vagy (később amikor már nem volt tejem) a tápszert fogadta el fogzás idején. Próbáld meg inkább azt.
2010. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

7 hós kislányom van, 6 foga van már. Amikor törnek át a fogai, akkor lecsökken az étvágya, és csak szopik. Ne erőltesd szerintem, magadat meg próbáld nem streszelni, semmiképp sem fog éhen maradni, ha nagyon éhes úgyis eszik. Arra viszont figyelj, hogy inni igyon.

próbálhatnál darabosat is adni neki, nálunk a is bevált. Buláta, kenyérhéj, uborka, alma, barack. Nálunk jól esik neki, hogy "vakargatja" velük az inyét, és legalább eszik is valamit.

2010. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
cicit elfogadja,úgyhogy adok neki azt.darabosat nem akarja elfogadni.
2010. júl. 26. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Mer ' fújjos!

Adj neki párolt zöldséget, amit az ujjaival felcsipegethet, és a szájába gyömöszöl, azt fogja szeretni! Egy ideig hanyagold a főzeléket, csak megutáltatod. Két hé t múlva újra kezded, mint baba korában, kanalanként, lassan kóstoltatni.

2010. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt, egy hónapig se főzeléket,se gyümölcsöt nem evett a fiam.Sőt gyümölcsöt két hónapig nem evett,most kezdte el megint.Én két hétig egyáltalán nem kínáltam főzelékkel és gyümivel,utána megpróbáltam, és a főzeléket elfogadta.Abban az egy hónapban anyatejet evett,tejpépet,nestle babajoghurtot, és tápszert,de abból is szigorúan csak egy decit egy nap.

2010. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
csak annyi baj van,hogy a súlya meg nem emelkedik.joghurtot nem adhatok neki.de én is erre jutottam magamban,hogy abbahagyom a főzelékezést és kap cicit ebédre is.
2010. júl. 26. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
attól úgysem emelkedik a súlya, ha kifújja a kanálból..ha megutálja, akkor sokáig nem eszi meg - és nem fog hízni tőle. Hagyd, hadd felejtse el, minél előbb elfelejti, annál előbb elfogadja. S majd bepótolja a hízást akkor. Biztos volt valami rossz élménye.
2010. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!