Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veleszületett gerincferdülést...

Veleszületett gerincferdülést állapítottak meg már valakinél?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babó, és veleszületett gerincferdülést állapítottak meg nála. Amúgy egy nagyon mozgékony kislány tartja magát rendesen, csak fekvés közben veszi fel a kifli formát. Az ortopéd orvos nem mondott rá semmit, tovább küldtek bennünket Pécsre. Nagyon ideges vagyok, hogy vajon mi lesz vele.
2008. nov. 21. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt nem értem. Meg is röntgenezték, hogy tudják hogy gerincferdülése van, vagy az orvos röntgenlátó? A gerinc görbületei 6 éves korra! alakulnak ki. Most még a csigolyák és a küztük lévő porckorongok sincsenek kilefjődve rendesen. Ha hasra fekteted és egyvonalban vannak a lapockái és a csípője, forgatja a fejét rendesen és a lábai is egyforma hosszúak, akkor nincs gond! Rengeteget fog még változni. Tedd hasra gyakran, hamarosan mászni fog, babykompba még véletlenül se tedd és ha majd járni akar ne járasd a kezénél fogva amig nem tartja magát rendesen. Azt hittem csak a terhesség alatt riogatják az orvosok az anyukákat hülyeségekkel, de úgylátszik utána is. Inkább egy gyógytornászhoz vidd el aki gyerekekkel foglalkozik, sokkal jobban ért hozzá. Ne aggódj nem lesz semmi baj. (tényleg van olyan hogy veleszületett gerincferdülés, de nem ilyen korban diagnosztizálják és általában a kisgyermekkorban kialakult gerincferdülésre mondják) Az hogy összekuporodva alszik, az nem tünet. (az enyém is így alszik, ha oldalt van, sőt én is)

Minden jót!

Gyógytornász anyuka

2008. nov. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis Pécsre kell jönnötök, vidd el a Kazal doktornő magánrendelésére, az első vizsgálat teljesen ingyenes. Egy nagyon tündéri ember és kitűnő szakember. Ha kell az elérhetősége írj ide és elküldöm priviben.
2008. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Az első válaszolónak: megröntgenezték és azon látták az elváltozást. A kifli formájú fekvés nem oldal fekvésben látható, hanem ha hanyatt fekszik egy kicsit hajlik az egyik irányba. Ezt azzal magyarázták hogy a felvételen úgy látszik, mintha az egyik gerinccsigolya egyik fele keskenyebb lenne mint a másik fele.

A második válaszolónak is köszönöm. Egyenlőre van beutalónk az ortopédiai klinikára Prof. Illés Tamáshoz, aztán, hogy hogyan tovább majd meglátjuk a hozzáállásukon.

2008. nov. 22. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok és mielőbbi gyógyulást kívánok!
2008. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Így már mindjárt más a helyzet. Valószínű tornára kell majd járnotok attól függ hány fokos az eltérés. Legrosszabb esetben fűzőt kap de lehet hogy csak nagyobb korban. Ne aggódj, abszolút helyrehozható! Minden jót!
2008. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy mi van veletek? Most a másfél éves ikreim egyikének megállapították ugyanezt! Esetleg tudnál segíteni merre tovább? Köszönöm!
2016. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!