Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól ajánlott...

Hány hónapos kortól ajánlott komp, járássegítő? Szerintetek mit okozhat ha siettetik a picit ezekkel?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm, a gyermeke minden mozzanatát kiteszi facebookon. Nekem ezzel nincs bajom, ő dolga, csak így akaratlanul is látom szegény gyerekre szó szerint rá van erőltetve, hogy járjon. Még 2 hónapja azzal dicsekedett, hogy ők már fel állítják a fél évest aki lépked. Mászni nem mászik, nem is kell ezt mondta, kúszni úgy tudom kúszott.

Ha magától tenné a kicsi nem lenne gond, de sajnos ők mindent szeretnének gyorsítani, hogy már menjen és ne kelljen vele annyit foglalkozni. A csaj nem igazán anya típus azért szült mert a férje elvárta tőle. (a férje a gyerek születése óta kb otthon sincs mert azt hitte a gyerekekkel könnyű és ők nem szoktak hisztizni)

A csaj tőlem kérdezte 2 hete, hogy mit gondolok a kompról meg a járássegítőről. Mondtam h nekünk volt egy járássegítő, de nem nagyon használtuk ki kb. pár hétig, már csak a végén érdeklődtek iránta.

A csaj tegnap vett egyet a picinek, de szegény lábujjhegyen "megy" vele. Látszik hogy ő állítja oda, a kép vagy videó erejéig, mert esik, kel még korai neki.A kompot meg mondtam neki, hogy káros (szerintem) de mindenki maga dönti el, hát kíváncsi leszek vesz - e.

Őszintén nekem gyerekem van, de mi soha nem akartuk hogy bármit is idő előtt csináljon. Nem szóltam neki semmit, csak belül az ilyenek úgy bántanak, hogy nem értem néhány anya miért ilyen. Szerintek?

Miért ilyen?


2020. ápr. 1. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba szegeny. Egy járo gyerekkel tobb a tennivalo...

Mellesleg ezek a kompok tobbet ártanak mint hasznàlnak es ido elott alkalmazni kifejezetten káros...

2020. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Na majd akkor mennyit kell vele foglalkozni amikor el kezd menni..
2020. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen anyák, akik mindent erőltetnek, mintha verseny lenne, hogy kinek a gyereke gyorsabb a fejlődésben. Csakhogy ennek szegény gyerek fogja meginni a levét. A kompról nincs jó véleményem, rosszakat hallottam róla, így mi nem is vettünk. Járássegítőt kaptunk mikor 9 hónapos volt a lányom, de hónapokig hozzá sem nyúlt, mi sem erőltettük. 11 hónaposan néha sétált vele, de így sem igazán érdekli. Most lesz 14 hónapos, még mindig nem foglalkozik vele különösebben, szóval szerintem felesleges. Amúgy ha vki sietteti a járást, az gerinc problémákat okozhat.
2020. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Komp káros. Van egy anyuka a babas fb csoportban ahol vagyok. Büszkén rakta fel, hogy 6 hónaposan már abban kotort a gyereke, most meg csodálkozik, hogy kizárólag lábujjhegyen lépked, de el nem hinné, hogy a komptól van.

Járássegítő pedig felesleges és az is veszélyes (lehet - ha pl: könnyen gurul, meglódul vele a gyerek és hasraesik - láttam már ilyet).

2020. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem venném meg ezeket a vacakokat. Az a nő meg hótt buta.
2020. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szóltam neki semmit, csak belül az ilyenek úgy bántanak". "A kompot meg mondtam neki, hogy káros (szerintem)".

Nyugodtan elmondhattad volna a véleményedet a járássegítőről is, nyomatékosan és szájbarágósan. Legfeljebb tőled nem kér tanácsot, te viszont elmondtad volna a hátrányokat, az ő gyereke érdekében.

Meg - ki tudja? - talán megszívlelte volna a tanácsaidat...

2020. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem èppen ma akarta a szomszèdasszonyom ajàndèkozni a kompot a gyereknek.(8 hònapos, magàtol felàll, bùtor mellett lèpeget, màszik rendesen). Mondtam h nem köszönöm, szerintem tök fölösleges.azzal megy neki mindennek, utàna meg majd nem tud rendesen orientàlódni.Tök feleslegesek ezek a dolgok főleg 6 hònaposan...
2020. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"ők már fel állítják a fél évest aki lépked. Mászni nem mászik, nem is kell ezt mondta, kúszni úgy tudom kúszott."


Én tovább nem is olvastam. Amit ők művelnek, azt gyermek elleni bűncselekménynek tekintem (sajnos a jog nem tartja annak).


Bébikomp, járássegítő káros, semmilyen korban nem ajánlott. Hagyni kell a gyereket, hogy magától fejlődjön a mozgása.

Én nem vagyok egy tapintatos ember (megj.: férfi vagyok :DDD), úgyhogy ezt valószínűleg ilyen stílusban meg is mondtam volna annak a nőnek.


És hogy miért ilyen?

Mert buta, mint a föld, és a gyerekét nem önmagáért szereti, hanem csak arra kell neki, hogy dicsekedhessen vele, mint saját "produktumával". Nagyon sajnálom a kisgyerekét!

2020. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a csaj kb azt hiszi ő ahogy neveli a gyerekét az teljesen rendben van. Próbáltam utalni rá hogy szerintem ezek az eszközök feleslegesek, némelyik káros is, meg hogy valójában akkor van értelme ha a gyerek már tényleg stabilan áll lépked.

Nem akartam okoskodásba átmenni, mert nem igazán értette volna meg szerintem. Én is sajnálom a babát, de remélem nemblesz komolyabb baja.

Bár ahogy láttam este amiket feltett, a gyerekkel meggyűlik a baja, mert eleven. Főleg hogy mindent megmutatnak neki nem hagyják hogy a naga tempójában fejlődjön, így hamarosan menni fog sebesen azzal a járgánnyal és lesz baleset bőven. :(

Sajnos igazad van utolsó neki csak dicsekedni kell ez a gyerek..

2020. ápr. 2. 00:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem 2 kislànyomvan,a kissebik ma 9 hónapos.A nagyobbiknàl sem hasznàltam kompot,mert ahogy sokan masok elöttem èn is csak az tudom mondani h többet àrt mint hasznàl.A gyerek kozgàsfejlődèsèt nagymèrtèkban kàrosítja,nem is beszèlve a sípőröl ès a derèkröl.Sőt mèg a vèdekezőkèpessège sem úgy fejlődik ahogy kène.
2020. ápr. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!