Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babások mennyit és...

8 hónapos babások mennyit és miket eszik a picitek, és milyen a napirendje?

Figyelt kérdés

Bébiételből már 1 üveg nem elég,így jó lenne már csinálni neki bébikaját,csak az a baj,amit én csinálok neki azt nem annyira szereti,mint az üvegest.

Ti miket csináltok nekik ebédre és uzsonnára?

Reggel,este csak tápszert kap.

Még nincs neki foga.


2011. okt. 25. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Reggel-este tápszert ivott.

Tízóraira gyümölcsöt evett keksszel.

Ebéd valamilyen zöldség volt, általában hússal.

Uzsonna tejpép, illetve 8 hó körül áttértünk a natúr joghurtra (ebbe is tettem sokszor gyümölcsöt, kekszet).


A korának megfelelő zöldségek és gyümölcsök közül bármit megevett, egy adagja kb. 180 gramm volt.


Ebédre általában főzelékeket evett: legtöbbször megfőztem neki a zöldségeket, tettem hozzá olivaolajat, sűrítettem krumplival vagy rizzsel (esetleg Sinlac péppel). Még nem fűszereztem neki ilyenkor. S persze összeturmixoltam neki (hússal is).

2011. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Reggeli (mivel nem issza meg a tápszert):

- 1 pohár natúr joghurt+1 üveges gyümi, bele 2 kiskanál gabonapép; ez egy emberes adag, de mivel éjjel nem eszik, reggelre éhes. Másrészt meg nem tízóraizik.

- másik verzió, hogy tejpépet kap reggelire, ilyenkor mellé kap egy kis poharas (100 g) gyümit is.


Ebéd:

- főzelék: vagy a 220 grammos főzelék, vagy keverek neki két kis üvegesből. Tegnap és ma pl. így:

Tegnap: 1 üveg sütőtök-alma+fél üveg burgonyafőzelék pulykával; Ma: 1 üveg répa-borsó+ a maradék fél üveg krumplis hús.


Uzsonna: eddig üveges tejbegríz volt, vagy gabonás gyümölcs, de 2 napja pl. nem akar uzsonnázni.


A vacsora eddig tápszer volt, de 2 napja kipróbáltuk, jobban alszik-e, ha tejpépet kap? És mivel igen (így még inni sem kelt fel), így most tejpép a vacsora.

2011. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!